in

Çizgi Düşler 5 Yeni Çizgi Romanla Bizlerle!

Aralarında Scalped ve 100 Kurşun’un da bulunduğu 5 yeni çizgi roman Çizgi Düşler etiketiyle raflarda.

cizgi dusler
- Reklam -
- Reklam -

Geçen sene olduğu gibi, Çizgi Düşler yine arka arkaya bastığı birçok çizgi romanla okuyucularıyla buluşuyor. Sevilen serilerin devam kitaplarının çıkmasını bekleyenlerin yüzünü güldürecek bu haberde, 5 çizgi roman serisi kaldığı yerden devam ediyor.

Çıkmasıyla yüzümüzü güldüren kitaplarsa şu şekilde; Green Arrow 2., Orfani 4., Scalped 8., 100 Kurşun 6. ve CoffinHill ise 2. cildiyle çıkıyor.

Orfani 4 – Yetimler

orfani yetimlerGeçmişte: Sam’in karanlık tarafı gün ışığına çıkıyor… Şimdi: Yabancılara karşı savaş devam ediyor ve yaratıkların gerçek kimlikleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor …

- Reklam -

Geçmişte: Hayatta kalmayı başarmışlar arasından seçilen Yetimler takımının içindeki gerilimler iyice yükselip şiddetlenmiş durumda. Özellikle de küçük Sam ile Rey arasındaki çatışma neredeyse zirvesine ulaşmış halde… Sınanmayı sürekli sürdürülen küçük çocuklar bir yandan sağlıklarını korumaya çalışırken bir yandan da birbirlerini tanımaya devam ediyorlar. Ringo’nun desteklediği Sam, içindeki canavarı kontrol etmekte gerçekten zorlanıyordu…

Şimdi: İnsanoğlunun uğradığı ölümcül saldırının intikamını almak için gittiği o gizemli gezegende savaş bütün gücüyle sürmekte. Bir yandan da savaştıkları bu yabancı ırk hakkında yeni yeni bilgiler edinilmeye başlanmıştı. Yetimler takımının karşısına savaş alanında artık başka başka türler çıkıyor; uğraştıkları mesele gittikçe daha bilinmez noktalara doğru kayıyordu.
Roberto Recchioni tarafından yazılmış çizgi romanı dilimize kazandıran isim Ayla Meltem Görgün.

Green Arrow 2 – Üçlü Tehdit

green arrow uclu tehditHEDEF OLMA SIRASI ZÜMRÜT OKÇU’DA! Green Arrow belasını bulmak için gidiyor ve buluyor da – hem de üçlü olarak! “Ölümcül güzellik” kavramına yeni bir anlam veren üç kadın kahramanımıza karşı hem sayıca hem de silah olarak üstün çıkıyor. Bu kadınların adları hepsinin adı “Skylark” ve Oliver Queen’in merkezinde olduğu gizli bir görevleri var. Üç güzel kardeşin öfkeli babalarıyla savaşan, dondurucu tundrada kana susamış, mutasyon geçiren hayvanlarla sıkışıp kalan Green Arrow’un, bir canavarın atıştırmalığı – ya da donmuş bir ceset – olmadan bir an önce bu “aileyle” ilgili gerçeği ortaya çıkarması gerekiyor!

Oliver şirketinin kendi iradesi dışında yönetilmesini engellemek için Çin’e giderken,zor zamanlar geçiren Seattle’ın sokaklarını onun yokluğunda DARK ARROWS ele geçiriyor. Bu kanun koruyucuların GA’yle ne ilgisi var? Ve Ollie nasıl hem şehrini hem de şirketini koruyacak?

Green Arrow: Üçlü Tehdit cildinde ANN NOCENTI’nin (CATWOMAN) yazdığı ve HARVEY TOLIBAO (Avengers: The Initiative) , FREDDIE WILLIAMS II (CAPTAIN ATOM) ve STEVE KURTH’UN (Iron Man: Legacy) çizdiği ve Oliver Queen’in hayatındaki yeni döneme yön veren #7-13. Sayılar bir araya getirilmiştir! Keyifli Okumalar…
Ann Nocenti’nin yazdığı bu cilt, Tulgan Köksal tarafından dilimize kazandırılmış.

Scalped 8 – Günahın Yoksa Kurtarılmayı Bekleme

Scalped 8Göstermelik fiyakası, içindeki boşluğu gizleyen bir şerif için, hep rolünü kestiği o adama dönüşeceği…

Geçimsiz ve eli kanlı FBI ajanı için o an, her şeyi gösterişli bir kurşun yağmuru altında ölmek için riske atacağı…

Halkını hayal kırıklığına uğratmış bir şef için, hayatını doğru yola sokmasını isteyen baba figürü ile yüzleşeceği…

- Reklam -

Cinayet ve deliliğin ağına düşmüş dürüst bir polis için, düşüş onu öldürecek olsa bile bir inanç atlayışı yapacağı…

Yaralı olsa da bozulmadan kalmış genç bir adam için, kalbi kırılmışken bile o kalpte

iyiliğin barınmayı sürdürüp sürdüremeyeceğini göreceği…

Yarı şaman yarı deli gizli bir katil için, celladına suçunu itiraf edip etmeyeceğini seçeceği…

Artık kimin tarafında olduğunu bilmeyen bir gizli ajan için bir hayat kurtarmak… veya bir can almak arasında seçim yapacağı an.

Jason Aaron ve R.M Guera’dan oluşan başarılı yaratıcı ekibin, konuk yazar Jason LaTour ve çizer Davide Furno ile birlikte sunduğu SCALPED :GÜNAHIN YOKSA

KURTARILMAYI BEKLEME, Amerikan Yerlileri’ne dair bu kara öykünün kapkaranlık yüreğindeki gizemi kurcalayan sürükleyici bir bölüm. Bu sayıda SCALPED #43-49 bir araya getirilmiştir.
Sevilen çizgi roman sanatçısı Jason Aaron’ın yazdığı kitabın çevirmeniyse Egemen Görçek.

100 Kurşun – Namlu Altı İki Seksen

100 kursunAltı hayat. Beş kayıp. Yüz kurşun. Sinsi Ajan Graves, oyun tahtasına taşlarını teker teker dizerek Tröst’le son karşılaşmasına hazırlanmakta. Ama rakipleri de teker teker hazırlanıyor; Hem birbirlerine hem de Graves’e karşı. Artık hamleler daha da karmaşık; hayatta kalmak istiyorlarsa oyuncuların, kökenleriyle birlikte gelecekleriyle ilgili gerçeklerle de yüzleşmeleri gerek.
Yazar koltuğunda Brian Azzarello var, çevirmense Emre Taşkıran.

CoffinHill 2 – Karanlık Uğraşlar

coffin hill karanlik ugraslarEve Coffin genç yaşına rağmen pek çok şey oldu: Varis. Günah Keçisi. Polis. Kahraman. Şimdi tüm bunlara yeni bir sıfat daha ekliyor: Mahkûm. Geçmişte çaylak Boston polisi olarak Buz Balıkçısı adıyla bilinen seri katili yakaladığı için alkışlanan Eve, diğer bir polisi öldürdüğü için hapiste. Fakat gerçekler bundan çok daha karışık… ve çok daha korkunç bir kötülükle dolu. O kötülük, Eve’i almaya geldiğinde ise hapishane duvarları onu koruyamayacak. Bu sırada Eve’in Coffin Hill’deki aile evi, onun gençlik haline benzer genç cadılar için tapınak haline gelmiş ve tüm cadılar meclislerinin kökünü teker teker kazımak isteyen gizemli bir grup için de gözlem sahası olmuştur. Eve, ismini temizlemek ve sevdiklerini koruyabilmek için kariyerinin başlangıcı ve aynı hızla sonu olan vakayı yeniden ele almak zorunda. Buz Balıkçısı’nı nasıl yakaladığı ortaya dökülürken, buzun altından daha ne gibi kötülüklerin açığa çıkacağı belirsiz… Caithlin Kitteridge ve Inaki Miranda’dan oluşan yaratıcı ekibin beğenilen gizemli korku-gerilim hikâyesi, COFFIN HILL 2. Cilt: KARANLIK UĞRAŞLAR’da devam ediyor ve Eve Coffin’in en karanlık anına ışık tutuyor. Bu ciltte #8-14 sayılı fasiküller bir araya getirilmiştir. Keyifli Okumalar…
Caitlin Kittredge’in yazdığı eserin çevirmenliği Gökay Çelebi’ye ait.

Çizgi Düşler bu yeni haberle biz çizgi roman severleri çok mutlu etti. Bütün eserler internet mağazaları ve raflarda yerini aldı, hepinize keyifli okumalar.

Cem Altınışık

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Dmitry Glukhovsky Röportajı

Kayıp Rıhtım Özel: Dmitry Glukhovsky Röportajı

what we do in the shadows kapak

“What We Do in the Shadows”un Dizisi Geliyor!