in

A Quiet Place 3 Kesinleşti: Sessiz Bir Yer’in Devamı 2025’te Geliyor

A Quiet Place 3 filmi çıkış yılı açıklandı. Paramount, 2023’te vizyona girmesi beklenen spin-off sonrası John Krasinski yönetmenliğindeki Sessiz Bir Yer’in devamı hakkında açıklama yaptı.

A Quiet Place 3 çıkış tarihi

A Quiet Place 3 filmi için çıkış yılı belli oldu. John Krasinski’nin yönettiği ve başrolünde Emily Blunt’ın yer aldığı Sessiz Bir Yer’in devam macerası 2025 yılında seyirici ile buluşacak.

İlk filmi 2018 yılında yayınlanan korku serisi, avını çıkardığı sesle takip ederek avlayan bir uzaylı ırkının harap ettiği kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor. Bryan Woods ve Scott Beck’in senaryonun ilk taslağını hazırladıkları filmin yönetmeni olan John Krasinski, aynı zamanda metni son şekline de sokan ve filmin başrolünde yer alan isimlerden.

Her iki A Quiet Place filmi de Evelyn Abbott ve çocukları Regan ve Marcus’un yeni dünya düzeninde hayatta kalmak için mücadele etmesini konu ediniyordu. Geçen yıl çıkan devam filmi, ailenin uzaylılar tarafından saldırıya uğradıktan sonra izole çiftliklerinden şehre gitmelerini konu ediniyordu. Emily Blunt, Millicent Simmonds ve Noah Jupe ile birlikte her iki filmin kadrosuna liderlik ediyor, Krasinski filmlerde Abbott patriği Lee olarak gözüküyor. Ünlü aktörler Cillian Murphy ve Djimon Hounsou da serinin devam filminde önemli roller oynadılar.

A Quiet Place 3, 2025 Yılında Vizyonda Olacak

A Quiet Place 3

Sessiz Bir Yer filmleri atmosferi, performansları ve dünya inşası nedeniyle eleştirmenlerden ve izleyicilerden sürekli olarak olumlu eleştiriler aldı. Aynı zamanda A Quiet Place Part II’nun Koronavirüs pandemisine rağmen yakaladığı gişe başarısı sayesinde Paramount evreni genişletmeye devam etmek istiyor.

Son filmin vizyona girmesinden yaklaşık bir yıl sonra, Paramount Pictures resmi Twitter hesabında A Quiet Place Part III’nin resmi olarak 2025’te geleceğini açıkladı. Stüdyo ayrıca, Michael Sarnoski’nin yönettiği spin-off filminin de 2023’te vizyona gireceğini de doğruladı. Ancak spin-off yapımın adı hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı. Paramount’un paylaştığı yeni duyuru öncesi aslında Haziran 2021’de çıkan bir haberde de, spin-off’un 31 Mart 2023 tarihinde beyaz perdede yer alacağı belirtilmişti. Bu bilgi son gelen duyuruyla birlikte resmileşmiş oldu.

A Quiet Place’in ilk iki filmini nasıl bulmuştunuz? Maceranın devam edecek olması konusunda neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Srbs Srbs dedi ki:

    Sevdiğim eğlencelik filmler. Karı koca güzel bir iş ortaya koyuyorlar.

  2. Avatar for GKS GKS dedi ki:

    Devam filminin son kısımları aceleye getirilmemiş ve acayip mantıksız olmasaydı gayet keyifliydi. Umarım 3. filmi güzel bağlarlar.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Pera Palas'ta Gece Yarısı fragman netflix

Zaman Yolculuğu Temalı Netflix Dizisi “Pera Palas’ta Gece Yarısı”ndan Yeni Fragman

Güneş Etrafında Dönen Gizemli Bir Nesne 2021 XD7

Gökbilimcilerden Gizemli Keşif: Vatikanlı Astronomlar Güneş’in Etrafında Bir Tam Turu 286 Yıl Süren Bir Nesne Tespit Etti