in

Savannah Cadıları Serisi İlk Kitabı “Sınır” İle Raflarda

J.D. Horn’un Savannah’da geçen, büyü ve cadılık temalı serisinin ilk kitabı “Sınır,” Pegasus Yayınları etiketiyle bizlerle.

Yurt dışında ilk kez 2014’te yayınlanan ve içerdiği kara büyü, cadıcılık ve karanlık fantazya temalarıyla okurların beğenisini kazanan Savannah Cadıları serisi, Pegasus Yayınları tarafından dilimize kazandırıldı.

Şimdilik dört kitaptan oluşan serinin ilk cildi olan Sınır‘da Savannah’nın en güçlü büyücü ailelerinden birinin çocuğu olan fakat yeterince güçlü olmayan Mercy Taylor ile arkadaşlarının başından geçen gizemli olaylar anlatılıyor.

Kitabın arka kapak yazısı şöyle:
Sihir, kara büyü ve kayıp ruhlar… Ürpertici sırlarıyla Savannah’da sıradan bir gün.

Bilmeyenler Savannah’nın sadece aydınlık yüzünü ve kibar sakinlerini görebilir. Fakat şehri tanıyanlar sömürge döneminden kalma binaların ve huzurlu kasaba sevimliliğinin ötesini; cadıların saygı gördüğü, büyüden korkulan ve ruhların kopup gidemediği yüzünü de bilir. Mercy Taylor ülkenin en güçlü cadı ailelerinden birinin üyesi olduğu için Savannah’nın bu doğaüstü tarafının gayet farkındadır.

Fakat yeterince güçlü değildir.

Kendine has bir büyüsü olmayan, yetenekli ve karizmatik ikizinin gölgesindeki Mercy halinden memnun büyümüştür. Fakat Taylor ailesinin reisi öldükten sonra gerçekleşen bir dizi talihsiz olay sonunda kendisini, aileyi kökünden sarsacak bir gizemin ortasında bulur… hem de Savannah’nın mistik temellerini sarsma gücüne sahip ve Taylor cadılarının nesillerdir uzakta tuttuğu karanlığı serbest bırakabilecek bir gizemin.

Savannah Cadıları serisinin ilk kitabı Sınır’da büyü, romantizm ve ihanet, modern ve fantastik bir hikâyeyle bir araya geliyor.

“Horn’un merak uyandıran ilk romanında Mercy Taylor’ın çözmesi gereken çok gizem var… Soluksuz bırakan hızı ve keyifli öyküsüyle müthiş potansiyele sahip.”
– Publishers Weekly – 
İrem Özdemir tarafından çevrilen, editörlüğünü Çiçek Eriş‘in üstlendiği kitap şu anda ön siparişte. Raflardaki yerini alma tarihiyse 18 Temmuz olarak görünüyor. Keyifli okumalar…

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Sissoylu

Sissoylu İlk Çağ: Özlenen Fantazyayı Bizlere Getiren Seri

Alman Peri Masalı “Küçük Zaches Namıdiğer Zinnober” Artık Türkçe