in ,

Arya Stark “Buralara” Nasıl Geldi? [Video]

Game of Thrones’ta heyecan dolu final sezonu Winterfell Savaşı’yla devam etti. “The Long Night” bölümünün yıldızlarından birisi de Arya Stark’tı. Peki Arya bugünlere nasıl geldi?

arya stark
- Reklam -
- Reklam -

Arya Stark hakkında bugüne kadar çok şey yazıldı. 2011 yılında başlayan Game of Thrones dizisinin adım adım ilerleyen kahramanı Arya için, ne söylesek az. Kendisi geçtiğimiz günlerde yayınlanan dizinin 8. sezon 3. bölümünde oldukça önemli bir rol aldı.

Buradan sonrasından üstü kapalı bahsetmeye çalışacak olsak da, metnin devamı elbette spoiler içeriyor. Dizinin yeni sezonuna henüz başlamamış okurlarımız lütfen bunu göze alsın.

Eddard Stark ve Catelyn Stark’ın kızı Arya’nın yolculuğu hayli uzun ve çetrefilliydi. Ailesiyle Kışyarı’nda yaşayan ve bir leydi olması beklenen kahramanımız, geçen 8 sezonda gerçek bir ölüm makinesine dönüştü. Elbette bu bir bölümde olmadı. Arya’yı buralara sürükleyen sayısız olay vardı.

- Reklam -

Düşmanları için hazırladığı Ölüm Listesi bile onun yolculuğunun nereye gideceğini gösteriyor gibiydi.

Ve büyük savaş geldiğinde, Winterfell surları önünde Arya Stark harekete geçti. 7 sezondur en iyi yaptığı şeyi yapmak için ileri atıldı. Winterfell Savaşı’nın ve Westeros’un kaderini değiştirdi.

- Reklam -

Dizinin yeni sezonları daimi olarak uzun aralarla geldiği için, birçok izleyici Arya’nın macerasının bir kısmını unutmuştu. Hâl böyle olunca da Arya’nın büyük savaştaki rolü kimilerine fazla göründü.

İşte tam da bu noktada, sizleri YouTube’da bulunan Cantrous kanalındaki video ile baş başa bırakmak istiyoruz. Arya’nın gelişimini özetleyen bu klip sizleri hem nostaljik bir yolculuğa çıkaracak hem de Starkların asi kızını hafızalarınıza bir kez daha kazıyacak.

YouTube video

Sizler Arya hakkında neler düşünüyorsunuz? Malum sahneyi beğendiniz mi? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

jared leto joker

Jared Leto: “DC Filmleri Marvel Yapımları Kadar İyi”

destanlar cagi inceleme

Destanlar Çağı: Tanrıların Çağı Sona Erdi