in ,

Zaman Yolculuğu Temalı Netflix Dizisi “Pera Palas’ta Gece Yarısı”ndan Yeni Fragman

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi için yeni bir fragman yayınlandı. Netflix Türkiye’nin zamanda yolculuk temalı yapımı, Atatürk’e yönelik bir komploya da yer veriyor.

Pera Palas'ta Gece Yarısı fragman netflix

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi hakkında yeni bir fragman yayınlandı. Netflix Türkiye yapımı, işlediği zaman yolculuğu teması ve Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik siyasi komplo hikâyesi ile şimdiden büyük ilgi çekiyor.

Başrollerini Hazal Kaya ve Selahattin Paşalı’nın paylaştığı dizi, 1919 yılında İstanbul’da geçiyor. Yapım, ilhamını Charles King’in bir kitabından alıyor.

Netflix Türkiye, yakın zamanda izleyici ile buluşması planlanan Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi için yeni bir fragman yayınladı.

Pera Palas’ta Gece Yarısı Yeni Fragmanı | İZLE

Şubat ayının başında ilk kısa fragmanı yayınlanan, ilk görselleri ise geçen yıl paylaşılan dizide tanıtım çalışmaları hız kazandı.

Toplamda 8 bölümden oluşacak dizinin senaryosu Elif Usman, yönetmenliği Emre Şahin imzalarını taşıyor. Dizinin yapımcılığı Hekimoğlu uyarlaması ve bir başka Netflix projesi olan Rise of Empires: Ottoman ile tanınan Karga Seven Pictures tarafından üstleniliyor.

İngiliz yazar ve akademisyen Charles King’in Midnight at the Pera Palace: The Birth of Modern Istanbul adını taşıyan kurgu dışı eserinden uyarlanan yapım, hikâyesine günümüzden başlıyor ve gizemli bir geçitle 1919 yılına taşıyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı Dizisi Ne Anlatıyor?

İstanbul’un en ünlü otelleri arasında yer alan Pera Palas hakkında bir yazı yazmak isteyen gazeteci Esra (Hazal Kaya), gittiği otelde geçmişe açılan bir kapı keşfediyor. 1919 yılının İstanbul’una geçiş yapan karakter, burada kendisini zorlu bir maceranın ortasında buluyor. Şehrin gece kulüplerinden birisinin sahibi olan Halit (Selahattin Paşalı) ile tanışan Esra, kimseye güvenmemesi gerektiğini kısa zamanda anlıyor. Zorlu savaş yıllarında geçen hikâye, aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’e düzenlenen siyasi bir komploya da şahitlik ediyor.

Pera Palas'ta Gece Yarısı fragman netflix

Dizide Mustafa Kemal Atatürk’ü hangi oyuncunun canlandırdığı ise şu an için bilinmiyor.

Yapımda Hazal Kaya ve Selahattin Paşalı ikilisine eşlik eden isimler şu şekilde: Tansu Biçer, Yasemin Szawlowski, Clare Louise Frost, Jordan J Gallagher ve James Chalmers.

Dizi hakkındaki görüşlerini aktaran Hazal Kaya şu ifadeleri kullanmıştı:

“Mustafa Kemal’i kurtarabilme fikri, çok acayip. Benim için rüya gibi bir set süreciydi. 8 bölüm ve benim okuduğum en iyi senaryolardan biriydi.”

Esere kaynaklık eden kitap Ayşen Anadol tarafından Türkçeye kazandırılmıştı. Çalışmanın güncel baskısı Alfa Kitap tarafından yayımlanıyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi 3 Mart 2022 tarihinde Netflix Türkiye kütüphanesindeki yerini alacak.

Sizin diziden beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Benzer temalarını gördüğümüz bir hikayenin ‘‘bizce’’ bir versiyonu. Gördüğüm bir iki şaka da dahil olmak üzere Hollywoodvari bir öykünme de var gibi ama film uzaktan güzel görünüyor.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

30 Coins 2. Sezon

HBO Max’in Korku Dizisi “30 Coins” 2. Sezon Onayını Aldı

A Quiet Place 3 çıkış tarihi

A Quiet Place 3 Kesinleşti: Sessiz Bir Yer’in Devamı 2025’te Geliyor