in ,

Emily Blunt “A Quiet Place 3” Filmine Dönüş Şartını Açıkladı: “Tam Kadro Olmalı”

Emily Blunt, “A Quiet Place 3” filmi hakkında konuştu. Yıldız oyuncu devam macerasına katılmak için gerekli koşulları açıkladı.

Emily Blunt - A Quiet Place 3
- Reklam -
- Reklam -

Emily Blunt, A Quiet Place 3 filmine sıcak bakıyor. İlk iki yapımın yönetmeni John Krasinski’nin ise farklı projelere yönelmek istediği biliniyor.

Gelen son bilgilere göre Emily Blunt; John Krasinski ile A Quiet Place 3 için nabız yoklamaya devam ediyor. İkili bazı konularda fikir ayrılıkları yaşıyor olsa da Blunt yeni filmi eski kadroyla devam ettirmeye kararlı.

A Quiet Place 2, 2020’de büyük ses getirmişti. Filmin başarısının ardından Paramount, üçüncü filmin 2025’te çıkacağını kısa süre içinde onayladı. Emily Blunt da yakın zamanda verdiği bir röportajda yeni film hakkında da bazı detayları dile getirdi.

- Reklam -

Emily Blunt Hollywood grevinden önceki Oppenheimer basın turunda, John Krasinski (eşi ve önceki A Quiet Place filmlerinin yönetmeni) ile kadroyu yeniden bir araya getirebilmek için beyinfırtınası yaptıklarını dile getirmişti. Hem Oppenheimer hem de A Quiet Place oyuncusu olan Cillian Murphy de doğal olarak bu tartışmaların bazılarına dahil olmuştu.

A Quiet Place 3 - Cillian Murphy

İkinci filminden sonra Krasinski serinin yönetmenliğini bırakmaya karar vermişti. Kendisi artık daha çok hikâyeyle ilgilenmek ve koltuğunu başka bir isme devretmek istiyordu. Ancak Blunt, onunla aynı fikirde değil. Josh Horowitz’in podcastinde anlattığına göre Blunt serinin yönetmenliğinin başka birine devredilmesini istemiyor:

“Açıkçası, Cillian ve ben geçen gece John’la bu konu hakkında konuştuk. Terasta oturmuş şaraplarımızı yudumluyorduk ve… ‘Biliyor musun ne harika olurdu? Bu işi yapmayı sürdürsek…’ dedim. Bence böyle… Bunu hep birlikte yapmamız gerekiyor. Tekrar yaparsak farklı bir yönetmenin yapmasını istemiyorum.”

Emily Blunt ve John Krasinski Çifti “A Quiet Place 3” Filmini Yapmakta İstekli

Geçen yıllarda ünlü çift verdikleri röportajlarda defalarca bu hikâyeyi devam ettirmek istediklerini dile getirdiler. Krasinski 2020 yılında, henüz daha pandemi başlamamışken, üçüncü film hakkında fikirleri olduğunu ve film hakkında kafasında kabaca bir yol çizdiğini söylemişti.

“Filmi çekerken aklıma bazen, ‘Bu detay ileride ne ifade edebilir?’ gibi sorular geliyordu. Olur da üçüncüyü çekersek diye aklıma gelenlerin hepsini not ettim.”

2021 yılındaki bir röportajda ise Blunt başka ipuçları vermeye devam etti. Krasinski’nin üçüncü film için bir sürü fikri olduğunu ve kendisinin bunlara bayıldığını dile getirdi.

- Reklam -

“İşe yarar pek çok fikri var. Sanırım üçüncü için hemen işe koyulmadan önce insanların buna tepkisini görmek istedi. Ama elinde özellikle birkaç tane harika fikir var.”

Emily Blunt - A Quiet Place 3 - Sessiz Bir Yer

Ayrıca A Quiet Place 2’yu devam filmi olarak değil de hikayenin ikinci bölümü gibi düşündüklerini dile getirdi. Böylece hikâyeyi devam ettirebilmek için daima bir açık kapı olacak ve seri net bir şekilde bitmeyecek.

“Her zaman dedim ki, ‘Bunu ilk filmin sonrasını anlatan bir film olarak görme, hikâyenin ikinci bölümü olarak gör. Bu ailenin bize verebileceği daha çok şey var. Hikâyeleri genişlemeye oldukça müsait ve üçüncü bir film için bile yer var.”

Öte yandan uzaylı istilasının ilk gününü konu alan A Quiet Place spin-off’u Day One’da çekim aşamasına geçilmişti. Fakat Hollywood eylemlerinden ötürü bu filmin de prodüksiyonuna ara verildi. Başrollerini Lupita Nyong’o, Joseph Quinn ve Alex Wolff’un paylaştığı filmin vizyon tarihi şimdilik 8 Mart 2024 olarak duyurulmuş durumda.

Siz A Quiet Place 3 filmi hakkında nasıl bir beklentiye sahipsiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, sinema dünyasından yeni haberler için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Beyza Can

İngilizce Öğretmenliği okudum. Okur, yazar ve oyun oynarım. Gerçek hayattan uzaklaşmak için daima fırsat kollarım. Bunun için sık sık fantastik, bilimkurgu ve korku içeren şeylere sığınırım. 8 yaşımda dolabımdan bir geçit bulamadım, 50 yaşımda kapımda Gandalf’ın belirmesini bekliyorum. O zamana kadar da kendimi edebiyata ve oyunlara vermeyi planlıyorum. Kitaplara ve oyunlara ilgim beni dil öğrenmeye itti. Daha fazlasına ulaşabilmek ve başkalarına ulaştırabilmek için yeni diller öğreniyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

We Think Not - Stephen King - Holly Gibney Kitap

Stephen King, Holly Gibney’nin Maceralarına “We Think Not” Kitabı ile Devam Edecek

Çin'de Bulunan Antik Kafatası İnsansı Türüne Bir Yenisini Ekledi

Çin’de Bulunmuştu: Antik Çağlardan Kalma Kafatası Daha Önce Görülen Hiçbir İnsansı Türüne Benzemiyor