in

Beylikdüzü Sahaf Festivali 2017 Yaklaşıyor!

Kitap mezatları, söyleşiler ve sergiler Beylikdüzü Sahaf Festivali’nde meraklılarını bekliyor.

beylikduzu sahaf festivali ust

30 Ağustos – 9 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan 4. Beylikdüzü Barış ve Sevgi Buluşmaları kapsamında bu yıl Beylikdüzü Sahaf Festivali de yerini alacak. Ankara, İzmir ve İstanbul’dan yirmi beş sahaf, festival kapsamında Cumhuriyet Caddesi‘nde stant açacak.

4. Beylikdüzü Barış ve Sevgi Buluşmaları boyunca konserler verilecek; atölyeler, söyleşiler, turnuvalar, etkinlikler ve sergiler düzenlenecek. Beylikdüzü Sahaf Festivali de buluşmanın üçüncü ila on birinci günleri arasında yapılacak, kitap mezatları olacak.

Festivalin beşinci günü (8 Eylül) Kayıp Rıhtım yazarlarından Mehmet Berk Yaltırık (Yedikuleli Mansur, Anadolu Korku Hikâyeleri 2) da Cengiz Özdemir ve Ozan Sağsöz’le birlikte “Evliya Çelebi ve İstanbul” söyleşisi düzenleyecek.

Sahaf Festivali kapsamında düzenlenecek söyleşi ve atölyeler şu şekilde:
3 Eylül 2017 Pazar – Beşir Ayvazoğlu, “Türk Edebiyatında Hatırat”

4 Eylül 2017 Pazartesi – Zeynep Soref eşliğinde çocuklarla parmak kukla ve kitap ayracı yapım atölyesi

5 Eylül 2017 Salı – Avedis Aydınyan eşliğinde “19. Yüzyıldan Günümüze Ciltçilik Tarihi” ve uygulamalı atölye

7 Eylül 2017 Perşembe – Lütfü Seymen, İskender Dereli, Saadet Özen, “Beyoğlu’ndan Smyrna’ya Bâb-ı Âli’den Kadıköyü’ne Sahaflık Tarihi”

8 Eylül 2017 Cuma – Mehmet Berk Yaltırık, Cengiz Özdemir, Ozan Sağsöz, “Evliya Çelebi ve İstanbul”

9 Eylül 2017 Cumartesi – Murat Menteş, “Romandan Uyarlanmış Hayat”
Etkinliğin Çardakaltı Söyleşileri saatlerinde de, yine oldukça kıymetli konuklar çeşitli konularda konuşmalar düzenleyecek. Söyleşi bitiminde konserler başlayacak.

Nâzım Hikmet’in ilk baskı kitap kapakları,” “Okumanın fevkaladeleşmesi,” “Türkçede ve diğer dillerde Ömer Hayyam kitapları” ve “Türkçede Küçük Prens” ise sürekli olacak sergilerden.

Cumhuriyet Etkinlik Alanı’nda düzenlenecek olan etkinliğin programına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Barış ve Sevgi Buluşmaları’nın amacına ulaşması, farklı insanları ortak paydada buluşturması dileğiyle.

beylikduzu program

Beyzanur Merter

Kendi alemimde yaşıyorum, kitaplar, diziler, filmler bana eşlik ediyor. Futurama ile Breaking Bad'in yeri bende apayrı. Bir şeyler üretmekten, dil öğrenmekten ve gereksiz ancak güzel şeyler toplamaktan hoşlanıyorum. Kedileri ve kuşları seviyorum. Küçükken bilim insanı olmak amacım vardı, doğru yolda gittiğimi umuyorum. Biri ''hadi kalk, geldik'' diyene kadar düzenimi/düzensizliğimi değiştirebileceğimi sanmıyorum...

Bir Yorum

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cennet cehennem araf ust

Fransız Edebiyatı Yeni Bir Dante Doğuruyor

İstanbul Polisiyeleri

İstanbul Polisiyeleri’yle Gizemli Cinayetleri Bizzat Çözün