in ,

Netflix’ten La Casa de Papel Dizisine Kore Uyarlaması: İlk Fragman Yayınlandı

La Casa de Papel: Kore fragmanı yayınlandı. Netflix, kanalın en popüler dizisine yeni bir uyarlama getirdi. Paylaşılan tanıtım filmi sosyal medyayı ikiye böldü.

La Casa de Papel: Kore Fragmanı

La Casa de Papel: Kore fragmanı yayınlandı. Netflix sevilen serisi için yeni bir uyarlama hazırladı. Paylaşılan ilk tanıtım filmi ise sosyal medyayı ikiye böldü.

İlk sezonu dijital yayın platformu Netflix’teki yerini aldıktan sonra dünya çapında geniş bir izleyici kitlesine ulaşan La Casa de Papel dizisi şimdi yeni uyarlamasına kavuşuyor. Platform, Kore’deki varlığını genişletmek için en önemli markalarından birisine özel bir adaptasyon hazırladı.

İlk olarak 2017 ortalarında İspanyol televizyon kanalı Antena 3’te yayınlanan, ancak pek de ilgi görmeyen, daha sonra da Netflix’in satın alıp kurgusuyla oynadığı ve 2017 sonunda yeniden yayınladığı La Casa de Papel, çok kısa sürede inanılmaz bir ilgiyle karşılandı. Netflix’in Antena 3’teki tek sezonu ikiye ayırdığı yapım, daha sonrasında 3 yeni sezon daha onayı aldı. Son olarak geçen yılın aralık ayında 5. sezonun kalan 5 bölümü de yayınlanarak final verdi.

Ancak final vermeden hemen önce hayranlara iki sürpriz duyuru yapıldı. İlki, dizinin en dikkat çekici karakterlerinden biri olan Berlin’in hayatına odaklanan bir spin-off macerasının çalışmalarının başladığı ve 2023 yılı içerisinde dijital yayın devi tarafından yayınlanacağıydı. Karakteri canlandıran Pedro Alonso’nun başrolünde yer alacağı yapımda, La Casa de Papel’in tanıdık diğer yüzlerinin görünüp görünmeyeceği ise henüz belli değil.

Diğer bir haber ise dizinin Güney Kore uyarlaması bir dizi olarak da geleceğini duyurmasıydı. Özellikle Squid Game ve All of Us Are Dead gibi yapımlarla Kore işlerinden oldukça iyi geri dönüşler alan Netflix, bu fırsatı da kaçırmadı. Sonunda yeni uyarlamadan ilk tanıtım fragmanı paylaşıldı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

La Casa de Papel: Kore Fragmanı | Türkçe Altyazılı İZLE

Söz konusu fragman, daha ziyade bir ilk bakış tarzında olsa da daha şimdiden seyircileri ikiye böldü. Bazıları La Casa de Papel dünyasında farklı isimlerle de olsa yeni içerikler izleyebilecekleri için mutlu olurken, büyük bir kesim de bu tarz şeyleri tadında bırakmayan Netflix’i eleştirdi. Netflix Türkiye kanalının altına gelen yorumlar da söz konusu yapımla ilgili düşüncelerin ne tarzda şekillendiğini gözler önüne seriyor.

İşte birkaç tanesi:

Teoman Çetin
Gerçekten bazı şeyleri tadında bırakmak lazım.

Celal
Bir salın şu diziyi ya. Efsane bir dizi ama artık bir şeyle devam ettirmeyin dizinin iyice efsaneliğini kaçırıyorsunuz. Bence devam etmenin anlamı yok.

blueofdarknes
Orijinalinin yerini asla tutamayacağı gerçeği…

Rümeysa Metin
Umarım aynı senaryoyu tekrar izletmek gibi bir amaçları yoktur.

pucca
Kore yapımları gerçekten güzel fakat orijinali kadar iyi olamaz bence.

mustafa kekec
Daha nasıl dizinin suyunu sıkabiliriz adlı çalışma.Celty Sturluson
Korelilerin uyarlama yapmalarına gerek yok. Onların dizileri zaten genellikle kaliteli oluyor. Uyarlama yapmak bizim işimiz.

“Çok yakında” ifadesi ile paylaşılan ilk bakış fragmanında dizinin ne zaman çıkacağı ile ilgili herhangi bir ayrıntıya yer verilmedi.

La Casa de Papel: Kore’nin fragmanını sizler nasıl buldunuz? Sizce böyle bir yapıma gerek var mıydı? Orijinali kadar ses getirecek mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

hopewell medeniyeti kizilderili yok olma

Kadim Kızılderili Medeniyetinin Gizemli Çöküş Nedeni Aydınlatıldı: Efsanelere Konu Olan Kozmik Bir Felaket Yaşanmış

Doctor Strange 2 senaryo sızıntısı iddiaları

Doctor Strange 2 Filminin Senaryosu Tamamen Sızdırılmış Olabilir