in

J.R.R. Tolkien’in Hayatını Anlatan Filmden İlk Fragman Yayınlandı!

Üstat J.R.R. Tolkien’in hayatını konu alan “TOLKIEN” filminden ilk fragman yayınlandı!

Fantastik kurgunun en kıymetli yazarlarından üstat J.R.R. Tolkien’in hayatını anlatan sinema filminden ilk fragman bizlerle!

Yönetmenliğini Dome Karukoski’nin yaptığı ve J.R.R. Tolkien rolünde Nicholas Hoult’ı göreceğimiz “TOLKIEN” filmi 10 Mayıs 2019′da sinemalarda olacak.

Ünlü yazarların biyografi filmleri her zaman ilgi çekici olmuştur. “TOLKIEN” de bizlerin merakla beklediği bir yapım. Ünlü yazarın hayatını, Birinci Dünya Savaşı’nda yaşadıklarını ve kitaplarını yazım hikâyesini izlemeye hazır mısınız? İlk fragmanı siz nasıl buldunuz?

Oyla!

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

  Edith muhteşem bir güzellik olmuş. :heart::heart::heart:

  Keşke bizim edebiyatımızdan yazarların böyle biyografik filmleri yapılsa. Benzer oyuncular da var: Ece Ayhan-Ali Erkazan, Turgut Uyar-Tansu Biçer, Ahmet Hamdi Tanpınar-İsmail Düvenci :slight_smile:

 2. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Tolkien’in film olacak kadar ilginç bir hayatını olduğunu bilmiyordum çok ilginç :slight_smile:

 3. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

  Babasız, annesiz ve bir rahibin gözetimi altında büyüdü. O rahip, John kendisinden 3 yaş büyük bir kıza aşık olduğunda kızın mezhebi Protestan olduğundan görüşmesini yasakladı. O da Edith’ten söz alıp görüşmeyi kesti. Bu sırada 1.Cihan Harbi patlak verince silah altına alındı. Somme’de Fransızlara karşı savaştı. Bütün arkadaşlarını da savaşta kaybetti. Rahatsızlıklarından ötürü savaş bitmeden sivile ayrılınca artık reşit olduğundan evlenmek üzere aşık olduğu genç kızı buldu ama bu sefer Edith nişanlıydı. Yine de John’a aşıktı ve nişanı atıp Tolkien ile evlenmek istedi. Rahip babası tekrardan karşı çıkınca kimsenin ummadığı birşey oldu ve Edith Katolik olmayı kabul etti. Tabii aralarında bu konuya dair gizli bir anlaşma da yaptılar. Mesela pazar ibadetlerine katılmak yoktu. 1971 yılında Edith ölene kadar da böyle yaşadı gitti. 2 sene sonra da kendisi gitti. Tabii bütün bu süre içinde sadece aşık olup, evlenmedi. Annesi yanında kaldığı süre içinde ona dil eğitimi veriyordu. Bu tutku annesinden sonra da devam etti. 1911 yılında Exeter Kolejine girip birincilikle mezun oldu. Savaş ve evlilikten sonra Oxford’da çalıştı. 1945 yılında da burada Profesör oldu.

  Belki bir “Atatürk” değil ama yeterince mücadele dolu bir hayatı olmuş. Benim esas merakımı cezbeden sahneler Edith’in ormandaki dansı ve John’un yakınında patlayan bomba. Onları nasıl aktaracaklar acaba? :slight_smile:

 4. Avatar for omer4565 omer4565 dedi ki:

  Ne yalan söyleyeim…Fragman çok uyduruk geldi,özellikle filmlere bağlama sahneler çok kötü duruyor.Filmi izleyecek olmamın nedeni Fox Searchlight tarafından yapılıyor olması ve Middle Earth doğal olarak.

Felanties Serisi – Sessiz Şarkılar: Epik Bir Destanın İlk Adımları

Brent Weeks’in Dünyaca Ünlü “Işıkyaratan Serisi” Sonunda Bizlerle! [Ön Okuma]