in

Agatha Christie’nin “Örümcek Ağı” Romanı İlk Kez Türkçe

Polisiye kurgunun kraliçesi Agatha Christie’nin Türkiye’de ilk defa yayımlanan romanı Örümcek Ağı, Altın Kitaplar etiketiyle raflarda yerini aldı.

orumcek agi ust

Stephen King ve Dan Brown kitaplarıyla okurları memnun etmeye devam eden Altın Kitaplar, Agatha Christie‘nin daha önce dilimize hiç çevrilmemiş “Örümcek Ağı” adlı eserini polisiyeseverlerle buluşturdu.

Kitabın tanıtım bülteni şöyle:
orumcek agiDışişlerinde gelecek vaat eden saygın bir diplomatın karısı olan Clarissa sürekli düş kurmakta, varsayımlar üretmektedir. Yine bir gün, “Aşağıya indiğimde kütüphanede bir ceset bulursam ne yaparım?” diye düşünür.

Ve sonunda ne yapacağını görme şansını yakalar, bir ceset bulur… hem de evinin salonunda. Onu ortadan kaldırma çabası içinde, evindeki konuklardan kendisine destek vermelerini ve suç ortağı olmalarını ister. Ancak tam da cesedi yok edip,  katili araştırma çabalarına giriştikleri sırada bir polis müfettişi çıkagelir ve bu gizem dolu olayların başlangıcı olur.

“Kendimi giderek artan bir sabırsızlıkla sayfaları çevirirken buldum…” – David Robson, Sunday Telegraph
Eserin çevirmenliği, onlarca Agatha Christie romanını dilimize kazandıran Çiğdem Öztekin‘e ait. Altın Kitaplar aracılığıyla bizlerle buluşturulan 192 sayfalık kitap şu anda satışta. Yazarın hayranlarına ve polisiye tutkunlarına duyurulur.

İhsan Çağatay Boz

1991 yılında geldiğim bu dünyanın mevcut gerçekliğinden hiçbir zaman memnun olmamam hasebiyle oyunların ve kitapların sonsuz dünyasında yaşarken, her şeyi istediğim şekilde bükebildiğim öyküler yazıyorum. Tarih ve felsefenin yanı sıra insanlığın nükleer savaşlar, durdurulamayan virüsler veya kontrolden çıkan yapay zeka ile intihar ettiği veya karanlığa gömüldüğü eserlere de ilgim ve takdirim sonsuz. Son olarak, George Romero ile başlayan zombi sevdam katlanarak devam etmekte.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

yakma zevki ust

“Yakma Zevki” Bilimkurgu Klasikleri’nde

Çevirmenin Çemberi: Merdivenler Kenti

Çevirmenin Çemberi: Merdivenler Kenti