in ,

Netflix’in “Heartstopper” Dizisinde 2. Sezon Çıkış Tarihi Duyuruldu

Heartstopper 2. Sezon çıkış tarihi kısa bir tanıtım videosu eşliğinde açıklandı. Netflix’in çizgi roman uyarlaması yapımı geri dönüyor.

Heartstopper 2. Sezon Çıkış Tarihi Açıklandı
- Reklam -
- Reklam -

Heartstopper 2. Sezon çıkış tarihi belli oldu. Alice Oseman’ın aynı adlı grafik romanlarından uyarlanan Netflix dizisi, yolculuğuna yeni sezonuyla devam ediyor.

Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce Netflix, Nick ve Charlie’nin hikâyesini ekrana taşıyan gençlik dizisi Heartstopper uyarlamasını yayınladı. Alice Oseman’ın ülkemizde muzır kitaplar kapsamına giren ve bazı kitap satış sitelerinden kaldırılan grafik roman serisi Kalp Çarpıntısı’na dayanan dizi, ilişkileri daha derin bir şeye dönüşen beklenmedik bir arkadaş çifti olan ikiliyi takip ediyor. Netflix, diziyle ilgili bazı haberlerin ufukta olduğunu duyurduktan sonra nihayet 2. Sezonun ne zaman yayınlanacağını paylaştı.

Çekimlerine Eylül 2022’de başlanan Heartstopper 2. sezon, ilk sezonda yer alan olayları takip edecek. Dizinin 1. sezonu, Nick (Kit Connor) ve Charlie’nin (Joe Locke) ilişkisinin büyümesini takip ediyordu. Charlie zaten okulda eşcinsel olduğunu açıklamıştı, ancak bu kendi tercihi değildi.

- Reklam -

Charlie, Nick’le tanıştıktan sonra hızla bir aşk başlar ancak Nick muhtemelen heteroseksüel olduğu için bir yere varması pek mümkün görünmemektedir. Bu arada, Nick ve Charlie daha samimi olmaya başladıkça, Nick kendi cinselliğini sorgular ve kısa süre sonra biseksüelin kendisine en uygun terim olduğunu fark eder. İkili sezon boyunca birbirleri ve kendileri hakkında daha fazla şey öğrenir. İlk sezon sona erdiğinde Nick, bunu yapacak kadar güvende hissettiği için mutlu olan annesine (Olivia Colman) açılmıştır. O ve Charlie, erkek arkadaş olduklarını resmen onayladıkları sahilde bir randevuya çıkarken sezonu sona erdirdiler.

Heartstopper 2. Sezon Çıkış Tarihi Açıklandı

Heartstopper 2. sezon için geri dönen diğer oyuncular arasında Tara rolünde Corinna Brown, Darcy rolünde Kizzy Edgell, Harry rolünde Cormac Hyde-Corrin, Ben rolünde Sebastian Croft, Tori rolünde Jenny Walser, Imogen rolünde Rhea Norwood ve Bay Ajayi rolünde Fisayo Akinade yer alıyor. 2. sezonda Stephane Nelson rolüyle Thibault De Montalembert, David Nelson rolüyle Jack Barton, Naomi rolüyle Belle Priestly, Felix rolüyle Ash Shelf, Truham rolüyle Nina Taleghani ve Sahar rolüyle Leila Khan yer alacak.

Yeni sezonun 3 Ağustos 2023 tarihinde geleceğini duyuran tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Heartstopper 2. Sezon Çıkış Tarihi Duyuru Videosu | İZLE

YouTube video

(Çıkış tarihi duyuru videosuna YouTube üzerinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

- Reklam -

Peki izleyiciler Heartstopper 2. sezondan neler beklemeliler? Çizgi romanlarda Nick, Charlie ve sınıf arkadaşlarının geri kalanı bir okul gezisi için Paris’e gidiyor ve bu gezi karakterler için daha kişisel bir alana girmeye başlıyor. Bu hikâyelerden biri, Nick’in babası ve erkek kardeşi de dahil olmak üzere bazı aile üyelerinin tanıtılmasını içeriyor. Daha önceki oyuncu kadrosu duyuruları her ikisinin de 2. sezonda yer alacağını doğruluyor. Charlie’nin ise akıl sağlığıyla ilgili daha derin mücadelelerini daha belirgin bir şekilde görebiliriz.

Elbette 2. sezon, Nick ve Charlie’nin ilişkisinin devam eden büyümesinin yanı sıra kısa süre sonra sevgiliye dönüşen en iyi arkadaşlar Tao (William Gao) ve Elle’in (Yasmin Finney) ilişkisiyle de dizinin neşesini sergilemeye devam edecek. Dahası, Oseman daha önce Isaac’in (Tobie Donavan) aseksüellik hakkında daha fazla konuşulmasına yardımcı olacağını açıkladı. Aseksüelliğin 2. sezonda tam olarak nasıl yer alacağı henüz belli olmasa da, bunun Isaac’in kimliğinin bir parçası olduğunu biliyoruz.

Heartstopper 2. sezon çekimleri

Heartstopper 2. sezondan sizlerin beklentileri neler? İlk sezonu nasıl bulmuştunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Witcher 3. Sezon Fragman ve Yayın Tarihi

Henry Cavill’ın Role Veda Edeceği “The Witcher” 3. Sezondan İlk Fragman Yayınlandı: İşte Yayın Tarihi

The Flash Filminden Yeni Fragman (Türkçe Altyazılı)

DC Sinematik Evreni’ni Değiştirmeye Hazırlanan “The Flash” Filminden Yeni Fragman