in ,

Netflix’in Masters of the Universe Dizisi, Öncesini Anlatan Çizgi Roman Serisi ile Geliyor

Netflix tarafından yayınlacak olan Masters of the Universe: Revelation dizisi, önceki olayları anlatacak bir çizgi roman serisine kavuşuyor.

He-Man Masters of the Universe Revelation Netflix
- Reklam -
- Reklam -

İlk defa 2019 yılında duyurulan Kevin Smith imzalı Masters of the Universe: Revelation çizgi dizisi uzun zamandır bekleyişte olan He-Man hayranları tarafından heyecanla karşılanmıştı. 1980 yılında yayınlanan orijinal serinin devamında gelişecek olayları anlatması beklenen Revelation çizgi dizisinde He-Man, Orko, Cringer ve Man-At-Arms gibi kahramanların yer alacağı açıklandı. Ayrıca He-Man’in azılı düşmanı Skeletor, Evil-Lyn ve Beast Man gibi kötüleri de ekranda görebileceğiz.

Aynı evrende yer alan dördüncü çizgi dizi olan Revelations Prens Adam’ın Sword of Power (Güç Kılıcı) sayesinde He-Man’e dönüşmesi ve Eternia’da Skeletor ile olan savaşı etrafında şekillenecek. Serinin yaratıcısı Kevin Smith, dizinin eski komedi unsurları barındıran çizgi film tarzı yerine daha karanlık ve anime benzeri bir şekle büründüğünü açıklamış, yine de karakterlerin orijinal tasarımlarına sadık kalındığını söylemişti.

Dark Horse Comics tarafından yayınlanacak olan Revelation ekibinin arkasında yine Netflix serisinin yapımcılığını üstlenen Kevin Smith ile Rob David ve yazar Tim Sheridan bulunuyor. Rob David aynı zamanda DC Comics’te yaratıcı yazarlık yapmakta. Bu avantajını kullanmış ve 2012-2020 yıllarında yayınlanmış olan Masters of the  Universe serisine Batman, Thundercats gibi farklı kahramanları dahil etmişti.

- Reklam -

Masters of the Universe: Revelation Çizgi Romanı Dört Sayıdan Oluşacak

Masters of the Universe: Revelation

Çizgi romanın yaratıcı kadrosunda bulunan Rob David yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Masters of the Universe 40 yıl önce ilk defa yayınlandığında, her aksiyon figürü Eternia’nın dünyasını daha da büyüten çizgi romanlarıyla birlikte çıkmıştı. Şimdi Dark Horse ile birlikte yaptığımız bu çalışma sayesinde özümüze geri dönüyoruz ve Masters of the Universe:Revelation çizgi dizisini, muhteşem bir çizgi roman hikayesiyle açıyoruz.”

Dark Horse Comics tarafından yayınlanan çizgi romanın özeti ise şu şekilde:

- Reklam -

“Çizgi romanda He-Man, Orlax’ın babası Kral Randor’a karşı yaptığı acımasız saldırının ardından, bu yaratığın Sword of Power (Güç Kılıcı) ile bağlantılı olduğunu öğrenir. Randor’u kurtarmak ve kaosa son vermek için geleceği destansı bir yolculuğa çıkan He-Man, azılı düşmanları olan Skeletor ve Evil-Lyn ile karşı karşıya kalır ve Teela’nın güçlü bir mirasın dizginlerini aldığını görür.”

Dört sayılık bu kısa serinin iç tasarım ve çizimlerini Crimson Lotus ve Bounty çizgi romanlarından tanıdığımız Mindy Lee üstlenirken, ilk sayının kapak çizimlerini ise Stjepan Sejic yaptı. Çizgi roman serisinin ilk sayısının 7 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanması bekleniyor.

Siz gelecek olan yeni He-Man serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Evren eski görkemine kavuşacak mı? Düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

House of the Dragon dizisi prodüksiyon

Yeni Game of Thrones Dizisi House of the Dragon’da Prodüksiyon Süreci Başladı

harlan coben shelter dizi

Harlan Coben’in Polisiye Gerilim Romanı Shelter Dizi Oluyor