in ,

Formula 1 Yarışları TV Dizisi Olmaya Hazırlanıyor: Başrolde “Rogue One”ın Yıldızı Felicity Jones Var

Formula 1 dizisi “One” için hazırlıklar başladı. Başrolünde “Star Wars: Rogue One” filminin yıldızı Felicity Jones yer alıyor.

Formula 1 Dizisi One - Felicity Jones
- Reklam -
- Reklam -

Formula 1 dizisi One geliyor. Başrolünde Felicity Jones’un yer aldığı yapımın senarist koltuğu ise Mark Fergus ve Hawk Ostby ikilisine ait.

Son yıllarda spor dünyasının yolu TV ve sinema ile sık sık kesişiyor. 2019’da Netflix belgeseli Formula 1: Drive to Survive ile ekrana taşınan yarış dünyası, aynı yıl James Mangold’un Oscarlı Ford vs. Ferrari’si ile perdeye yansımıştı.

Şimdi ise odağına doğrudan Formula 1 temasını alacak yeni bir dizi için çalışmalar başlamış durumda.

- Reklam -

Felicity Jones, motor yarışlarının yüksek riskli dünyasında geçen bir aile dramasında rol alacak ve bu da organizasyonun resmi olarak onayladığı ilk TV dizisi olacak.

Formula 1 Dizi One - Felicity Jones

Rogue One: A Star Wars Story ve The Theory Of Everything filmlerinin yıldızı Felicity Jones aynı zamanda dizinin yapımcı koltuğunda da yer alacak.

Dizinin yazarların Mark Fergus ve Hawk Ostby ikilisi Children of Men, The Expanse ve Iron Man gibi yapımlarla tanınıyor.

Formula 1 Dizisi “One” Kurmaca Bir Takımın Yükselişini Konu Alacak

One dizisi kurmaca bir ailenin sahibi olduğu Formula 1 takımının çalkantılı yükselişine odaklanacak. Takımdaki zorlu karakterler, sürekli değişen rakipler ve milyonlarca dolarlık riskleri beraberinde getiren mücadele ortamı yapımın konusunu şekillendirecek. Bununla birlikte kurgu, 2023 sezonu için 23 yarışın planlandığı F1’in gerçek dünyasıyla harmanlanacak.

Hollywood’da devam eden senarist grevinin noktalanmasını bekleyen Mark Fergus ve Hawk Ostby dizinin yazarları ve aynı zamanda yürütücü yapımcı olarak da görev yapacak.

Yapımın başrolü Felicity Jones dizi hakkında şunları söyledi:

- Reklam -

“Formula 1 ile bu eşsiz ve heyecan verici ortaklığın bir parçası olmak benim için bir onur. F1’in yüksek riskli dünyası her zaman heyecan verici bir drama sunuyor. Bu dünyayı temel alan bir dizi yaratma fırsatına sahip olmak heyecan verici bir durum. Mark ve Hawk’ın da aralarında bulunduğu bu yetenekli ekiple, Tony ve Bedrock Entertainment ekibiyle ve hikâyemizi ekrana taşımak için F1’deki tüm ekiple birlikte çalışacak olmaktan dolayı kendimi inanılmaz derecede ayrıcalıklı hissediyorum.”

Formula 1 One Dizi - Felicity Jones

Formula 1’in orijinal içeriklerinden sorumlu başkanı Isabelle Stewart ise şunları kaydetti:

One, F1’in muazzam kapsam ve ölçeğini yakalarken, bu eşsiz dünyada yaşayan karakterlerin hikâyelerini ve bu büyük ve karmaşık sporun perde arkasında neler olduğunu anlatmak için ortak tutkularımız tarafından yaratıldı. Felicity’nin kalıcı bağlılığı ve yeteneğiyle bizi onurlandırdığı için minnettarız. Formula 1 ekibiyle işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu küresel seriyi hayata geçirmek için Mark, Hawk ve One ekibiyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

“Felicity dünyanın en yetenekli ve dikkat çekici aktrislerinden biri. Formula 1 dünyasının göz alıcı, yüksek baskılı ve rekabetçi iç işleyişini dünyanın dört bir yanındaki izleyiciler için hayata geçirmek üzere onunla, Tony, Philippe, Mark ve Hawk ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

Dizinin çıkış tarihi, platformu ve kadrosundaki diğer isimler gibi detaylar henüz belirsizliğini koruyor.

Yeni Formula 1 dizisi One için sizin görüşleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, TV dünyasından daha fazla haber için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

What We Do in the Shadows 5. Sezon Çıkış Tarihi FX

FX Dizisi “What We Do in the Shadows”un 5. Sezon Yayın Tarihi Belli Oldu

Justice League: Warworld Fragmanı Yayınlandı

Yeni DC Filmi “Justice League: Warworld”den İlk Fragman: Conan’a Benzeyen Batman T-Rex ile Karşı Karşıya