in ,

“Tokyo Ghoul” Animesi 10. Yıldönümüne Özel Yeni Bölümleriyle Geri Dönebilir

Tokyo Ghoul 10. yıldönümüyle yeniden mi doğuyor? Animenin yeni bölümleriyle bu yıl içinde döneceği iddia ediliyor.

Tokyo Ghoul Animesi Yeni Bölümleri ile Geri Dönebilir
- Reklam -

Tokyo Ghoul animesi 10. yıldönümüne özel yeni bölümleriyle geri dönebilir.

2010’ların en çarpıcı yapımlarından biri olan Tokyo Ghoul, Sui Ishida’nın Weekly Young Jump dergisinde 2011 ile 2014 arasında yayımlanan karanlık fantazi mangasından uyarlanmıştı. Anime serisi ise ilk olarak Temmuz 2015’te Tokyo MX’de yayınlanmaya başladı ve aynı yılın eylül ayında 12 bölümlük ilk sezonunu tamamladı. 1. Sezon, mangadaki görsel atmosferi başarıyla yansıttığı için takdir toplasa da, sonraki sezonlar hayranların beklentilerini karşılayamadı ve hatta bazıları yok saymayı tercih etti.

Tokyo Gûl mangası Eylül 2014’te sona erdi ve anime uyarlaması da aynı ayda final yaptı. Ancak Tokyo Ghoul:re gibi devam serileri, orijinal mangayı takip eden sadık bir hayran kitlesi kazanamadı. Hayranlar beklenenin aksine bir ‘yeniden başlatma’yı talep etti. Bu taleplerin üzerinden yıllar geçse de, bir anime haber kaynağının son raporu, uzun süredir unutulan bu hayali yeniden alevlendirdi.

- Reklam -

Tokyo Ghoul Animesi Reboot Olarak Geri mi Dönüyor?

Manga Mogura RE adlı bir haber kaynağı, bir web alan adı güncellemesini fark edip Tokyo Ghoul’un yeniden yapılanma sürecinin yeniden başlamış olabileceğini açıkladı. X (Twitter) hesabından yapılan duyuruda, “Son web alanı kayıtlarına göre, Tokyo Gûl animesinin 10. Yıl Özel Projesi yolda olabilir,” denildi.

Tokyo Ghoul Animesi Yeni Bölümleri ile Geri Dönebilir

Bununla birlikte henüz resmi bir açıklama yapılmadığı belirtilerek hayranları bilgilendirdi. Ayrıca bu özel projenin içeriği hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Hayranlar olası bir Tokyo Gûl yeniden başlatmasının heyecanını yaşarken, Fullmetal Alchemist’ın yaptığı gibi sevilen seriye sadık bir uyarlama bekliyor.

Studio Pierrot’un animeye fazla materyal sıkıştırması bugün bile eleştiriliyor. Tokyo Ghoul:re serisinin 2018’de yayınlanmış olması, yeniden başlatma için henüz erken olduğu yönünde eleştirilere yol açtı. Geleneksel olarak bu tür yeniden yapımlar için belirli bir zaman dilimi gerekmese de, henüz açıklanmayan 10. yıldönümü web sitesi, internet forumlarını hareketlendirdi.

Bir X kullanıcısı, sadık bir uyarlamaya izin veren Fullmetal Alchemist: Brotherhood serisine atıfta bulunarak, “Eğer bu bir Tokyo Ghoul ‘Brotherhood’ durumuysa, bu uzun zamandır gelen en iyi haber olabilir,” diye yazdı. Ancak 10. yıl hâlâ birkaç ay uzakta. O zamana kadar tek yapılacak şey, web alan adı gizeminin çözülmesini beklemek.

- Reklam -

Tokyo Ghoul Anime Konusu

Tokyo Ghoul Animesi Yeni Bölümleri ile Geri Dönebilir

“Gulyabâniler normal insanlar gibi aramızda yaşarlar, tek farkları insan eti yeme arzularıdır. Utangaç Ken Kaneki, bir gün güzel Rize ile bir buluşmaya gider. Fakat Rize’ın aslında sadece onun vücuduyla ilgilendiğini keşfeder, yani onu yemek ister. Ahlaki açıdan tartışmalı bir kurtarma operasyonu sonrasında Ken, yarı insan yarı gulyabani haline gelir ve kendini karanlık ve şiddet dolu gulyabani dünyasının içinde bulur.”

Son olarak şimdiye kadar yayınlanmış tüm anime bölümlerini hangi sırayla izlemeniz gerektiğini merak ediyorsanız, daha önce hazırladığımız izleme rehberine buradan ulaşabilirsiniz.

Tokyo Ghoul’un yeniden başlatma ile sıfırdan gelme ihtimali konusunda sizler ne düşünüyorsunuz? Böyle bir kararı destekler misiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, anime dünyasından yeni haberler için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Hindustan Times

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Monkey Man Filminden Yeni Fragman: Dev Patel Başrolde

Dev Patel’in John Wick’e Dönüştüğü “Monkey Man” Filminden Yeni Fragman

Gz9p3 Erken Evren En Büyük Gökada

Bir Zamanlar İnsanlık için Sadece Bir Işık Zerreciğiydi: Evrenin Erken Dönemindeki En Büyük Galaksi Ortaya Çıktı