Starbucks Westeros’ta! Game of Thrones Kadrajda Unutulan Bardakla Alay Konusu Oldu

Game of Thrones'un final sezonu gündem olmaya devam ediyor. Yine(!) içerikten bağımsız meselelerle... Bu defa ise kadrajda unutulan Starbucks bardağı sosyal medyada geniş yankı buldu.

Game of Thrones final sezonunda her bölümüyle olay olmayı başarıyor. Ancak bu olaylar büyük oranda dizinin içeriğinden ziyade başka meselelere odaklı oluyor.

8. sezon 3. bölümdeki Winterfell Savaşı sahneleri, aşırı karanlık bulunduğu için eleştirilmişti. The Last of The Starks başlıklı 4. bölüm ise kadrajda unutulan Starbucks bardağı ile gündeme geldi.

Dizinin bugün yayınlanan yeni bölümünde, sette unutulan Starbucks bardağı dikkatli izleyicilerin gözlerinden kaçmadı. Bu kadar basit bir hatanın, milyonlar izlenen böyle bir yapımda gerçekleşmesi ise dalga konusu oldu.

Siz The Last of The Starks başlıklı yeni bölümü izleyebildiniz mi? Malum sahneye dikkat edebilmiş miydiniz? Sizce bu bir viral reklam anlaşması mı? Yoksa sadece set çalışanlarının masum bir ihmalkârlığı mı?

Bardağa yakından bakıldığında ise her şeyin açık ve net(!) olduğunu görüyoruz:

Bir yanda sızan senaryolar, bir yanda vaktinden evvel internete düşen bölümlerden kısa parçalar, karanlık sahneler… Bakalım bir efsanenin final sezonu, daha ne kadar konuşulmayı başaracak?


Game of Thrones 8. sezon 4. bölümünü henüz izlemeyenler için fragmanı tekrar paylaşalım:

* * *

* Arya Stark “Buralara” Nasıl Geldi? [Video]

Game of Thrones’u Tahtından Etmesi Olası 8 Fantastik Dizi Uyarlaması

* Game of Thrones’ta Demir Taht’a Kimin Oturacağını Algoritma Belirledi!

* Game of Thrones’un Destansı ‘Karanlık’ Savaşı Hayranlar Tarafından Aydınlatıldı

GÖZ ATIN  The Witcher Dizi Ekibinde Game of Thrones Rüzgârı
Etiketler:  
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Starbucks Westeros’ta! Game of Thrones Kadrajda Unutulan Bardakla Alay Konusu Oldu için 8 yorum

  1. Her sahne için aydınlatma, montaj vs. yapılıyor, saatlerce uğraşılıp denetleniyor ve bir Starbucks bardağı tam da amblemi kameraya dönük olacak şekilde masada unutuluyor bunu da kimse fark etmiyor(!)
    Bu da bana pek inandırıcı gelmiyor.


  2. Emrecan dedi ki:

    Belki Westeros’teki ilk şubesini Winterfell de açmıştır. :smile:


  3. Dizi artık içeriğiyle değil de hikayesiyle alakasız, bambaşka şeylerle gündem oluyor. Bu da dizinin düşüşünü çok net İspatlıyor bence. Kitaplarla yolları ayırdığığından beri yaşanan istikrarlı bir düşüş bu.
    Ayrıca içerik olarak da tatmin etmekten fazlasıyla uzak, sanki tüm hikayeyi bir kapsülün içine tıkıştırmışlar. Adama her ne kadar saygım kalmamış olsa da tekrar tekrar George Martin kitapları yazsaydı daha ayrıntılı işlerdi olayları demekten alamıyorum kendimi.


  4. Sezonun çöp olmasının özeti. Ürün yerleştirme :joy: sinirlerimi bozuyor artık.


Starbucks Westeros’ta! Game of Thrones Kadrajda Unutulan Bardakla Alay Konusu Oldu

Game of Thrones’un final sezonu gündem olmaya devam ediyor. Yine(!) içerikten bağımsız meselelerle… Bu defa ise kadrajda unutulan Starbucks bardağı sosyal medyada geniş yankı buldu.

Başa dönün