Menu
in

Fast and Furious 11 Serinin Son Filmi Olacak

Fast and Furious 11 ile final yapacak. Araba yarışı serisi olarak başlayan macera, birbiriyle ilişkili iki filmle son buluyor.

Fast and Furious serisi, 11. film ile final yapmaya hazırlanıyor. Fast 10 ve Fast 11 üzerine anlatılan ve birbirinin devamı niteliğindeki iki bölümlük filmle sona erecek Hızlı ve Öfekli, Justin Lin tarafından yönetilecek.

Hızlı ve Öfekli serisi son birkaç yılda dünyanın en büyük ve en kazançlı film serilerinden biri haline geldi. Vin Diesel’in başrolünde olduğu aksiyon serisinin yukarı doğru gidişatı beşinci film ile başladı ve o zamandan beri durdurulamaz gişe rekorları kırdı. Pek tabii bu popülerlik, yan filmlerin ve animasyon dizilerinin gelmesine de yardımcı oldu.

Fast & Furious serisinin son bölümü F9’ın bu yıl vizyona girmesi planlanıyordu. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi nedeniyle film çıkış tarihinden tam bir yıl sonrasına, 2021’e ertelendi. Yeni macera, John Cena’nın Dominic Toretto’nun erkek kardeşini oynaması ve Han’ın dönüşü gibi bazı büyük değişiklikleri içerecek. Hızlı ve Öfkeli 9’un ayrıca çoğu hayranın aradığı şeyi yaptığı ve hikâyeyi uzaya taşıdığı da onaylanmıştı. Beklenen maceranın, serinin sonu olmayacağını biliyorduk. Ancak artık sonun yaklaştığı belli oldu.

- Reklam -

Deadline’ın paylaştığı habere göre Justin Lin, Fast & Furious 10 ve 11. filmlerin de yönetmeni olacak. Filmler, Hızlı ve Öfkeli ana serisinin iki bölümlük bir finali olacak. Hayranlarının hatırlayacağı üzere Hızlı ve Öfkeli 10’un çıkış tarihi daha önce 2021 olarak açıklanmıştı. Ancak dokuzuncu maceranın 2021’e ertelenmesi ile şu an için kalan son iki maceranın ne zaman çıkacağı belirsizliğini koruyor.

Fast and Furious 10 ve 11, Beklenmedik Bir Karakteri Geri Getirebilir

Haberde 10 ve 11. filmlerin çıkacağı ve yönetmenin geri döneceği kesinleşse de oyuncu kadrosu konusunda bir açıklama yapılmadı. Yine de Vin Dizel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson ve Ludacris gibi ana kadronun eksiksiz şekilde kalan iki film için geri dönmesi bekleniyor. Hatta daha önceden ortaya atılan bir iddiaya göre, 2013 yılında geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden ve filmin başrollerinden biri olan Paul Walker’ın bile teknolojiyle filme dahil edileceği söyleniyor. Serinin deneyimli yazarı Chris Morgan’ın her iki senaryoyu da yazması bekleniyor.

Aslında Diesel, salgın öncesi geçen şubat ayında yaptığı bir açıklamada Fast and Furious’un iki ayrı film olabileceğini açıklamıştı. Ancak o zaman için herhangi bir kesinlik yoktu. Şimdiyse, son iki filmle birlikte hikâyenin doruk noktasına ulaşması bekleniyor. Her ne kadar son yakın olsa da, en azından ana seriden izleyeceğimiz üç film daha bulunuyor.

Serinin sonunda final verecek olması konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


* Netflix Türkiye Yeni Film ve Dizilerini Duyurdu

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Yorum Yap

Exit mobile version