in

Sonunda! Injustice 3. Yıl, 1. Cilt Raflardaki Yerini Aldı

Injustice 3. Yı, 1. Cilt’i çok bekledik ve o şimdi sürprizlerle geliyor!

Geliyor! Geliyor! Nihayet kaldığı yerden devam ediyor!

Çizgi Düşler‘in bize kattığı en güzel ve önemli serilerden biri olan Injustice‘ta tanrılar kapışmaya devam ediyor ve bu sırada (önceki ciltlerdeki gibi) olan yine biz yerdeki karıncalara oluyor.

Daha önce çıkan 4 cildi sizler için irdelemiştik ve bu cilt için de aynı şeyi yapmayı planlıyoruz. Ama ondan önce bu cilt için bizi heyecanlandıran yegane şeyi belirtmek isteriz: John Constatine.

Bir önceki ciltte Superman‘in yeni formu, saçtığı korkudan beslenir hale gelmesi, her ciltte daha ölülerinin sayısı giderek artan süper kahramanlar ve bu sırada oyuncak edilen dünya… Ama artık işin içine büyü giriyor ve Batman‘in yanında John Constantine yer alıyor! Superman‘in önlenemez yükselişine karşı olan duruşta, bu defa hiç ummadık bir isim sahneye çıkıyor.

Aşağıdaki tanıtım metni, 2. Yıl, 2. Cilt‘i okumamışlar için spoiler içerir:

injustice-3-1Kahramanlar Başarısız Oldu…
…Artık Sır Büyüde!

Kahramanlar arasındaki savaşın çizgileri çizildi. Bir tarafta Superman ve Justice League’iyle birlikte müttefikleri Sinestro Corps vardı. Öteki tarafta ise Batman’in ordusu ve Green Lantern Corps vardı. Savaş, Superman’in bütün dünyanın gözü önünde Black Canary’yi öldürmesi ve parmağına korkudan güç alan bir yüzüğü takmasıyla sona erdi. Fakat Batman, savaşı sürdürmek üzere hayatta kaldı… ve Batman’in her zaman için bir yedek planı vardır.

Bu dünyada, Parmağında Sinestro Corps yüzüğü takılı bir Kriptonluya zarar verebilecek olan tek bir şey var büyü. Artık John Constantine de Superman’den kişisel intikamını almak istiyor ve bu dalavereci büyücü, Batman’in giderek büyüyen ordusuna evrenin en iyi büyücülerini katmasına yardım edecek. Evrenin en güçlü büyücülerini saflarına kattıklarında, Çelik Adam’ın onlara karşı hiç şansı kalmayacak.

Yine de… Justice League’i gizemli bir şey koruyor. Süperman’in kendi kontrolündeki dünya görüşünü korumak isteyen bir şey bu… üstelik evrenin en güçlü varlıklarından birkaç tanesini öldürebilecek kadar ölümcül.

Yepyeni yazar Tom Taylor’ın (Eearth 2) ve aralarında Buruno Redondo (Human Target) ile Mike S. Millar (Batman: Arkham) gibi çizerlerin DC Evreni’nde yaptıkları bu çarpıcı oynamalarla, çok satan oyunun arkasındaki hikayeyi Injustice: Tanrılar Aramızda: Üçüncü Yıl’da araştırmaya devam edin!

Bu ciltte Injustice: Gods Among Us: Üçüncü Yıl #1-7 sayıları bir araya getirilmiştir.

DC Evreni’nin süper kahramanlarını daha önce hiç böyle görmediniz!

Çizgi Düşler etiketiyle bizlerle buluşan cildin çevirmen koltuğunda, önceki ciltlerden de tanıdığımız gibi Tulgan Köksal var. Böylece seri, aynı çevirmenle yoluna devam ederek herhangi bir kafa karışıklığının önüne de geçmiş oluyor.

Fena meraktayız Rıhtım yolcuları! Ama siz de aynı oranda meraktaysanız, gelin önceki 4 cilt için neler dediğimizi, nasıl incelediğimizi birlikte hatırlayalım:

Injustice: 1. Yıl, 1. Cilt İncelemesi

Injustice: 1. Yıl, 2. Cilt İncelemesi

Injustice: 2. Yıl, 1. Cilt İncelemesi

Injustice: 2. Yıl, 2. Cilt İncelemesi

Oyla!

Hazal Çamur

2009 yılında Kayıp Rıhtım'a elimi verdim, sonra da ruhumu kaptırdım. Bu yolun devamında çeşitli gazetelerin kitap eklerinde kitap incelemelerim, TRT Radyo 1'de canlı yayın konuğu olarak katılıp kurgu edebiyatını anlattığım 2 yayın, 5 yıldır süren Kahramanın Yol Türküsü adlı kendi edebiyat temalı radyo yayınım, kitap inceleme videoları serim Kayıp Rıhtım İnceliyor ve bir de bonus olarak Oyungezer Dergisi'nin kültür sanat sayfalarında düzenli yazarlığım oldu. Tüm bunların yanı sıra, gerçek hayatın sıkıcılığında, bir bilgisayar mühendisi olarak yaşıyorum. Ama biz ona Clark Kent kimliğim diyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

aldous huxley george orwell mektup

Aldous Huxley’den George Orwell’e İki Yazar Arasındaki Çekişmeye Işık Tutan Mektup

İthaki Bilimkurgu Klasikleri’nde Yeni Adım: “Arcturus’a Yolculuk”