in , ,

Netflix Türkiye Yeni Film ve Dizilerini Duyurdu

Netflix Türkiye yeni film ve dizilerini duyurdu. Platform, Cem Yılmaz, Ezel Akay, Tolga Karaçelik, Taylan Biraderler, Yılmaz Erdoğan gibi isimleri bir araya getiriyor.

Netflix Türkiye Yeni Film Dizi

Netflix Türkiye, yeni film ve dizilerini kamuoyu ile paylaştı. Platform, daha birkaç ay önce Türkiye’den çekilecek mi iddiaları ile çalkalanırken şimdi duyurulan işler; ortada hiç de böyle bir niyetin olmadığını gösteriyor. Kanalın Türkiye’deki yatırımları son hız devam ediyor. Kanalın yayın programında yer alan projelerin altında şu isimlerin imzaları yer alıyor: Cem Yılmaz, Ezel Akay, Tolga Karaçelik, Taylan Biraderler ve Yılmaz Erdoğan.

Güncel olarak toplamda 190 ülkede, 193 milyon ücretli aboneye yayın yapan platform ülkemize Çağatay Ulusoy’lu Hakan: Muhafız (The Protector) dizisiyle giriş yapmıştı. Ardından gelen Beren Saat’li Atiye (The Gift) dizisi ile yola devam edilmişti.

Sonrasında Aşk 101 (Love 101) dizisi yayınlanmış, ardından da ilk yerli film projesi olan Yarına Tek Bilet izleyici ile buluşmuştu. Son olarak kanal bir de Acun Medya iş birliği ile Exatlon Challenge adlı yarışma programını yayına sokmuştu.

Elif Şafak’ın Aşk kitabından uyarlanacak bir dizi, Burak Aksak ve Selçuk Aydemir imzalı 50m2 dizisi, Pera Palas’a Gece Yarısı gibi yapımlar da henüz duyuru aşamasındaydı. Kanal geçen mart ayında Afşin Kum’un romanından uyarlanacak Sıcak Kafa dizisini, Fatma adlı seri katil dizisini, Şimdiki Aklım Olsaydı adlı bir başka diziyi daha duyurdu. Son olarak ise Cem Yılmaz’ın Erşan Kuneri dizisinin Netflix Türkiye kanalına geleceğini öğrendik.

Netflix Türkiye Yeni

Şimdi ise Türkiye yolculuğunda frene bir an bile basılmayacağının mesajı verildi. Kanal, Türkiye’de başarılı işlere imza atmış pek çok usta ismi yeni yapımlarıyla bünyesine kattı.

Yeni Netflix Türkiye Yapımları

Bir Denizaltı Hikâyesi – Tolga Karaçelik | Dizi

Gişe Memuru, Sarmaşık ve Kelebekler’in yönetmeni Tolga Karaçelik, başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ’un yer aldığı Bir Denizaltı Hikâyesi ile izleyicinin karşısına çıkacak. Dizi, ekolojik bir felaket sonrası askeri bir denizaltına binmek durumunda kalan Arman ve ekibinin maceralarını konu alıyor. Aksiyon, bilimkurgu ve macera türlerindeki yapım henüz ön hazırlık aşamasında.

Azizler – Taylan Biraderler | Film

azizler netflix türkiye

Vavien, Küçük Kıyamet ve Okul yapımlarıyla tanıdığımız Taylan Biraderler, başrollerinde Engin Günaydın, Haluk Bilginer ve Binnur Kaya’nın yer aldığı bir film ile geliyor. Azizler adını taşıyan yapım, hayatını değiştirmenin eşiğinde olan Aziz’in tehlikeli bir yalan söylemesi ve bunu sürdürmesi ile başlıyor. Aziz’in söylediği yalanın getirileri ise kendisinin hayatını tamamen değiştiriyor. Senaryosunu Berkun Oya’nın yazdığı yapım 8 Ocak 2021 tarihinde Netflix ekranlarında olacak.

9 Kere Leyla – Ezel Akay | Film

9 kere leyla netflix türkiye

Neredesin Firuze, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? ve 7 Kocalı Hürmüz gibi filmlerle tanınan Ezel Akay’ın yeni projesi 9 Kere Leyla; normal şartlarda vizyona girmek üzere planlanmıştı. Ancak Koronavirüs pandemisi nedeniyle yapım beyaz perdeden uzak kaldı ve tam da bu noktada Netflix devreye girdi. Kadrosunda Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Elçin Sangu’yu barındıran yapım bir yasak aşk hikâyesi. 9 Kere Leyla 4 Aralık 2020 tarihinde yayında olacak.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? – Yılmaz Erdoğan | Film

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?

Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ve yıllar önce tiyatroda sergilenen Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? oyunu, şimdi modern bir uyarlama ile Netflix’e geliyor. Andaç Haznedaroğlu’nun yöneteceği yapımın kadrosunda Yılmaz Erdoğan, Ecem Erkek, Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır ve Bülent Çolak bulunuyor.

Uysallar – Onur Saylak | Dizi

Daha ve Şahsiyet filmlerinin yönetmeni Onur Saylak, Daha sonrası bir kez daha yazar Hakan Günday ile çalışma fırsatı buluyor. Saylak’ın yöneteceği Uysallar dizisinin senaryosu Hakan Günday’a ait olacak.

Ailesinden gizli punk hayatı sürmeye başlayan Mimar Oktay Uysal, eşi, iki çocuğu ve babasının kendi gizli dünyalarını kurmaya çabaladıklarının farkında değildir. Uysal ailesinin her bireyi, yalanlarıyla kendi yolunu çizmeyi amaçlar. Dizi Ay Yapım tarafından geliştiriliyor.

Erşan Kuneri – Cem Yılmaz | Dizi

Cem Yılmaz’ın sevilen filmi G.O.R.A.’da kısa bir süreliğine görünen Erşan Kuneri karakteri kendi dizisine kavuşuyor. Yine Cem Yılmaz’ın canlandıracağı karakterin maceraları Netflix’te yayınlanacak yapımlar arasında.

Erşan Kuneri Dizisi Cem Yılmaz

Sit-com türündeki dizinin yapımcısı Cmylmz Fikirsanat. Toplamda 8 bölümden oluşacak dizi 1976 yılında geçiyor ve 70’lerin erotik film fırtınasının orasında geçiyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı – Emre Şahin | Dizi

Charles King imzalı Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabından adapte edilecek dizi, Karga Seven Pictures tarafından geliştiriliyor. Yapımın yönetmen koltuğunda Emre Şahin var (Takım: Mahalle Aşkına, Rise of Empires: Ottoman).

8 bölümden oluşması planlanan dizi, Pera Palas Oteli’nde geçiyor. Geçmişe açılan bir kapıdan 1919 yılına giden kahramanımız kendisini Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenen siyasi bir komplonun ortasında buluyor.

‘96 Yazı – Ozan Açıktan | Film

Yine bir OGM Pictures yapımı olan Netflix filminin yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan oturuyor. 1996 yılında geçen yapım, 16 yaşındaki Deniz’in ilk gençlik maceralarını konu alıyor. Yapımın oyuncu kadrosunda Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı, Aslıhan Malbora, Süreyya Güzel ve Kubilay Tunçer yer alıyor. ‘96 Yazı filminin yayın tarihi ise Haziran 2021.

Beni Çok Sev – Mehmet Ada Öztekin | Film

7. Koğuştaki Mucize adlı filmin yönetmeni Mehmet Ada Öztekin, başrollerinde Sarp Akkaya ve Songül Öden’in yer aldığı Beni Çok Sev filmi ile geliyor.

Ercan Kesal
Ercan Kesal

Filmin oyuncu kadrosunda Akkaya ve Öden’e Ercan Kesal, Aleyna Özgeçen, Füsun Demirel, Güner Özkul ve Ushan Çakır eşlik ediyor.

Konya Kapalı Cezaevi’nde gardiyanlık yapan Sedat’ın, görev gereği mahkum Musa’yı köydeki kızına ziyaretine eşlik etmesini konu alan filmin yayın tarihi ise belli değil.

Kuş Uçuşu – Meriç Acemi | Dizi

Aşk 101’in (Love 101) yaratıcısı Meriç Acemi’den yeni bir Netflix dizisi. X kuşağı ve Z kuşağının çatışmasını konu alan Kuş Uçuşu, yeni dünya düzeni, sosyal medya, yeni mecralar ve iş kolları üzerinden bir hikâye kuruyor. Yapım, kuş uçuşu ile kariyerinde yükselmeye çalışan Aslı’nın maceralarını anlatıyor.

Kod Adı: Kulüp – Zeynep Günay Tan ve Seren Yüce | Dizi

O3 Medya’nın hazırladığı dizinin yönetmen koltuğu Zeynep Günay Tan ve Seren Yüce tarafından paylaşılıyor. Kod Adı: Kulüp’ün senaryosu ise Necati Şahin’in önderliğinde Ayşin Akbulut, Serkan Yörük, Bengü Üçüncü, Rana Denizer ekibi tarafından kaleme alınıyor.

1955 yılının İstanbul kentinde geçen dizide Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci başrollerde yer alıyor. Dizi, bir gece kulübünde çalışan eski mahkum Matilda ve kızı Raşel’in macerasını konu alıyor.

Tüm bunların dışında başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı Mücadele Çıkmazı filminin 15 Mart 2021’de; Burak Aksak ve Selçuk Aydemir dizisi 50m2’nin ise 27 Ocak 2021’de;  Ömer Feyzioğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği ve başrolünde Burcu Biricik’in yer aldığı seri katil dizisi Fatma‘nın ise 2021 yılında izleyici ile buluşacağını belirtelim.

Fatma Netflix Türkiye
Fatma

Peki siz Netflix Türkiye platformunun yeni dizi ve filmleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aralarında sizleri heyecanlandıran yapımlar var mı? Beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.


* En Korkunç Film Belli Oldu: Bilim İnsanları Açıkladı

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? Yılmaz Erdoğan

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?: Yılmaz Erdoğan’ın Klasik Oyunu 18 Yıl Sonra Netflix Filmi Oluyor

Suçun Altın Devri İnceleme - Gökcan Şahin

Suçun Altın Devri: Deepfake Gölgesinde Polisiye Maratonu