in ,

Idris Elba, Daha Fazla Luther Filmi Yapmak İstiyor: Uzun Soluklu Bir Polisiye Serisi Yolda Olabilir

Idris Elba, bu yıl yayınlanan “Luther: The Fallen Sun” spin-off’undan sonra daha fazla Luther filmi ile Britanya yapımı suç dramasının evrenini genişletmek istediğini açıkladı.

Idris Elba Yeni Luther Filmi
- Reklam -
- Reklam -

Idris Elba, Netflix ile suç draması Luther için daha fazla proje üretmeye istekli. Yıldız aktör, The Fallen Sun filminin ardından yeni yapımlara açık olduğunu açıkladı.

Britanyalı suç draması Luther dizisi 2010-2019 yılları arasında BBC One kanalında yayınlanmış ve kendisine geniş bir izleyici kitlesi yakalamıştı. Neil Cross’ın yaratıcılığını üstlendiği dizi toplamda 5 sezon sürmüş ve 11 Primetime Emmys adaylığı almıştı.

Netflix, 5. sezonun devamı niteliğindeki The Fallen Sun filmi ile hikâyeyi yeni bir formata taşımış ve platform çapında popüler bir yapıma imza atmayı başarmıştı.

- Reklam -

Dizi ve filmin başrolü Idris Elba da bu başarının altını çizerken yeni bir Luther filmi için hevesli olduğu bilgisini paylaştı.

Idris Elba - Yeni Luther Filmleri

Idris Elba’dan Yeni Luther Filmi için Yeşil Işık

Collider’a konuşan Idris Elba, Luther’ı geri getirmeye niyetli olduğundan bahsetti ve filmin yayın platformunda büyük bir başarı yakaladığını açıkladı.

“Evet, gerçekten iyi iş çıkardı. The Fallen Sun, Netflix’te en çok izlenen beş filmden biri oldu. Ki bu inanılmaz bir başarı. Çünkü televizyon dizisinden uyarlanan ilk filmdi. Bir tane daha yapmayı umuyorum. Luther’ı seviyorum. Bu karakteri seviyorum ve onu hikâye ve karakter olarak götürebileceğim yeri seviyorum. Yani, evet. Umarım şansımız yaver gider.”

Mart ayında Netflix’te yayına giren The Fallen Sun, dehşet verici bir seri katilin Londra sokaklarında terör estirmesiyle başlıyor. Gözden düşmüş dedektif John Luther, parmaklıkların ardından kendisiyle alay eden siber psikopatı yakalamanın planlarını yapıyor. Nihayetinde, katili yakalamak için hapisten kaçması gerekiyor.

Idris Elba Yeni Luther

- Reklam -

Filmde Elba ile birlikte Andy Serkis, Cynthia Erivo, Dermot Crowley, Jess Liaudin, Lauryn Ajufo ve Natasha Patel gibi isimler yer alıyor.

Çoğunlukla olumlu eleştiriler alan yapımın macerası, yakın bir gelecekte tekrar izleyicilerin karşısına çıkabilir.

James Bond Karşılaştırması

Öte yandan Elba’nın da karakter için büyük planları var. Aktör daha önce karakterin kendi James Bond’u olmasını çok istediğini belirtmişti.

“Bond’u hedeflediğimiz film türü için bir tür şablon olarak referans alıyorum. İnsanların şöyle düşünmesini istiyorum: ‘Ooo Luther, ilk film mi? Muhteşem. Ve bunu devam ettirmek. Belki ileride, ben çok yaklaştığımda John’u oynaması için başkaları da devreye girer.”

Siz Idris Elba’nın açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu temada daha fazla proje görmek ister misiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, polisiye dünyasından daha fazla içerik için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Movie Web

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Yav ilk film vasatın bir tık üstüydü, konu olarak pek sarmadı. Ben filmi sırf İdris baba için izledim. Bari yapacaksanız dedektiflik yönü biraz daha ağır bassın.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

marlon brando hakkında bilgi

Marlon Brando Hakkında Tuhaflıklarla Dolu 16 Bilgi

Polieuktos Kazısı Heykel

İstanbul’daki Polieuktos Kazısı’nda Yerin Yalnızca 2 Metre Altından 1.500 Yıllık Heykeller Çıktı