in

12. Ankara Kitap Fuarı Açılıyor!

12. Ankara Kitap Fuarı, 16-25 Şubat tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

16-25 Şubat tarihleri arasında 12. kez gerçekleşecek olan Ankara Kitap Fuarı başlıyor. Fuarın bu yılki gözde konuğu ise sinema eleştirmeni ve yazarı Atilla Dorsay olacak. Ayrıca Metro serisinin yazarı Dmitry Glukhovsky de imza için fuarda olacak.

ATO Congresium’da gerçekleşecek olan fuar, her gün saat 10:00 – 20:00 arasında kitapseverleri ağırlayacak. 300’ü aşkın yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşecek olan Ankara Kitap Fuarı, on gün süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk aktiviteleriyle birlikte binden fazla etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Fuar alanında kitap fuarının yanı sıra 22 sahafın da katılımıyla gerçekleşecek olan Ankara Sahaf Festivali de kitapseverleri bekliyor olacak.

Zeynep Hantik

Boş zamanlarında çizimler yapıp, öyküler yazan bir okurum. "Madem ki her şeyin sonu gözyaşı olacak, en azından istediğimi yapmalıyım," diyen Rothfuss'a olan sevgimin sonsuz, söylediği sözü çok fazla benimsemiş olduğumu da söylemeden geçemeyeceğim. Fantastik, bilimkurgu ve bilgisayar oyunlarına olan ilgim her geçen gün artmakta, bunlar hakkında konuşup tartışabildiğim bir yerde olduğum için son derece mutlu yaşamaktayım.

18 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

  Dmitry Glukhovsky memleketimize uğradıkça Metro serisini okumadığım için yaşadığım utanç katlanarak artıyor :disappointed:

 2. Avatar for Cyrist Cyrist dedi ki:

  Önemli bir etkinlik fakat gereken önem verilmedi gibi bu sene. Etkinlik sayfası da çok geç açıldı.

 3. Avatar for zehir zehir dedi ki:

  Bugün gittim fuara, birkaç şey söyleyeyim.

  İlk olarak tahmin edeceğiniz üzere indirimler tatmin edici değil, genellikle %20-25 civarında. İnternette çok daha iyi fiyatlar bulmak mümkün. O yüzden uzun zamandır olduğu gibi bu fuara da doğrudan kitap alışverişi yapmak amacıyla gitmenin bir anlamı yok.

  Değişmeyen bir diğer şey de ilgi gören yayınevleri. İthaki, Pegasus, İş Bankası Kültür, Can gibi yayınevlerinin yanlarına yaklaşmak bile çok zorken Dedalus, Delidolu gibi yayınevleri maalesef tenha kalıyor. Dedalus’un stant görevlilerinden biri arkadaşım ve pek gelen giden olmadığını söyledi, aslında epey büyük ve güzel bir yerleri var. Yani eğer fuara giderseniz Dedalus’a muhakkak uğrayın, ilginizi çekecek bir şeyler bulacağınıza eminim.

  Sel’in standında yayınevinin sahibi İrfan Sancı vardı, görünce epey şaşırdım ama gidip muhabbet etmeye cesaret edemedim. Daha doğrusu lafa nasıl gireceğimi bulamadım bir türlü.

  Çizgi Düşler epeydir piyasada olmayan Güngezgini’ni yeniden basmış, kaçırmadım aldım hemen.

  Pegasus’ta iyi bir indirim yok ama birkaç kitabı %50 indirime sokmuşlar. İçlerinde Sarah Andersen’in Büyümek Diye Bir Şey Yok’u ile The Awkward Yeti’nin Kalp ve Beyin’i de var. Awkward Yeti’yi pek tutmuyorum ama Andersen çok iyi oldu.

  İletişim ilgi görmeyen bazı kitapları kelepir fiyatına satıyor. İçlerinde ilginç şeyler var. Bir de Barış Bıçakçı’nın yeni kapakları mükemmel olmuş.

  Metis’te de indirimli setler var, gerçi aynı fiyata web sitelerinden de alınabiliyor diye biliyorum.

  İthaki’nin standında ise sevgili @irbis vardı. Aslında sormayacaktım ama kitap önümde dururken dayanamayıp Dresden’a devam etmeyecek misiniz diye sordum :grin:. Ve müjdemi isterim ki kendisi %99 ihtimalle devam etmeyeceklerini ama bazen ofiste gaza gelip devam etsek mi yoksa diye düşündüklerini söyledi. Yani yeteri kadar baskı yaparsak belki de Dresden’in devam ettiğini görebiliriz. (bu arada bunu foruma yazacağımı söylediğimde de inkar edeceğini söyledi, o söylemeden ben belirtmiş olayım :grin:)

  Bir de fuarın içinde resmen kocaman künefeci var. Bunu da görmedim demem artık.

  Sonuç olarak gittiğime pişman değilim ancak Tüyap İstanbul kadar olmasa da her fuar gibi bu da kalabalık, yorucu ve amaç sadece kitap alışverişi ise internet varken kesinlikle mantıklı değil. Ben yine erken gidip sakin olduğu saatlere denk getirdim, fuardan çıktığımda kapıda en az 100 kişilik bir kuyruk vardı. Gidilmezse pek bir şey kaybedileceğini de düşünmüyorum.

 4. Avatar for Cyrist Cyrist dedi ki:

  İnternette yaptıkları indirimlerden daha fazla indirim yapan yayınevleri var mı? Ben de hafta içi rahat bir zamanda gitmeyi planlıyorum.

 5. Avatar for Nemo Nemo dedi ki:

  Nadir bulunabilir, ancak genel olarak daha pahalı.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

13 cevap daha var.

Haftanın Kitabı #77 – Yarım Dünya

2017’de Kayıp Rıhtım’da En Çok Okunan 10 Haber