in

Ms. Marvel’ın İkinci Cildi Çıktı!

İlk cildiyle büyük beğenimizi kazanan, Hugo Ödüllü çizgi roman Ms. Marvel’ın ikinci cildi de nihayet bizlerle.

Normal Değil” adlı ilk cildiyle hem yurtdışında hem de ülkemizde büyük beğeni toplayan ve 2015 yılında En İyi Çizgi Roman dalında Hugo Ödülü’ne layık görülen Ms. Marvel’ın maceraları, “Niye Nesli” (Generation Why) ile devam ediyor!

Dilimize MonokL Yayınları’nın kazandırdığı Elif (Alif The Unseen) adlı İslami fantastik romanın yazarı G. Willow Wilson tarafından kaleme alınan yeni Ms. Marvel özellikle Peter Parker (Spider-man) gibi günlük hayatla mücadele eden insancıl bir karakter olması ve Amerika’da yaşayan Müslümanların yaşadıklarına esprili bir dille değinmesiyle dikkat çekiyor. Tam bir geek olan ve ansızın süper güçler kazanan genç kızımızın hayranı olduğu kahramanlarla karşılaştığında yaptığı şebeklikler de cabası…

Çevirisini Sinan Ural‘ın üstlendiği ikinci cildin tanıtım metni şu şekilde:

Popüler, Eleştirmenlerden Olumlu Not Almış Yeni Seri Devam Ediyor!

ms-marvel-niye-nesliMucit de kim ve Ms.Marvel ve tüm arkadaşlarından ne istiyor? Belki Wolverine bu konuda yardım edebilir! Tabi eğer Kamala en sevdiği süper kahramana hayranlık gösterileri yapmayı bırakırsa. Sonrasında ise, kraliyet köpeği Kilitçene ile tanıştığında Kamala’nın yolu Inhumanlar ile kesişiyor. Ama Kilitçene’nin Kamala ile birlikte olmasının gerçek nedeni ne?

Ms. Marvel geçmişi hakkında daha çok şey keşfederken Mucit de geleceğini tehdit ediyor. Etrafa daha fazla zarar vermeden önce bu manyak kötü adamı durdurmak amacıyla Kamala hiç beklenmedik bir grup kahramanı bir araya getiriyor ancak baş edebileceğinden fazlasına mı kalkıştı? Ve Ms. Marvel’ın hayatı daha ne kadar süre Kamala Khan’ınkini ele geçirmeye devam edecek?

Kamala Khan neden en iyi (ve en sevimli) yeni süper kahraman olduğunu kanıtlamaya devam ediyor!

Kamala’nın Wolverine’e neler çektireceğini merak ediyorum doğrusu… Şu an ön siparişte olan çizgi roman yarından itibaren raflardaki yerini alacak. Eğer seri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz ilk cildi Normal Değil hakkında yazdığımız incelememize göz atabilirsiniz.

Son olarak Arkabahçe Yayıncılık‘a hem Masallar (Fables) hem de Ms. Marvel gibi serileri düşük satış rakamlarına bakmaksızın, inatla basmaya devam ettikleri için çok teşekkürler. Bu iki seri de daha çok bilinmeyi, daha çok okunmayı sonuna kadar hak ediyor çünkü. Burada da görev bizlere düşüyor sevgili okurlar… Şimdiden keyifli okumalar!

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Batman: Gotham Kapıları – İnceleme

Karahindiba Edebiyat Dergisi’nden “7 Ulu Ozan” Dosyası