“Locke Lamora’nın Yalanları”na Hayran Yapımı Jenerik!

Scott Lynch'in sevilen fantastik serisi "Centilmen Piç"in hayalî televizyon uyarlaması için hazırlanan bu jeneriği görmelisiniz!

Scott Lynch tarafından kaleme alınan “Centilmen Piç” serisi, dünyasının farklılığı, eğlenceli anlatımı ve kurgusundaki ters köşelerle okuru hayretler içinde bırakmasıyla biliniyor. Daha önce sizler için çevirerek sitemizde yer verdiğimiz röportajda da bizlere sunacak daha fazla sürprizi olduğunu belli eden Lynch de, serisini henüz tamamlamayan yazarlar kervanının bir üyesi.

Centilmen Piç için henüz ufukta görünen bir televizyon ya da sinema uyarlaması yok, ancak bu yetenekli bir hayranın “hayalî dizi”nin ilk sezonu için tatlı bir jenerik hazırlamasına engel olmamış. Halihazırda yeteneğini bir oyun firmasında değerlendiren Miles Emil Äijälä, serinin ilk kitabı olan “Locke Lamora’nın Yalanları” için harika bir animasyon jenerik hazırlamış. Bu jeneriği hazırlarken A Series of Unfortunate Events ve “Hustle” adlı dizilerin jeneriklerinden etkilendiğini belirten sanatçı, müzik olarak Jack Francis tarafından bestelenen “Mafioso” adlı eseri seçerek yaptığı kısa jeneriğin tadını da arttırmış.

Eğer bu güzel jenerikten sonra sanatçının daha fazla işini görmek isterseniz, birbirinden güzel çizimlerini içeren kişisel sayfasına bir göz atmanızı öneririz. Ne dersiniz, Centilmen Piç serisinin bu jenerikle başlayan bir dizisi olsa nasıl olurdu?


Scott Lynch Röportajı için buraya tıklayabilirsiniz!

GÖZ ATIN  Scott Lynch Röportajı

Türk Canavarları Sözlüğü
Müzmin arkeolog adayı. 4 yaşında atari oynamakla başlayan oyunculuk macerası şiddetle devam etmektedir. Okuma zevki günden güne değişmekle birlikte, tuhaf kurgu, büyülü gerçeklik ve tekinsiz korkudan aldığı keyfi hiçbir türden alamaz.

“Locke Lamora’nın Yalanları”na Hayran Yapımı Jenerik! için 8 yorum

 1. Jeneriği beğendim ama şöyle bir durumda var; locke lamora’nın ortamını yansıtamamış. Kafamda yarattığım mekanlarla çok tezata düşmüş, bunun da sebebi bence karanlık bir atmosferde , soluk renklerle çizilmiş olması, keşke daha canlı bir çalışma olsaydı.

  Halbuki Locke Lamora diyince benim aklıma ışıl ışıl, eski Venedik geliyor. Misal oyun olarak Assassin Creed 2 ortamı diyebilirim ya da şöyle görseller:

  Temel düşüncem şu, seriyi okumayan kişi bu fragmana bakarak kitaplara başlamaya karar verirse beklentilerini ve motivasyonunu yanlış şekilde hazırlar. O yüzden ben olmamış diyorum.


 2. Bunn-Y dedi ki:

  Ben de Camor’u hep Gotham gibi çok karanlık ve berbat bir yer olarak hayal ettim hep. Sokaklarda yıkık dökük evler, kalabalık dar sokaklar, büyük balık leşleriyle dolu şehirler. Ben de böyle aşık oldum o şehre. Yani fragman bana da istediğimi vermedi ama senin istediğine zıt bir şekilde :slight_smile:


 3. Bu seriyi sinemaya uyarlıyacaklardı ama uyarlanmaması daha iyi neden mi çünkü kitap bir günümüzde bir geçmişte geçiyor geçmiş küçümsenmeyecek kadar çok yer kaplıyor.


 4. Ishamael dedi ki:

  Iyi de Camoor hem lüks soylu kesimin olduğu bir tarafı hem tüccarlar orta halliler için olan bir tarafı hem de fakirler ve suçlular için olan pis bir tarafı var yani semt semt olduğu için bence hepsi var.


 5. BlackOut dedi ki:

  Ben de beğendim :+1:. Daha detaylı çizimler ve daha çok sembolizm kullanılarak hazırlansa tam puan alırdı benden.


“Locke Lamora’nın Yalanları”na Hayran Yapımı Jenerik!

Scott Lynch’in sevilen fantastik serisi “Centilmen Piç”in hayalî televizyon uyarlaması için hazırlanan bu jeneriği görmelisiniz!

Başa dönün