in ,

Demon Slayer’ın Yan Macerası “Stories of Water and Flame” Duyuruldu

Demon Slayer: Stories of Water and Flame mangası duyuruldu. Popüler serinin gelecek yıl çıkacak yeni yan hikâyesi sevilen iki karaktere odaklanacak.

Demon Slayer Mugen Train

Demon Slayer yan dizisi Stories of Water and Flame duyuruldu. Popüler seri Kimetsu no Yaiba’dan sevilen iki karakterin maceraları hayranlarla buluşmaya hazırlanıyor.

Demon Slayer dünyasında İblis Avcı birliğinin kıdemli savaşçıları Hashiralardan Su Hashira’sı Giyu Tomioka ve Ateş Hashira’sı Rengoku Kyojuro’nun hikâyesine değinilecek yeni manga, ABD merkezli anime ve manga yayın şirketi Viz Medya’nın Twitter hesabından paylaşıldı. Paylaşıma göre Demon Slayer: Stories of Water and Flame isimli manga 2022 Bahar döneminde çıkacak.

Sevilen serinin mangası ise 23. cildiyle geçen yıl sona erdi. İlk cildi Türkiye’de “İblis Keser” adıyla Gerekli Şeyler tarafından yayımlandı.

Taisho Dönemi Japonya’sında geçen Koyoharu Gotouge imzalı Demon Slayer, iyi kalpli Tanjiro Kamado’nun iblise dönüşen kardeşi Nezuko’yu tekrar insana dönüştürme ve iblis avcısı olma yolundaki maceralarını konu alıyor.

2020’de yayınlanan ve birinci sezonun devamı olan Mugen Train filmi ise Tanjiro ve diğer iblis avcılarının, yolculuk yaptıkları treni esir alan iblisle savaşmalarını konu alıyor. Geçtiğimiz yıl yayınlanan Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train 500 milyon dolar hasılatla Box Office’de 2020’nin en çok gelir elde eden filmi olarak kayıtlara geçti.

İlk sezonun devam hikâyesi Mugen Train filminden sonra serinin 2. sezonu tüm dünyada heyecanla bekleniyor.

2. sezonun ilk fragmanı The Entertainment District bölüm tanıtımıyla geçen şubat ayında yayınlanmıştı. Ana karakterlere maceralarında bu kez farklı bir Hashira eşlik edecek.

Demon Slayer 2. Sezon Fragmanı | İZLE

İlk sezonda tüm Hashiraları tanımış ve Mugen Train filminde Ateş Hashira’sı Rengoku Kyojuro’nun unutulmaz mücadelesini izlemiştik.

2. sezonda ise bizi daha farklı bir mücadele bekliyor. Zira bu sefer karşımızdaki karakter Ses Hashira’sı Tengen Uzui.

The Entertainment District bölümü Tanjiro, Zenitsu, Inosuke ve Ses Hashira’sı Tengen’in Yoshiwara’nın eğlence bölgesindeki yeni görevlerini anlatıyor.Grup bölümde iblislerden Gyutaro ve 12 Kizuki’den Daki ile mücadele edecek. Bu bölüm, bazı hayranlarca mangada geçen en iyi hikâyelerden sayılıyor ve tüm dünyada merakla bekleniyor.

Geçenlerde Demon Slayer’ın resmi Twitter hesabından 2. sezon hakkında yeni duyurular yapılacağı açıklanmıştı. 13 Temmuz’da serinin 2. sezonu hakkında yeni haberler, Aniplex’in YouTube kanalında ve AbemaTv’de yapılacak yayında verilecek.

Gelecek yıl çıkacak olan Demon Slayer: Stories of Water and Flame mangası hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Şaman Asası

Finlandiya’da 4.400 Yıllık Yılan Şeklinde Bir Şaman Asası Bulundu

The Witcher: Ronin mangası

Witcher Manga Olmaya Hazırlanıyor: “Ronin” Duyuruldu