in

R. A. Salvatore’un Yeni Drizzt Efsanesi Kitabı Starlight Enclave Tanıtıldı

Drizzt Do’Urden’in yer altındaki macerası Starlight Enclave ile devam ediyor. R.A. Salvatore’un Unutulmuş Diyarlar serisi yeni bir üçlemeye kavuşuyor.

Starlight Enclave - R.A. Salvatore
- Reklam -
- Reklam -

R.A. Salvatore’un uzun soluklu Drizzt Efsanesi serisinin yeni romanı Starlight Enclave görücüye çıktı. Maceranın 34. ayağında Kara Elf Drizzt Do’Urden’in ruhsal, Karanlıkaltı’nın fiziksel bütünlüğü tehlikeye girecek; eski ve yeni kahramanlarımızı şeytanlarıyla boğuşurken okuyacağız.

Türkçeye kabaca Yıldız Işığı Bölgesi olarak çevrilebilecek roman adıyla bile Drizzt Efsanesi’nin genel duruşundan ayrılıyor. Karanlıkaltı’nın basık ve (normal olarak) karanlık atmosferine alıştığımız seride bu sefer yüzeye hem de Kuzey’e gideceğiz.

Karanlıkaltı sakinlerinin yüzeye çıkışları okurun tanıdık olduğu bir dünyayı yeniden keşfetmesi anlamına geliyor. R.A. Salvatore’un şimdiye kadar pek çok kez gösterdiği Drizzt aracılığıyla bilindiği yabancı hale getirme yeteneğine tekrar şahitlik edecek olmak kesinlikle heyecan verici.

- Reklam -

Starlight Enclave – R.A. Salvatore | Tanıtım Yazısı

Starlight Enclave - R.A. Salvatore
“İblis kalkışmasının bastırılmasının ardından yaşanan iki yıllık barış çatırdamakta.

Menzoberranzan’dan gelen iç savaş dedikoduları Kara Elf Jarlaxle’ı korkutuyor ve ülkesini korumak için Zaknafein’in geleceğin getireceği çatışmalarda ihtiyaç duyduğu silahlara sahip olmasını garantilemekte kararlı. Özellikle de Khazid’hea’ya. Cutter olarak da bilinen kılıç, kuşananlarını yozlaştırmış, savaşlar başlatmış ve çok, çok fazla insanın kanını akıttı. Yine de, hatta belki tam da bu yüzden, asi Jarlaxle ve küçük bir grup Kara Elf kılıcın son sahibi Doum’wielle’yi aramaya çıktı. Dondurucu kuzeyde yaşayan bu kadın kılıcın gerçek potansiyelini ortaya çıkartmanın ve Karanlıkaltı’nı bekleyen kan dökümünü engellemenin tek yolu olabilir.

Jarlaxle’ın başını çektiği ekip yüzeyi keşfederken Drizzt hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendi yolculuğunda. Kızı Brie’yi Büyükusta Kane ve kendi hayatında mutlak öneme sahip antrenmanlarla tanıştırmak isteyen Drizzt, geçmişi ve geleceğiyle de yüzleşmek zorunda. Transtan daha yeni dönen yalnız Kara Elf bütün yaşamı boyunca izlediği yolun doğru olup olmadığından artık emin değil. Çıktığı yol sadece kendisi ve ailesinin değil bütün Diyarlar’ın kaderini etkileyecek.

İki farklı yol… Birisinde Jarlaxle ve Zaknefein Menzoberranzan’ı; diğerinde Drizzt tüm ruhları kurtarmak için arayışta. Bu yolculuğun sonu ne olursa olsun, Diyarlar artık bir daha eskisi gibi olmayacak.”

- Reklam -

R. A. Salvatore’un 31 yıl önce Anayurt ile başlattığı Drizzt Efsanesi ilk günkü gücünden hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam ediyor. Serinin 34. kitabıyla birlikte Drizzt ve Karanlıkaltı’nın geleceğinin yazılmasına şahit olacak; Unutulmuş Diyarlar’ı tamamen değiştirecek bir üçlemeye adım atacağız.

Drizzt Efsanesi romanları İthaki Yayınları tarafından Türkçeye çevriliyor. Yayınevi en son Efsane’nin üçüncü serisi olan Kara Elf Mirası’nı ikinci kez basmıştı.

Drizzt’in macerasının yeni kitabıyla ilgili yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: The Nerd Daily

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for ali1234512 ali1234512 dedi ki:

    Biz daha 11’i göremedik.

  2. Avatar for Alper_Buyukyildiz Alper_Buyukyildiz dedi ki:

    Bizde 23ü görebildik :slight_smile:

  3. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Dördü bulalım önce. Sonra beş ve altı. Yol uzun. :smiley:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Suicide Squad fragmanı james gunn

James Gunn’ın Yönettiği The Suicide Squad Filminden İlk Fragman Yayınlandı

George R.R. Martin HBO Game of Thrones

George R.R. Martin HBO ile Yeni Game of Thrones Yapımları İçin 5 Yıllık Bir Anlaşma İmzaladı