in

Karate Kid Dizisi “Cobra Kai” 6. Sezon ile Ekranlara Veda Ediyor

Cobra Kai 6. Sezon ile final yapacağını duyurdu. Netflix, Karate Kid serisinin devamı niteliğindeki dizisi için son yeşil ışığı yaktı.

Cobra Kai 6. Sezon Final
- Reklam -
- Reklam -

Cobra Kai 6. Sezon ile final yapacak. Netflix’in sevilen dövüş ve komedi dizisi ekranlara veda etmeye hazırlanıyor.

1984’te sinema filmiyle başlayan The Karate Kid markası, yıllar içerisinde yeni yapımlar ve video oyunlar ile geniş bir külliyata sahip oldu. Serinin yeni filminin 2024 yılında vizyona gireceği belirtilirken dizi cephesinde de final vaktinin geldiği açıklandı.

2018’de YouTube Red platformu üzerinden başlayan Cobra Kai dizisi, ikinci sezonun ardından Netflix’e geçmiş ve macerasına orada devam etmişti. Bugüne dek toplam 50 bölüm yayınlanan yapım için artık son sözü söyleme vakti geldi.

- Reklam -

Cobra Kai 6. Sezon Finali Netflix

Dizinin yaratıcılarından Jon Hurwitz, Twitter hesabından paylaştığı bir gönderiyle dizinin final yapacağını duyururken hayranlara yıllardır “Miyagi evreni”ne gösterdikleri yoğun destek için teşekkürlerini iletti.

Hurwitz şu ifadeleri kullandı:

“Dünyayı Karate Kid evreni ile yeniden buluşturmak bizim için bir onur oldu. Cobra Kai’yi yapmak bizleri Robert Mark Kamen, John Avildsen ve Jerry Weintraub ile birlikte aynı kutsal dövüş salonuna katılmamızı sağladı. Ayrıca bir sensei olmamıza, orijinal hikâyeyi genişletmemize ve yeni nesil için undergolar yaratmamıza olanak sağladı. Bu fırsatı asla hafife almadık.”

Cobra Kai 6. Sezon Duyurusu Video Eşliğinde Yapıldı

YouTube video

(Videoyu YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Cobra Kai 6. sezon ile ekranlara veda ederken birçok hayran dizinin sona ermesinden duydukları üzüntüleri paylaştı. Ancak yapımın yaratıcıları, final kararının kendilerine ait olduğunu kaydetti.

- Reklam -

Hem eleştirmenlerden hem de hayranlardan olumlu notlar alan dizi, Johnny Lawrence’ın (William Zabka) dövüş salonunu yeniden açmasıyla başlayan hikâyesini konu alıyor.

“Diziye başladığımız sırada hedefimiz, Vadi’yi her zaman hayal ettiğimiz zaman ve yerde bırakarak, şartlarımıza uygun bir şekilde bitirmek olmuştu. Bu nedenle, bunu başardığımız için büyük bir gurur ve şükran duyuyoruz. 6. sezon, Cobra Kai’nin sonunu işaret ediyor. Bu, fandom için acı tatlı karışık bir olay olsa da, Miyagievreni hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Hayranlarımız gezegenin en iyileri ve sizinle beraber daha fazla Karete Kid hikâyesi anlatmayı umut ediyoruz. Çünkü hepimizin bildiği gibi, Cobra Kai asla ölmez.”

Cobra Kai 6. Sezon Final Netflix

Veda açıklaması, 6. sezonun konusuna dair herhangi bir ipucu sunmuyor. Yapımın final sezonu için herhangi bir çıkış tarihi de açıklanmış değil.

Cobra Kai 6. sezon için sizin beklentileriniz nasıl? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşmayı ve bizleri Google Haberler üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

2023'te Yayınlanacak Anime Yapımları

2023’ün Gözden Kaçırılmaması Gereken Anime Yapımları

Karanlık Bilim - Ayhan Tarakcı

Ayhan Tarakcı, Bilim Tarihinin Karanlık Olaylarına Odaklanan “Karanlık Bilim” Kitabı ile Raflarda