in ,

“Oppenheimer” Filminden İlk Yorumlar Geldi: “Christopher Nolan’ın Başyapıtı”

Oppenheimer yorumları basında yer bulmaya başladı. Eleştirmenler film için Christopher Nolan’ın ‘başyapıtı’ görüşünde buluşuyor.

Oppenheimer Yorumlar
- Reklam -
- Reklam -

Oppenheimer yorumları paylaşılmaya başladı. İlk izleyicileriyle buluşan Christopher Nolan filmi eleştirmenlerden yüksek notlar almayı başardı.

Atom bombasının arkasındaki deha olarak bilinen J. Robert Oppenheimer’ın hayat hikâyesini konu alan Oppenheimer bu yazın en çok beklenen yapımları arasında yer alıyor. Sadece konusu ile değil oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken film Nolan’ın şimdiye kadar çektiği en uzun yapımı olacak. Bununla birlikte film yönetmenin 18 yaş sınırıyla vizyona giren işi olacak.

Filmin galasının ardından sosyal medyada fikirlerini belirten sinema eleştirmenleri ise Oppenheimer’dan övgüyle bahsetti. Nolan’ın ikonik çekim teknikleri, karakterlerinin gösterdiği gelişimler ve oyuncu performanslarının kusursuzluğu yapımın öne çıkan yanları olurken birçok eleştirmen filmin “nefes kesici” olduğu yönünde hemfikir.

- Reklam -

İşte Dikkat Çeken Oppenheimer Yorumları

“Epik Bir Tarihi Drama”

Total Film yazarlarından Matt Maytum Oppenheimer’ın kendisini “şaşkına çevirdiğini” belirtirken Cillian Murphy’nin performansından da övgüyle bahsediyor. Ayrıca, Nolan’ın kendine has bakış açısının tüm film boyunca devam ettiğini söylüyor:

“Oppenheimer beni şaşkına çevirdi. Cillian Murphy muhteşem başrol performansıyla dikkat çeken bir karakter çalışması ortaya koymuş. Epik bir tarihi drama. Filmde Nolan’a has o imza gerilim, yapı, ölçek duygusu, etkileyici ses tasarımı ve dikkat çekici görseller var. Vay be!”

Oppenheimer Yorumları - Christopher Nolan

“Filmde Yer Alan Herkes Takdire Şayan”

Associated Press’ten Lindsey Bahr da filmden övgüyle bahsedenler arasında. Bahr yapımı “olağanüstü bir başarı” olarak nitelendiriyor ve oyuncu kadrosundan övgüyle söz ediyor:

“Christopher Nolan’ın Oppenheimer’ı gerçekçi, yoğun ve yaratıcı anlatımı, Cillian Murphy, Emily Blunt, Robert Downey Jr., Matt Damon ve diğer birçok oyuncunun ince performanslarıyla gerçekten olağanüstü bir başarı. Bir sahne için bile olsa bu yapıma dahil olan herkes takdire şayan.”

Christopher Nolan En Uzun Film Oppenheimer

“Nolan’ın Başyapıtı”

Atom adlı sinema sayfası Nolan’ın filmi için şimdiye kadar çekilmiş en iyi tarihi film olduğunu söylüyor:

“CHRISTOPHER NOLAN’IN BAŞYAPITI. İnsanlığın en karanlık anına cesur, trajik bir bakış. Sürükleyici ve muhteşem performanslar, içinde duygusal bir patlama yaratan nefes kesici görüntüler. Sadece bir biyografi değil, tarihin en iyi filmi! Yakışan bir final.”

Oppenheimer Albert Einstein

- Reklam -

“Murphy’nin Performansı Ödüle Değer”

Gazeteci Simon Thompson, Murphy’nin performansı ile Oscar alabileceğini söylerken görüntü yönetmeni Hoyte van Hoytema’dan özellikle bahsediyor ve çalışmasını “nefes kesici” olarak nitelendiriyor.

Oppenheimer gerçekten güçlü bir film. Cillian Murphy’nin kusursuz üst düzey performansı ödüle değer. Başarılı oyuncu kadrosundaki her oyuncu performansının zirvesinde. Christopher Nolan’ın etkileyici eseri unutulmaz ve Hoyte van Hoytema’nın bu vizyonu uygulaması nefes kesici.”

Oppenheimer Yorumları - İnceleme

“Nolan Sizi En Yıkıcı Sona Götürüyor”

Vulture’dan Bilge Ebiri ise filmi “dehşet verici” olarak özetliyor ve gerilimi nasıl acımasız bir şekilde artırdığının altını çiziyor.

“OPPENHEIMER inanılmaz bir film. Akıllara gelen kelime “dehşet verici.” Sürekli bir hızla ilerleyen, inanılmaz detaylara sahip, karmaşık bir tarihi dram. Nolan sizi en şaşırtıcı ve yıkıcı şekilde finaline ulaşana kadar dolduruyor ve yükseltiyor.”

Oppenheimer Yeni Fragman Christopher Nolan

Filmin oyuncu kadrosunda Cilan Murphy ile birlikte Matt Damon, Emily Blunt, Robert Downey Jr., Florence Pugh Jack Quaid, Benny Safdie, Rami Malek, Dane DeHaan, Josh Hartnett, Matthew Modine, Kenneth Branagh, David Krumholtz, Michael Angarano ve Alden Ehrenreich gibi yıldız isimler yer alıyor.

Oppenheimer’ın gişedeki en büyük rakibi ise kendisiyle aynı gün vizyona girecek olan Margot Robbie’li Barbie filmi. İki yapım da 21 Temmuz 2023’te sinema salonlarındaki yerini alacak.

Siz Oppenheimer filmi için nasıl bir beklentiye sahipsiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilir, sinemayla ilgili yeni haberler için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for TheNameless TheNameless dedi ki:

    Bekle beni Oppenheimer…

  2. Avatar for Elmakurdu23 Elmakurdu23 dedi ki:

    Uzun zamandır bir filmi böyle heycanla beklememiştim.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Çin’in Pompeii’si Lajia Harabeleri

Yaşadığı Ani Yıkım Nedeniyle “Çin’in Pompeii’si” Olarak Anılan Lajia Harabeleri’nde Kazılar Sürüyor

The Witcher 3. Sezon 2. Kısım Fragmanı (İZLE)

Henry Cavill’a Veda Zamanı: “The Witcher”ın 3. Sezon 2. Kısım Bölümlerinden Resmi Fragman