in

Sherlock Holmes 3 Filminde Şaşırtan Yönetmen Değişikliği

Sherlock Holmes serisinin üçüncü halkasından beklenmedik bir yönetmen değişikliği geldi. Yeni filmin başında Guy Ritchie olmayacak!

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes serisinin 3. filmine dair yeni haberler gelmeye devam ediyor. Robert Downey Jr. ve Jude Law‘ın başrollerini paylaşacağı Sherlock Holmes 3’ün San Francisco’da geçeceği söylentileriyle başlayan rüzgâr, filmin yönetmen tercihinde fırtınaya dönüştü.

Bildiğiniz üzere serinin ilk iki filminin yönetmen koltuğunda Guy Ritchie gibi bir marka oturuyordu. Açıkçası başarılı yönetmenin seriye devam edeceği tahmin ediliyordu. Ancak işler öyle gelişmedi.

Warner Bros.’un 3. film için uygun gördüğü isim ise İngiliz yönetmen ve oyuncu Dexter Fletcher oldu. Kendisini şu sıralar oldukça konuşulan ve Elton John’un gençliğini anlatan Rocketman filminin yönetmeni olarak tanıyoruz. Ayrıca Bohemian Rhapsody filminde yönetmen Bryan Singer’ın kovulmasından sonra filmi tamamlayan isim olarak da hayli gündem olmuştu.

Sherlock Holmes Film

Sherlock rolünde Robert Downey Jr., Doktor Watson rolünde ise Jude Law’ı izleme fırsatı bulduğumuz serinin yönetmeni böylece kesinlik kazanmış oldu. Değişikliğin nedenine dair ise henüz bir açıklama yapılmış değil.

Üçüncü filmin senaristlik koltuğunda ise Chris Brancato oturuyor. Kendisini The X-Files, Narcos ve Hannibal gibi televizyon dizilerinden hatırlıyoruz.

Sherlock Holmes 3′ün yapım ekibinde ise Susan Downey, Joel Silver, Dan Lin ve Lionel Wigram bulunuyor.

Filmin prodüksiyon sürecinin kısa zamanda başlanması bekleniyor. Vizyon günü için ise şimdilik konuşulan tarih 22 Aralık 2021.
Kaynak: Variety


* Henry Cavill Bu Defa da Sherlock Rolüyle Karşımıza Çıkacak!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Çok şaşırdım, Guy Ritchie çok iyiydi. Dexter Fletcher’i Bohemian Rapsody filmi haricinde hatırlamıyorum.

  2. Avatar for AhmetUsay AhmetUsay dedi ki:

    önemli olan yapımcı değişmiyorsa filmin yapısı çok değişeceğini sanmam ama kendine ait bir iz bırakacaktır. her yönetmen ve senaristler bilmem neler ister yani bunu.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Patronus

“Harry Potter ve Azkaban Tutsağı”nın 20. Yılı Birbirinden Özel Patronus Çizimleriyle Kutlandı

Claudio Morandini

Claudio Morandini: “Gerçekleşme İhtimali Olmayan Şeyler Neden Gerçekleşir?”