in

A Quiet Place Part II, Pandemi Döneminin Gişe Rekorunu Kırdı

A Quiet Place Part II, Koronavirüs salgını döneminde en çok izlenen yapım oldu. Sessiz Bir Yer 2, sadece Amerika’da önemli bir kilometre taşı olan 100 milyon dolar barajını aştı.

A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II, gösterime girdiği üçüncü hafta sonunda sadece Amerika’da önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Sessiz Bir Yer 2, pandemi döneminin gişe hasılatı rekorunu kırmayı başararak 100 milyon doları aştı.

Vizyona girdiği ilk hafta sonu itibarıyla da belli bir rekora imza atmış olan A Quiet Place Part II, pandemi dönemi yeni rekorlara imza atmaya devam ediyor. The Hollywood Reporter’ın haberine göre film, vizyona girişinin 15. gününde (geçen cuma günü) Amerika Birleşik Devletleri sınırında 100 milyon dolarlık gişe hasılatı sınırını aştı. Bu rakam, Sessiz Bir Yer 2’yi Koronavirüs salgını başladığından bu yana 100 milyon dolar barajını aşan ilk film yapıyor. 100 milyon dolar barajı son olarak Şubat 2020’de aşılmıştı.

Görünen o ki devam macerasının bu barajı aşması öngörülen tek film olmayacak. Godzilla vs. Kong da geçen hafta sonu itibarıyla sadece Amerika’da 99,4 milyon dolar hasılat elde etti. Bu bilgiler ışığında çok kısa bir sürede, bu başarıya ulaşan ikinci yapım olacağı öngörülüyor.

A Quiet Place Part II Sonrası Spin-Off Maceraları da Yolda

A Quiet Place Part II

Godzilla vs. Kong her ne kadar Sessiz Bir Yer 2’den önce sinemalara gelmiş olsa da, dev yaratıkların savaşını içeren maceranın aynı anda HBO Max’te de yayınlanmaya başladığı belirtmekte fayda var. Ancak A Quiet Place’in devam filmi ise sadece sinemalara geldi ve dijitale gelmesi de bir buçuk ayı bulacak. Ayrıca mart ayından bu yana aşılamanın da hızlanması da sinemalardaki yoğunluğun artmasına katkıda bulunuyor.

John Krasinski’nin yazıp yönettiği filmin başrollerinde Emily Blunt, Djimon Hounsou, Noah Jupe, Millicent Simmonds ve Cillian Murphy yer alıyor. Ülkemizde sinemalar hâlâ kapalı olduğundan şu an için izleme şansımız bulunmuyor.

Devam filminin yakaladığı başarı ile spin-off macerası için de hızlıca çalışmalar başladı. Şu an resmi adı belli olmayan Sessiz Bir Yer macerasının 31 Mart 2023’te gösterime gireceği açıklandı. Bu yeni film, yeni çıkan A Quiet Place Part II’nun devamı olmak yerine, kendi hikayesini başlatarak ilk iki filmin ayarını ortak bir korku evrenine genişletecek.

Peki ya sizler devam macerasını izleme şansına eriştiniz mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Doctor Strange Sorcerers Supreme

Doctor Strange: Sorcerer Supreme ve Multiverse Alternatifleri

Splinter Cell Anime Netflix

Netflix’e Gelecek Splinter Cell Anime Dizisinden İlk Görsel Paylaşıldı