in

Safir: Yegâne Aşk: Kemal B. Caymaz’ın Fantastik Serisi İkinci Kitabıyla Raflarda

Kemal B. Caymaz’ın yazdığı ve Kıbrıs’ın ilk fantastik gençlik serisi olan Safir’in ikinci kitabı Yegâne Aşk, Kalkedon Yayınları etiketiyle çıktı.

Safir İkinci Kitap - Yegâne Aşk - Kemal B. Caymaz

Safir serisi ikinci kitabı Yegâne Aşk ile maceralarına devam ediyor. Kemal B. Caymaz‘ın kaleme aldığı macera, Kıbrıs’ın ilk fantastik gençlik serisi olma özelliğini de taşıyor.

Serinin ilk kitabı olan Müjdelenen Zaman, ilk defa 2016 yılında Dante Kitap etiketiyle basılmıştı. 2019 yılında İngilizce çevirisi yapılarak Amazon’la tüm Avrupa’da satışa sunulan ilk kitabın yeni baskısı yapılarak ikinci kitapla eş zamanlı olarak tekrardan raflardaki yerini aldı. Kapak tasarımı da yenilenen kitaplar Kalkedon Yayınları etiketiyle raflardaki yerini almaya başladı.

Kıbrıslı grafik sanatçı Gökçe Keçeci tarafından tasarlanan yeni kapaklar ve yeni yayın ekibiyle SAFİR- Müjdelenen Zaman ve SAFİR-Yegâne Aşk kitapları Kıbrıs ve Türkiye genelinde satışa sunuldu.

Safir Birinci Kitap – Müjdelenen Zaman – Kemal B. Caymaz | Arka Kapak Yazısı

Kıbrıs’ın ilk fantastik gençlik serisi… Aziz Hilarion Kalesi’nden Notre Dame Katedrali’ne uzanan fantastik bir macera…

Seçkin, hepimiz kadar normal bir yaşam sürmekteyken bir gün karşısına ParuParu adında bir cin çıkar. Böylece kendini bir anda cinler, periler ve her türlü sihirli varlığın olduğu bir dünya içinde bulur. Onu bekleyen acayip olaylara gebe bir kaderi vardır ve henüz yolun başındadır.

“Müjde geldi Müjde!
Çobanyıldızı parlıyor
Müjdelenen bulunuyor!
Cinler ve periler telaş içinde
Kötülerde oğlanın peşinde!
Alırsan eğer bu kitabı
Okursun neler olacağını…

Safir Birinci Kitap - Müjdelenen Zaman - Kemal B. Caymaz

Safir İkinci Kitap – Yegâne Aşk – Kemal B. Caymaz | Arka Kapak Yazısı

Aziz Hilarion Kalesi’nden Notre Dame Katedrali’ne uzanan fantastik bir macera…

Aşk acısı, ihanet ve kara büyü… Serinin ikinci kitabında işler iyice sarpa sarıyor. Karanlık giderek yükseliyor ve kötüler güçleniyor. Düşmüş bir Krallığın yeniden doğması için uğraş verirken Seçkin’in kalbi iki parçaya bölünecek ve arkadaşlarıyla birlikte ergenlik sancıları çeken bir yeniyetmeyken her geçen gün biraz daha olgunlaşacaktır…

“Binlerce yıllık bir büyü

Yeniden uyandığında

Belli olmaz nelerin çıkageldiği

Bin bir türlü dalavere başlar

Gençlerin gözyaşları akar

Gerçek Aşk kazanabilecek mi?

Yoksa her şey bir aldanmaca mı?”

Safir İkinci Kitap - Yegâne Aşk - Kemal B. Caymaz

1989 yılında Kıbrıs’ta doğan Kemal B. Caymaz, aynı zamanda güzel sanatlar mezunu bir isim. Yüksek lisansını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde tamamlayan yazar, kaleme aldığı serinin görsellerini de hazırlıyor.

Şu an için kesin bir bilgi olmasa da, serinin önümüzdeki yıl önemli bir plaform adına dizi uyarlamasının gelme ihtimali de bulunuyor.

Peki ya sizler Kıbrıs’ın ilk fantastik serisi olarak tanıtılan Safir’in konusunu nasıl buldunuz? İlk kitabı okumuş muydunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Utopia 2. Sezon İptal Amazon Prime Video

Utopia 2. Sezon İptal Edildi: Amazon, Dizinin Fişini Çekti

Firefly Dizi Disney+

Firefly Hakkında 20 Gerçek: Tek Sezonla Efsane Olmak