in

Anne Rice’ın Ölümünden Önce Yazdığı Son Roman “The Reign of Osiris” Çıktı

Anne Rice imzalı Ramses the Damned serisinin final kitabı “The Reign of Osiris” yayımlandı. Yazarın ölümünden önce yazdığı son roman, oğlunun katkılarıyla tamamlandı.

The Reign of Osiris - Anne Rice

Anne Rice imzalı Ramses the Damned serisinin üçüncü kitabı The Reign of Osiris yayımlandı. Roman, yazarın ölümünün ardından oğlu Christopher Rice’ın da katkılarıyla okurların karşısına çıkıyor.

Filme de uyarlanan Vampirle Görüşme romanı başta olmak üzere korku, fantazi, gotik kurgu gibi pek çok alanda eserler veren Anne Rice geçen aralık ayında yaşamını yitirmişti. Popüler kültür dünyasına Vampir Lestat gibi ikonik bir karakteri kazandıran yazar, vampirlerin yanı sıra yoğun fantazi unsurları içeren başka temalarda eserler de kaleme alıyordu.

Yazarın ilk olarak 1989’da yayımlanan The Mummy kitabını, 2017’de The Passion of Cleopatra takip etmişti. Ramses the Damned serisi altında şekillenen maceranın son romanı ise The Reign of Osiris olarak duyurulmuştu. Rice’ın ölümünden sonra, annesi gibi kendisi de yazar olan Christopher Rice’ın da katkılarıyla serinin üçüncü cildi de tamamlanmış oldu. Christopher Rice, serinin ikinci kitabının yazımında da yer almıştı.

anne rice yazar

Lanetli Ramses serisiyle rotasını Mısır’a kıran Anne Rice, bu üçlemede fantazi, tarih, korku, romantizm gibi unsurlarla okurun karşısına çıkıyor.

The Reign of Osiris kitabı Şubat 2022 itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı. Yazarın bazı kitapları dilimize kazandırılmış olsa da The Reign of Osiris için henüz bir adım atılmış değil.

The Reign of Osiris – Anne Rice ve Christopher Rice | Arka Kapak Tanıtımı

Lanetli Ramses’in gösterişli macerası, savaş arifesinde ortaya çıkan büyük, doğaüstü bir gücün merak uyandıran hikâyesiyle devam ediyor.

Mısır’da zamanının büyük hükümdarlarından olmuş Büyük Ramses, yüzyıllardır yattığı yerinden uyandığında gizemli Edward Dönemi İngilteresindedir. Firavunun ölümsüzlüğe uyanışı gizemli ve güçlü bir iksir sayesinde olmuştur.

Şimdi beklenen büyük savaş ufukta gözükürken Ramses ve sisli tarihin arasından gelen diğer ölümsüzler en büyük sınavlarıyla yüzleşeceklerdir.

Diğer yanda Rus suikastçılar ise Lawrence Stratford’u seven herkes ölmeli emrinin rehberliğinde ve boyunlarındaki mücevherlerin heykelleri canlandıran inanılmaz gücü ile karşı cephede bekliyor.

Kleopatra ve Bektaten’in de içinde bulunduğu yandaşları ve Ramses, bu tehlikelerle savaşmak üzere bir araya geliyor ve firavun, kökleri eski Mısır ritüellerine dayanan bir silahı ortaya çıkarıyor.

Bu yolculuk onları, siyasi hırs ve Tanrısal gücün esareti altındaki dinsel iştiyak arasındaki çatışmayla yüzleşecekleri, kuzey Rusya ormanlarının derinliklerine ve fırtınalı denizlerine sürüklüyor.

Ne var ki, aradıkları hakikat, yaşam ve ölüm arasındaki çizgide uzanmakta, Büyük Ramses’in bile hayal gücünün ötelerinde yer almaktadır.

Ramses the Damned: The Reign of Osiris romanı okurlarına romantizm ve tarihle harmanlanmış, gerilim dolu ve heyecan verici bir macera vaat ediyor.

Penguin Random House bünyesinde yayın yapan Anchor Books tarafından yayımlanıyor. Kitap toplamda 368 sayfadan oluşuyor.

Anne Rice eserleri hakkında sizin görüşleriniz neler? Ramses the Damned serisine göz atabilme imkânınız olmuş muydu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Penguin Random House

Ayşenur Ütnü

97'de saldırıya uğradım. Nev'i şahsına münhasır olmayı az bir puanla kaçırdım. Anidlik biraz başıma dert. Alemden aleme giden, görünen ve görünmeyen yollara meftunluk mevcut.

uzayda film Tom Cruise astronot

Uzayda Film Çekmeye Hazırlanan Tom Cruise’a Astronottan Uyarı: “Burası Kötü Kokuyor”

obi wan kenobi dizisi yayın tarihi disney

Ewan McGregor’lu Obi-Wan Kenobi Dizisi Mayıs Ayında Yayına Başlayabilir