in ,

Darkwing Duck Geri Dönüyor!

Kara bahtlı, kem talihli kahraman ördeğimiz Darkwing Duck yıllar sonra yeniden ekranlara dönüyor!

Evet, artık sitemizi Hollywood yapımcılarının da okuduğunu doğrulayabiliriz sevgili Rıhtımperverler. Çünkü “Keşke Geri Dönse!” Dediğimiz Çizgi Filmler dosyamızı yayınladık yayınlayalı sanki bu bir tür çağrıymışçasına güzel haberlerin arkası kesilmiyor! Samuray Jack dedik, geldi. Kene dedik, geldi. Duck Tales dedik, o da geldi. Şimdi de sıra Darkwing Duck‘ta!

Hatırlayacağınız gibi geçen yılın sonlarında Duck Tales‘in (Ördek Şehri) geri döneceğini, hatta Varyemez Amca’yı eski Doctor Who David Tennant’ın seslendireceğini sizlere duyurmuştuk. Hatta o yazımızda da Darkwing’den henüz bir haber olmamasına içerlemişiz hafiften. Ama görülen o ki Disney sesimizi duymuş. Çünkü geceleri esen terör, gözlerimizi yaşartan soğan, ayakkabımızın altındaki çakıl, dişimize yapışan maydanoz… yani Darkwing Duck (Karakanat Ördek) geri dönüyor!

Entertainment Weekly‘nin haberine göre Comic-Con’daki gösterim sırasında eskiz çizimleriyle çok kısa bir anlığına boy gösteren Darkwing, seyirciler tarafından büyük bir coşkuyla karşılanmış. Sakar kahramanımızın motosikleti ve ezeli düşmanlarından Megavolt da birkaç saniyeliğine ekranlarda boy göstermiş. Varyemez Amca’nın pilotu, Darkwing’in ortağı olan Launchpad zaten çoktan Duck Tales kadrosundaydı. Yani elimizde bir kahraman, bir ortak ve bir kötü adam var; yeni bir macera için her şey hazır!

Darkwing ilk olarak 12 Ağustos’ta yayınlanacak uzun metrajlı Duck Tales çizgi filmi “Woo-oo!”da boy gösterecek. 23 Eylül’de de dizi olarak Disney XD kanalında yayınlanmaya başlayacak. Pelerinlerinizi ve gaz tabancalarınızı hazırlayın! Let’s get dangerous…

Oyla!

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Seçkide Doksan Yedinci Ay

Ted Chiang

Ted Chiang’ın “Gördüğünüzü Beğenmek” Öyküsü Dizi Oluyor