in ,

“Locke Lamora’nın Yalanları”na Hayran Yapımı Jenerik!

Scott Lynch’in sevilen fantastik serisi “Centilmen Piç”in hayalî televizyon uyarlaması için hazırlanan bu jeneriği görmelisiniz!

Scott Lynch tarafından kaleme alınan “Centilmen Piç” serisi, dünyasının farklılığı, eğlenceli anlatımı ve kurgusundaki ters köşelerle okuru hayretler içinde bırakmasıyla biliniyor. Daha önce sizler için çevirerek sitemizde yer verdiğimiz röportajda da bizlere sunacak daha fazla sürprizi olduğunu belli eden Lynch de, serisini henüz tamamlamayan yazarlar kervanının bir üyesi.

Centilmen Piç için henüz ufukta görünen bir televizyon ya da sinema uyarlaması yok, ancak bu yetenekli bir hayranın “hayalî dizi”nin ilk sezonu için tatlı bir jenerik hazırlamasına engel olmamış. Halihazırda yeteneğini bir oyun firmasında değerlendiren Miles Emil Äijälä, serinin ilk kitabı olan “Locke Lamora’nın Yalanları” için harika bir animasyon jenerik hazırlamış. Bu jeneriği hazırlarken A Series of Unfortunate Events ve “Hustle” adlı dizilerin jeneriklerinden etkilendiğini belirten sanatçı, müzik olarak Jack Francis tarafından bestelenen “Mafioso” adlı eseri seçerek yaptığı kısa jeneriğin tadını da arttırmış.

Eğer bu güzel jenerikten sonra sanatçının daha fazla işini görmek isterseniz, birbirinden güzel çizimlerini içeren kişisel sayfasına bir göz atmanızı öneririz. Ne dersiniz, Centilmen Piç serisinin bu jenerikle başlayan bir dizisi olsa nasıl olurdu?


Scott Lynch Röportajı için buraya tıklayabilirsiniz!

Oyla!

Türker Beşe

Müzmin arkeolog adayı. 4 yaşında atari oynamakla başlayan oyunculuk macerası şiddetle devam etmektedir. Okuma zevki günden güne değişmekle birlikte, tuhaf kurgu, büyülü gerçeklik ve tekinsiz korkudan aldığı keyfi hiçbir türden alamaz.

8 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for crusherma crusherma dedi ki:

  Jeneriği beğendim ama şöyle bir durumda var; locke lamora’nın ortamını yansıtamamış. Kafamda yarattığım mekanlarla çok tezata düşmüş, bunun da sebebi bence karanlık bir atmosferde , soluk renklerle çizilmiş olması, keşke daha canlı bir çalışma olsaydı.

  Halbuki Locke Lamora diyince benim aklıma ışıl ışıl, eski Venedik geliyor. Misal oyun olarak Assassin Creed 2 ortamı diyebilirim ya da şöyle görseller:

  Temel düşüncem şu, seriyi okumayan kişi bu fragmana bakarak kitaplara başlamaya karar verirse beklentilerini ve motivasyonunu yanlış şekilde hazırlar. O yüzden ben olmamış diyorum.

 2. Avatar for Ishamael Ishamael dedi ki:

  Iyi de Camoor hem lüks soylu kesimin olduğu bir tarafı hem tüccarlar orta halliler için olan bir tarafı hem de fakirler ve suçlular için olan pis bir tarafı var yani semt semt olduğu için bence hepsi var.

 3. Avatar for aurienne aurienne dedi ki:

  Bence oldukça hoş yapılmış ya, epey sevdim ben. :kalp:

 4. Avatar for BlackOut BlackOut dedi ki:

  Ben de beğendim :+1:. Daha detaylı çizimler ve daha çok sembolizm kullanılarak hazırlansa tam puan alırdı benden.

 5. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Bunu daha önce de izlemiştim ve çok hoş bulmuştum. Bence başarılı bir çalışma olmuş. Bana kalırsa epey yansıtıyor özellikle köpek balıkları ve paranın kana dönüşmesi ayrı bir hoşuma gitti.
  Diğer çalışmalarına da baktım ve bence Locke Lamora konusunda oldukça titiz bir çalışma yapmış.

Söyleyeceklerin mi var? Kayıp Rıhtım Forum'a gel ve sen de yorum yap!

3 cevap daha var.

Stephen King’in Bilimkurgu Romanı “The Tommyknockers” Sinemaya Uyarlanıyor!

Tolkien’in “Noel Baba” İmzasıyla Çocuklarına Gönderdiği Mektuplar Sergileniyor