in

Trendeki Kız’ın Yazarından Cinayete ve İntikama Dair Yeni Roman: “İçin İçin Yanan Ateş”

İçin İçin Yanan Ateş raflardaki yerini aldı. Trendeki Kız ve Karanlık Sular ile tanınan Paula Hawkins, yeni romanında cinayet ve intikamın sürükleyici ve çarpık hikâyesini gözler önüne seriyor.

İçin İçin Yanan Ateş - Paula Hawkins
- Reklam -
- Reklam -

Paula Hawkins imzalı İçin İçin Yanan Ateş, Türkçe raflarında. Trendeki Kız ve Karanlık Sular’ın yazarı, İthaki Yayınları etiketiyle çıkan yeni romanında cinayete ve intikama dair bir macera yer alıyor.

1972 yılında doğan Paula Hawkins, en çok 2015’te kalame aldığı ve Emily Blunt‘ın başrolde olduğu bir sinema filmine de uyarlanan psikolojik gerilim romanı The Girl on the Train (Trendeki Kız) ile tanınıyor. İngiliz yazar özellikle aile içi şiddet, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı temalarını işleyen kitaplarıyla tanınıyor. Yazarın bir diğer romanı olan ve 2017 yılında çıkan Into the Water da, Karanlık Sular adıyla yine İthaki Yayınları tarafından dilimize kazandırılmıştı. Roman, 2017 yılında En İyi Polisiye dalında Goodreads Okur Ödülü’nü kucaklamıştı.

A Slow Fire Burning adıyla ilk defa 2021 yılında yayımlanan İçin İçin Yanan Ateş‘in arka kapak yazısına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

- Reklam -

İçin İçin Yanan Ateş – Paula Hawkins | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Milyonlarca okuru büyüleyen Trendeki Kız ve Karanlık Sular’ın yazarı Paula Hawkins’ten aldatmaya, cinayete ve intikama dair yepyeni bir roman.

Londra’da genç bir adam korkunç şekilde öldürülmüş olarak bulununca, onu tanıyan üç kadın hakkında soru işaretleri oluşur. Laura kurbanın teknesinden çıkarken görülen son kişidir. Teyzesi Carla hem onun hem de yakın zamanda vefat etmiş bir başka aile üyesinin yasını tutuyordur. Miriam ise polisten sır saklayan meraklı bir komşudur. Kurbanla ayrı bağlantılara sahip üç kadın, içten içe kendilerine yapılan yanlışları düzeltmek için yanıp tutuşur.

İntikam söz konusu olduğunda iyi insanlar bile korkunç şeyler yapabilir. Huzuru bulmak için ne kadar ileri gidilebilir? Sırlar alev alıp patlamadan önce ne kadar süre için için yanabilir?

- Reklam -

İçin İçin Yanan Ateş - Paula Hawkins

İçin İçin Yanan Ateş Hakkında Ne Dediler?

“Kitabın sonunu yalnızca bir kâhin tahmin edebilir.”
—New York Times

“Tüm harika gerilim kitapları gibi ters köşelerle dolu. Aynı zamanda derinlikli, zeki ve fazlasıyla insancıl bir kitap.”
—Lee Child

Çevirisini Aslıhan Kuzucan‘ın yaptığı ve 320 sayfadan oluşan eser, Ekim 2022 itibarıyla kitapçılardaki ve dijital kitap satış sitelerindeki yerini aldı.

Paula Hawkins’in önceki romanlarını okumuş muydunuz? Yazarın yeni kitabının konusunu nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum‘da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

smile izlenme rakamları gişe

“Smile” Hafta Sonu Açılış Rakamlarıyla Amerika Gişesinin Zirvesine Oturdu

agatha christie ortadan kaybolma gizem

Agatha Christie’nin Büyük Gizemi Çözüldü: Yazarın ‘Ortadan Kaybolduğu’ Süreçte Neler Yaşadığı Gün Yüzüne Çıktı