Menu
in ,

Fatma Fragmanı: Netflix Türkiye’nin Burcu Biricik’li Dizisi Yaklaşıyor

Fatma dizisinin ilk fragmanı yayınlandı. Netflix Türkiye’nin yeni orijinal yapımının başrolünde Burcu Biricik yer alıyor.

Fatma fragmanı yayınlandı. Başrolünde Burcu Biricik’in yer aldığı yeni Netflix Türkiye dizisi yakında çıkıyor.

Netflix Türkiye orijinal yapımları hız kesmeden devam ediyor. Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini üstlendiği Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?, Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanan Sıcak Kafa çekimleri, Çağatay Ulusoy’lu Kâğıttan Hayatlar derken uzun süredir beklenen yeni bir dizisinin daha ilk fragmanı yayınlandı.

Ölümlü Dünya, Kavak Yelleri ve Küçük Sırlar gibi yapımlarla tanınan Başak Abacıgil’in yapımcılığını üstlendiği Fatma, ilk defa geçen yılın mart ayında farklı projelerle birlikte duyurulmuştu. Özgür Önürme ve Özer Feyzioğlu’nun yönetmenliğini üstlendikleri, Önürme’nin ayrıca senarist koltuğunda oturduğu yapımların çekimleri ise yine geçen yılın temmuz ayında başlamıştı.

- Reklam -

Burcu Biricik dizide ana karakter Fatma’yı canlandırıyor. Sıradan bir temizlikçi olan 35 yaşındaki Fatma, kocası Zafer’in hapisten çıktıktan bir süre sonra kaybolması sonrası amansız bir maceraya atılıyor. Kocasını aramayan koyulan temizlikçi kadın, beklenmedik bir cinayet işliyor. Kocası Zafer’in karanlık bağlantıları bu cinayeti öğrendikten sonra Fatma’nın peşine düşüyor. Baş karakterin hayatta kalmak için de yoluna çıkanları öldürmekten başka çaresi kalmıyor.

Fatma, Zafer’in karanlık bağlantısı olan kişileri öldürmeye devam ettikçe bu durum bugüne kadar yaşadığı her şeyin intikamını alabileceği bir ritüel haline geliyor. Artık bir yandan koca dünyaya sığdıramadığı masum oğlunun öcünü almak isteyen bir anne, diğer yandan işlediği her cinayette kimsenin kendisinden şüphelenmediği bir ‘temizlikçi kadın’ olarak hayatına devam ediyor.

Fatma Fragmanı | İZLE

Netflix’in yayınladığı resmi fragman açıklamasında da şu cümleler yer alıyor:

Toz dediğin kumdur, topraktır ama en çok da insan derisidir toz.
Zafer’i ararken, temizlikle geçen bu hikaye, senin hikayen Fatma.

Temizlik işlerine giden Fatma, kayıp eşi Zafer’i ararken beklenmedik bir kaosun içine çekilir. Fatma kimsenin şüphelenmediği görünmez bir “temizlikçi” olduğunu fark eder.

Dizinin oyuncu kadrosunda Burcu Biricik ile birlikte Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker, Gülçin Kültür Şahin, Deniz Hamzaoğlu ve Çağdaş Onur Öztürk gibi tanınmış isimler de yer alıyor.

Yeni dizi, 27 Nisan 2021 tarihinde tüm bölümleri ile Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

Dijital yayın devinin yeni Türk dizisi için yayınlanan ilk fragmanı sizler nasıl buldunuz? Dizinin konusu ilginizi çekti mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Yorum Yap

Exit mobile version