in

Kitapların Sosyal Ağı: 1000Kitap

Kitapların Sosyal Ağı 1000Kitap, yaklaşık 10 yıldır binlerce okura dijital kitap arşivi oluşturma imkânı sağlıyor.

1000kitap

Kitap odaklı sosyal ağ 1000Kitap, her insanın ömrü boyunca en az 1000 adet kitap okumasına katkı sunmak için kuruldu. Türkiye çıkışlı platform 2 Mayıs 2012 tarihinden beri hem mobil hem de internet sitesi üzerinden hizmet vermeyi sürdürüyor.

Kendilerini “kitap odaklı ücretsiz sosyal kataloglama ve sosyal ağ” olarak tanımlayan platform, okurlara bir sonraki kitaplarını seçmeye yardımcı oluyor. Mecra aynı zamanda okuma zevki benzer okurları bir araya getirmeyi ve okurlara yeni yazarları keşif deneyimi yaşatmayı da hedefliyor. Okurlar platformdaki akış aracılığıyla konular, okurlar, yazarlar ve kitaplar hakkında son güncellemeleri takip edebiliyor.

Okudukları ve okumak istedikleri kitapları profillerinde işaretleme imkânına sahip olan kullanıcılar, bu eserlere dair alıntılar paylaşıp kitaplar hakkında yorum ve incelemelerde bulunabiliyorlar. Her kullanıcı kendi kişisel kitap arşivini oluşturma imkânına sahip. Bununla birlikte kitap, yazar, çevirmen ve yayınevi profilleri de 1000Kitap’ın mecraları arasında bulunuyor.

1000Kitap: Dijital Bir Kütüphane

Ortak hafızanın ürünü olan kitap ve yazar profilleri, bir kitabı ya da yazarı incelemek isteyen kullanıcıların referans kaynakları arasına girmiş durumda. Bu açıdan 1000Kitap, kullanıcıya sosyalleşme imkânı sunmanın yanı sıra onu bir içerik üreticisine de dönüştürerek kişinin ortak hafızaya katkı vermesine de olanak sağlıyor.

1000Kitap hakkında

Platformda okurlar yıllık okuma hedefleri belirleyebiliyor, yıl içerisinde ne kadar kitap okuyup kaç alıntı ve inceleme paylaştıklarını görebiliyor ve okudukları toplam sayfa sayısını hesaplayabiliyor. Okurların kullanımına sunulan “Dinlediklerim, E-Kitap Okumalarım, Tekrar Okuyacaklarım, Satın Alacaklarım, Ödünç Verdiklerim Ve İki Defa Okuduklarım” adlı 6 sabit raf ve 20’ye kadar gizlilik ayarlarını kendilerinin kontrol edebilecekleri kişisel raf oluşturma özelliği de bulunuyor.

Yeni hizmete sunulan alışveriş özelliği ise okurlara kitap fiyatlarını ve satış platformlarını 1000Kitap üzerinden inceleyebilme ve sepetteki kitapları toplu hâlde karşılaştırabilme imkânı sağlıyor.

1000Kitap uygulamasını Apple Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirebilir ya da internet sitesi üzerinden web tabanlı erişim sağlayabilirsiniz.

Uygulama hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu bir advertorial içeriktir.

Sponsorlu İçerik

Reklam ve iş birliği fırsatlarımız hakkında bilgi almak için rekl[email protected] adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for sonkafautucu sonkafautucu dedi ki:

    Gerçekten çok güzel bir uygulama 1000Kitap. Okuduğum kitapları ekliyorum, yeni kitaplar keşfediyorum. Herkese tavsiye ederim.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Bilinen En Büyük Kuyruklu Yıldız Dünya'ya Doğru Geliyor

Şimdiye Kadar Keşfedilen En Büyük Kuyruklu Yıldız Dünya’ya Doğru Hızla Geliyor: Ağırlığı 500 Trilyon Ton

Love, Death & Robots 3. Sezon Fragmanı

Love, Death & Robots’un 3. Sezonundan İlk Fragman Yayınlandı ve Çıkış Tarihi Açıklandı