in

Game of Thrones Ekibi Sette Unutulan Kahve Hakkında Açıklama Yaptı

Game of Thrones’un 8. sezon 4. bölümünde kadrajda unutulan kahve bardağına dair dizi ekibinden açıklamalar geldi.

Game of Thrones Daenerys HBO

Game of Thrones efsanesinin final sezonu, her gün gündemde kalmak için yeni bir sebep bulmaya devam ediyor. Yayınlanan bölümler hikâye, oyunculuk, atmosfer gibi tartışmalar yerine bambaşka konularla bizleri meşgul ediyor. Dizinin Miğer Dibi Savaşı’yla kıyaslanan The Long Night bölümü, fazla karanlık olması yönüyle eleştirilmişti. Geçtiğimiz gün yayınlanan The Last of The Starks ise sahnede unutulan Starbucks bardağı ile gündem oldu.

8. sezonun 4. bölümünde karşımıza çıkan bu hadise sosyal medyada geniş yankı bulmuş ve çeşitli esprilere konu olmuştu. Lattelerin Annesi Daenerys Targaryen’in önünde unutulan Starbucks bardağı hakkında ilk açıklamalar geldi.

Dizinin ilgili bölümünün prodüksiyon tasarımını üstlenen Hauke Richter, Variety’ye yaptığı açıklamada sette bazı şeylerin unutulabileceğini savundu. Kahve olayının çok abartıldığını çünkü şimdiye dek Game of Thrones dizisinde böyle bir olayın yaşanmadığını belirten Richter, iddiasında haklıydı. Ancak bunun bir viral mi, yoksa gerçek bir hata mı olduğunu bu açıklamadan çıkarmak mümkün değildi.

Ardından dizinin Twitter hesabından daha net bir yanıt geldi:

Winterfell’den haberler var.

Bölümde gözüken kahve bardağı bir hataydı. Daenerys bitki çayı sipariş etmişti.
Esprili bir paylaşımla birlikte hata da böylece kabul edilmiş oldu. Elbette durumun gerçek bir viral mi, yoksa masum bir ihmalden mi ibaret olduğunu bilmemizin bir yolu yok.

Devasa prodüksiyonlarla en iyi şartlarda çalışan bir ekip ve bölümleri hazır etmek için sağlanan bolca zamana rağmen bu tip olayların yaşanması düşündürücü.

Siz ne dersiniz?

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for okanakinci okanakinci dedi ki:

    Şu bölümler yayına girene kadar bir sürü kişi tarafından defalarca ama defalarca gözden geçiriliyor ve düzenleme yapılıyor. Ve o bardak bu kadar kişinin gözünden kaçmayı başarıyor. Bizim de buna inanmamızı istiyorlar.

    Starbucks’ın bu reklam için kaç ton para döktüğü bir gün ortaya çıkacaktır.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

stranger things netflix ust

Stranger Things Davası Başlamadan Düştü

joe russo batman

Avengers: Endgame Yönetmenlerinden Joe Russo’dan “Batman” İtirafı