in ,

“Locke Lamora’nın Yalanları”na Hayran Yapımı Jenerik!

Scott Lynch’in sevilen fantastik serisi “Centilmen Piç”in hayalî televizyon uyarlaması için hazırlanan bu jeneriği görmelisiniz!

Scott Lynch tarafından kaleme alınan “Centilmen Piç” serisi, dünyasının farklılığı, eğlenceli anlatımı ve kurgusundaki ters köşelerle okuru hayretler içinde bırakmasıyla biliniyor. Daha önce sizler için çevirerek sitemizde yer verdiğimiz röportajda da bizlere sunacak daha fazla sürprizi olduğunu belli eden Lynch de, serisini henüz tamamlamayan yazarlar kervanının bir üyesi.

Centilmen Piç için henüz ufukta görünen bir televizyon ya da sinema uyarlaması yok, ancak bu yetenekli bir hayranın “hayalî dizi”nin ilk sezonu için tatlı bir jenerik hazırlamasına engel olmamış. Halihazırda yeteneğini bir oyun firmasında değerlendiren Miles Emil Äijälä, serinin ilk kitabı olan “Locke Lamora’nın Yalanları” için harika bir animasyon jenerik hazırlamış. Bu jeneriği hazırlarken A Series of Unfortunate Events ve “Hustle” adlı dizilerin jeneriklerinden etkilendiğini belirten sanatçı, müzik olarak Jack Francis tarafından bestelenen “Mafioso” adlı eseri seçerek yaptığı kısa jeneriğin tadını da arttırmış.

Eğer bu güzel jenerikten sonra sanatçının daha fazla işini görmek isterseniz, birbirinden güzel çizimlerini içeren kişisel sayfasına bir göz atmanızı öneririz. Ne dersiniz, Centilmen Piç serisinin bu jenerikle başlayan bir dizisi olsa nasıl olurdu?


Scott Lynch Röportajı için buraya tıklayabilirsiniz!

Oyla!

Türker Beşe

Müzmin arkeolog adayı. 4 yaşında atari oynamakla başlayan oyunculuk macerası şiddetle devam etmektedir. Okuma zevki günden güne değişmekle birlikte, tuhaf kurgu, büyülü gerçeklik ve tekinsiz korkudan aldığı keyfi hiçbir türden alamaz.

8 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for crusherma crusherma dedi ki:

  Jeneriği beğendim ama şöyle bir durumda var; locke lamora’nın ortamını yansıtamamış. Kafamda yarattığım mekanlarla çok tezata düşmüş, bunun da sebebi bence karanlık bir atmosferde , soluk renklerle çizilmiş olması, keşke daha canlı bir çalışma olsaydı.

  Halbuki Locke Lamora diyince benim aklıma ışıl ışıl, eski Venedik geliyor. Misal oyun olarak Assassin Creed 2 ortamı diyebilirim ya da şöyle görseller:

  Temel düşüncem şu, seriyi okumayan kişi bu fragmana bakarak kitaplara başlamaya karar verirse beklentilerini ve motivasyonunu yanlış şekilde hazırlar. O yüzden ben olmamış diyorum.

 2. Avatar for Bunn-Y Bunn-Y dedi ki:

  Ben de Camor’u hep Gotham gibi çok karanlık ve berbat bir yer olarak hayal ettim hep. Sokaklarda yıkık dökük evler, kalabalık dar sokaklar, büyük balık leşleriyle dolu şehirler. Ben de böyle aşık oldum o şehre. Yani fragman bana da istediğimi vermedi ama senin istediğine zıt bir şekilde :slight_smile:

 3. Avatar for Muhammed_Deger Muhammed_Deger dedi ki:

  Bu seriyi sinemaya uyarlıyacaklardı ama uyarlanmaması daha iyi neden mi çünkü kitap bir günümüzde bir geçmişte geçiyor geçmiş küçümsenmeyecek kadar çok yer kaplıyor.

 4. Avatar for Buyici Buyici dedi ki:

  Banada Camoor hep karanlık kasvetli ben umutsuz bir atmosfer olarak yansıdı.Nedeni ise sürekli hırsızlık, kötülük, kovalamaca vb. şeyler olunca aklımda hep bir negatif düşünce ile kaldı.

 5. Avatar for Ishamael Ishamael dedi ki:

  Iyi de Camoor hem lüks soylu kesimin olduğu bir tarafı hem tüccarlar orta halliler için olan bir tarafı hem de fakirler ve suçlular için olan pis bir tarafı var yani semt semt olduğu için bence hepsi var.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

3 cevap daha var.

Stephen King’in Bilimkurgu Romanı “The Tommyknockers” Sinemaya Uyarlanıyor!

Tolkien’in “Noel Baba” İmzasıyla Çocuklarına Gönderdiği Mektuplar Sergileniyor