in , ,

Geleceğin Karanlık Yüzü Geri Döndü: “Black Mirror”ın 6. Sezonu Tüm Bölümleriyle Netflix’te Yayında

Black Mirror 6. sezon yayınlandı. Netflix’in distopik bilimkurgu dizisi, uzun bir aranın ardından yeni bölümleri ile geri döndü.

Black Mirror 6. Sezon Bölümleri Yayında
- Reklam -

Black Mirror 6. sezon bölümleri Netflix üzerinden yayınlandı. Distopya ve bilimkurgu türlerini harmanlayan dizinin yeni sezonu toplam 5 bölümden oluşuyor.

İlk olarak Aralık 2011’de İngiliz Channel 4 kanalında yayımlanmaya başlayan Black Mirror, modern teknolojinin etkilerini, insan ilişkileri, toplum ve gelecekteki potansiyel sonuçlarıyla harmanlayan bir antoloji dizisi olarak izleyicinin karşısına çıktı. Her bölüm, teknoloji bağımlılığı, yapay zekâ, sanal gerçeklik, sosyal medya ve daha birçok konuyu ele alarak izleyicilere karanlık ve düşündürücü hikâyeler sundu.

Dizi, genellikle distopik bir yaklaşımla, günümüzün ve geleceğin teknolojik gelişmelerinin insan davranışlarına, özgürlüğe ve toplumun işleyişine nasıl etki edebileceğini araştırıyor. Her bölüm bağımsız bir hikâye sunarken, ortak bir tema olarak teknolojinin insanlık üzerindeki güçlü etkilerini vurgular.

- Reklam -

Black Mirror 6. Sezon Bölümleri Yayında

İzleyicileri gerçek dünyadaki teknoloji kullanımı ve sosyal medya bağımlılığı gibi konular üzerinde düşünmeye teşvik eden dizi, her bölümde farklı bir gelecek senaryosu sunarak, izleyicileri düşündürmeyi, sorgulamayı ve teknolojinin etik ve ahlaki boyutlarını görmeye yönlendirmeyi amaçlıyordu.

Karanlık, gizemli ve sürükleyici hikâyeleriyle Black Mirror kısa süre içerisinde geniş bir hayran kitlesi edinmeyi başardı. İlk 2 sezon ve bir yılbaşı özel sezon Channel 4’da yayınlandıktan sonra yapımın haklarını 2016’da Netflix satın aldı ve şimdiye kadar üç yeni sezon ve bir interaktif film çıkardı. Dizinin 5. sezonu Haziran 2019’da yayınlanmıştı.

Son olarak yapımın başındaki isim olan Charlie Brooker’ın, Black Mirror  6. sezonda orijinal formülü terk edeceklerini açıkladığı dizi yeni bölümleriyle Netflix kütüphanesindeki yerini aldı. Dijital yayın devi, yeni sezonun yayında olduğunu “Ben bir süre dünya ile bağlantımı koparıyorum. Black Mirror geldi!” açıklamasını içeren aşağıdaki kısa video ile duyurdu:

Black Mirror 6. Sezon Yayında | İZLE (Fragman)

YouTube video

(Tanıtım duyurusuna YouTube üzerinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

Ünlü Hollywood yıldızı Salma Hayek ve Breaking Bad’den tanınan Aaron Paul gibi isimlerin de yer aldığı Black Mirror 6. sezon bölümleri ve konuları kısaca şu şekilde:

Black Mirror 6. Sezon Bölüm İsimleri ve Özeti

- Reklam -

Black Mirror 6. Sezon Bölüm İsimleri ve Özetleri

1. Joan İğrenç Biri

Sıradan bir kadın, günlük yaşamının ve sırlarının küresel bir yayın hizmeti tarafından diziye uyarlandığını öğrenir. Üstelik dizinin başrolünde de ünlü oyuncu Salma Hayek vardır.

2. Loch Henry

İskoçya’nın sakin kasabalarından birinde doğa belgeseli çeken genç bir çift, geçmişte yaşanan sarsıcı olaylarla bağlantısı olan sansasyonel bir hikâyenin peşine düşer.

3. Beyond the Sea

1969’un alternatif versiyonunda yüksek teknoloji içeren tehlikeli bir uzay görevini üstlenen iki astronot, Dünya’da yaşanan akılalmaz bir trajedinin sonuçlarıyla mücadele eder.

Black Mirror 6. Sezon

4. Mazey Day

Bir yayaya çarptıktan sonra kaza mahallinden kaçan genç ve sorunlu bir Hollywood yıldızı, olayın sonuçlarıyla boğuşurken ısrarcı paparazilerden kurtulmak için her yola başvurur.

5. Şeytan 79

1979’da İngiltere’nin kuzeyinde yaşayan kendi halinde bir satış elemanı, yaklaşan bir felaketi önlemek için korkunç bir görevi kabul etmesi gerektiğini öğrenir.

Black Mirror 6. sezon bölümlerini izledikten sonra yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Justin Roiland Rick and Morty Yeni Seslendirme

Justin Roiland’ın “Rick and Morty”deki Başroller Dahil Tüm Karakterleri Yeniden Seslendiriliyor

Blaschko Çizgileri - Zebra Benzeri

Bilim İnsanlarına Göre İnsan Vücudunda Zebralarınkine Benzer Çizgi ve Tuhaf İşaretler Var