in

Yeryüzüne Bakan Teleskop: A. Orçun Can’ın Gökyüzü Krallığı Macerası Devam Ediyor

A. Orçun Can’ın kaleme aldığı Gökyüzü Krallığı macerası uzun bir aranın ardından yeni kitabı “Yeryüzüne Bakan Teleskop” ile devam ediyor.

Yeryüzüne Bakan Teleskop - A. Orçun Can

Gökyüzü Krallığı macerası uzun bir aranın ardından devam ediyor. A. Orçun Can’ın kaleme aldığı serinin üçüncü kitabı Yeryüzüne Bakan Teleskop, Yapı Kredi Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Kayıp Rıhtım ve Aylık Öykü Seçkisi takipçilerinin de yakından tanıyacağı A. Orçun Can, uzun bir aranın ardından okurları Gökyüzü Krallığı’na geri götürüyor.

2013 yılında yayınlanan Gökyüzüne Düşen Kız ve 2015’te raflardaki yerini alan devamı niteliğindeki Yeryüzünden Gelen Adam okurlarca beğenilmişti. Ancak gökyüzüne düşen Nil’in ve orada tanıştığı Aksel’in maceralarını konu alan serinin üçüncü kitabı için uzun bir süre beklememiz gerekiyordu. Nihayet beklenen macera Yeryüzüne Bakan Teleskop adıyla çıktı. Kitap daha önceki iki kitapta da olduğu gibi Buket Topakoğlu’nun çizimleriyle süslendi.

Serinin üçüncü macerasında Nil bir kez daha başrolde yer alıyor. İkinci kitabın bittiği yerden devam eden Yeryüzüne Bakan Teleskop’ta Nil’i hem arkadaşı Aksel’i hem de kaybolan diğer çocukları arayışına ve yaşadığı maceralara tanık olacağız.

Yeryüzüne Bakan Teleskop – A. Orçun Can | Arka Kapak Yazısı

Yeryüzüne Bakan Teleskop - Orçun Can

“Yeryüzüne Bakan Teleskop” A. Orçun Can’ın yazdığı, Buket Topakoğlu’nun resimlediği Gökyüzüne Düşen Kız ve Yeryüzünden Gelen Adam kitaplarının devamı…

Bu defa Gökyüzü Krallığı’nda acaba ne maceralar bekliyor kahramanlarımızı? Kötü Prenses Lin ne yapmakta, ya ortalıktan kaybolan Aksel ve diğer çocukların başına ne geldi? Yeryüzünden gökyüzüne giden Nil kayıp çocukların başlarına ne geldiğini öğrenebilecek ve Aksel’i kurtarabilecek mi?

Bu kitapta da evrende birbirine benzeyen ama birbirinden farklı şeylerin bir araya geldiğinde neler olabileceğine tanık olacağız.

156 sayfadan oluşan Yeryüzüne Bakan Teleskop’un editörlüğünü Filiz Özdem; düzeltisini ise Filiz Özkan üstleniyor. Buket Topakoğlu’nun resimlediği kitap, çevrim içi kitap satış sitelerinde ve raflardaki yerini almış durumda.

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi’nde kaleme aldığı öyküler ve Kayıp Rıhtım’daki yazılarıyla tanıdığımız A. Orçun Can’ın yeni kitabı Mart 2021 itibarıyla çıktı.

A. Orçun Can’ın yeni macerası Yeryüzüne Bakan Teleskop’un öncesini anlatan kitapları okumuş muydunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Kim Uyur Kim Uyanık? Türk Masal İncelemeleri - Prof. Dr. Mehmet Naci Önal

Türk Masal İncelemeleri Kitabı “Kim Uyur Kim Uyanık?” Çıktı

Eşcinsel Captain America

Eşcinsel Captain America Yolda: Marvel, Karakterin 80. Yılını Yeni Çizgi Roman Serisiyle Kutluyor