in

Armageddon Çok Yakında Bizlerle!

Pegasus Yayınları, yurtdışında oldukça ilgi gören Armageddon’u dilimize kazandırdı. Dahası, kitabın yazarı Eduardo Spohr imza günü için Tüyap’a geliyor!

armageddon ust
- Reklam -
- Reklam -

Pegasus Yayınları, İstanbul Kitap Fuarı öncesi güzel bir sürprize imza atarak Brezilyalı gazeteci ve yazar Eduardo Spohr’un meşhur fantastik romanı Armageddon’u (A Batalha do Apocalipse) dilimize kazandırdığını duyurdu.

Çıktığı ilk günden beri eleştirmenlerden hayli olumlu yorumlar alan roman, fantastiğin yanı sıra tarihi unsurlar da içeriyor. Türkçenin dışında Almanca ve Hollandaca dillerine de çevrilen kitabın tanıtım metni ve arka kapak yazısı şu şekilde:

Kıyamet Yaklaşıyor Ve İnsanların Kaderini Meleklerin Savaşı Belirleyecek

- Reklam -

armageddonYıllar yıllar önce, gökyüzündeki yıldızların sayısı kadar çok uzun bir zaman evvel cennetin krallığında büyük bir isyan patlak verir. Adaletin ve özgürlüğün savunucusu bir grup melek, güçlü başmeleklerin tiranlığına karşı ayaklanır ve kendilerini ezen bu gaddar düzene savaş açar. Ancak başmelekler isyanı bastırır ve asiler de cennetten kovularak Kıyamet Günü gelene kadar ölümlüler arasında yaşamak üzere yeryüzüne sürgün edilirler. Ama orada da güvende değillerdir. Kara kanatlı bir melek onları takip etmekte ve hepsini tek tek avlamaktadır.

Ama bin yıllar sonra kıyamet alametleri birbiri ardına ortaya çıkmaya başlar: Uykudan uyanma vakti gelmiştir; Mahşer Günü yaklaşmaktadır. Karanlık Melek Lucifer, tüm asilerin gökyüzünden kovulmasından sonra geriye kalan tek meleği, isyankârların lideri Ablon’u görüşmeye davet eder ve ondan cennet ile cehennemin son mücadelesinde, Armageddon Savaşı’nda kendisiyle birlikte savaşmasını ister. Bu savaş sadece dünyanın değil, evrenin de kaderini belirleyecektir.

- Reklam -

Babil’in harabelerinden Roma İmparatorluğu’nun en görkemli günlerine; Çin’in ucu bucağı görünmeyen ovalarından Ortaçağ İngilteresi’nin şatolarına kadar birçok yeri kendine mesken seçen Armageddon, sizi sadece insanlık tarihinde bir yolculuğa çıkarmıyor, aynı zamanda bitene kadar elinizden bırakamayacağınız destansı bir hikâye anlatıyor. Büyü, aşk, gerilim ve kahramanca çarpışmalarla dolu bir macera…

“Olağanüstü bir kurgu, muhteşem diyaloglar ve ete kemiğe bürünen, canlı karakterler… Başınızı döndürecek kadar hızlı ve akıcı olan bu kitabı okurken kendinizi bir aksiyon filmi izliyormuş gibi hissedeceksiniz.”
– Pitacosltda.blogspot.com

“Hem gençlere hem de yetişkinlere hitap ediyor… Bir fantastik edebiyat okurunun tüm beklentilerini karşılayacak nitelikte muhteşem bir kitap. Kısa süre içerisinde birçok farklı dile çevrilecek ve tüm dünyayı kasıp kavuracak.”
– Vailendo.com.br

Pegasus Yayınları sadece kitabı çevirmekle kalmadı, aynı zamanda yazarı Eduardo Spohr’u da 18, 19 ve 20 Kasım tarihlerinde imza günü düzenlemek üzere Tüyap İstanbul Kitap Fuarı’na davet etti. Yazar üç gün boyunca 13:00 – 17:00 arası Pegasus standında Türk okurlarla buluşup romanını imzalayacak.

Çevirisini Atilla Dirim’in, editörlüğünüyse Murat Demirci’nin üstlendiği 704 sayfalık kitap 16 Kasım’dan itibaren raflardaki ve fuardaki yerini alacak. Kaçırmayın deriz!

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sandman bebek evi ust

Sandman’in 2. Cildi “Bebek Evi” Ön Siparişte!

istanbul kitap fuari 2016

35. İstanbul Kitap Fuarı Başladı