in

Black Clover’ın Yaratıcısından Spider-Man Mangası Geliyor

Spider-Man mangası için hazırlıklar başladı. Black Clover’ın yazarı Setta Kobayashi, Örümcek Adam’ın suçla savaşına eşlik edecek.

spider-man mangası

Spider-Man mangası Setta Kobayashi imzasıyla okurların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Spider-Man, mangası ile Marvel çizgi roman evreni bakış açısını genişletmeye devam ediyor. Deadpool Samurai ve Secret Reverse eserlerinden sonra Black Clover serisinin yaratıcısı Setta Kobayashi yeni bir Örümcek-Adam mangası kaleme alacak.

Çizgi romanların altın çağında neredeyse bütün okurların aşina olduğu Amerikan çizgi romanı, bugünlerde manga sektörü ile yarışmakta güçlük çekiyor. Eleştirmenler, eleştirmenler, bireysel okurun son zamanlarda en çok tercih ettiği çizgi roman türünün artık manga olduğunu söylüyor.

Dev çizgi roman şirketleri ise Japon manga türünün bu yükselişine kayıtsız kalmamış gibi görünüyor. Bu şirketler arasından en belirgin adımları atan ise Marvel. Yine de ünlü şirketin manga türünde eserler vermesi yeni değil. 2000 yılında şirket manga türünde bazı sayılar çıkarmış hatta alternatif bir “Mangaverse” evrenine imza atmıştı. Ancak bu girişim okurlar tarafından ilgiyle karşılanmamış ve evren planı askıya alınmıştı. Görünen o ki, dev şirket yeniden manga dünyasına geri dönüyor.

Spider-Man Mangası Japonya’dan Gelen Değişim Öğrencisinin Hikâyesini Anlatacak

Popüler manga serisi Black Clover geçen aylarda seriye ara vermişti. Marvel yöneticilerinin ise bu arayı değerlendirerek serinin yaratıcısı Setta Kobayashi’ye bir teklif götürdüğü söyleniyordu. Bu iddialar daha sonra Marvel Japan sosyal medya hesabından doğrulandı. Ünlü manga yazarının Marvel-manga iş birliği içinde olduğu ve yeni bir Spider-Man hikâyesi üzerinde çalıştığı açıklandı. Setta Kobayashi’nin yazarlığını yaptığı tek sayılık eserin kapak çizerliğini ise daha önce Marvel x Shonen Jump+ Super Collaboration Vol. 1 serisinin üçüncü cildini yazıp çizen Hachi Mizuno üstleniyor.

spider-man mangası marvel

Spider-Man: Bonds ismini alacak manga Japonya’dan değişim öğrencisi olarak gelen Yuu’nun Spider-Man ile “birleştiği” bir macerayı işleyecek. Tek sayılık bir eser olması beklense de Setta sosyal medya hesabından hayranları heyecanlandıracak şu açıklamayı yaptı:

“Shueisha Saikyo Jump’ta yayınlanacak tek sayılık Spider-Man: Bonds mangasının başına geçtim. Çizimler, inanılmaz bir beceriye sahip Hachi Mizuno’ya ait. Eğer sayıya olan ilgi beklenenden yüksek olursa, bir seri olarak gelebilir mi acaba? Japonya’da geçen bir Örümcek-Adam serisi olmasını istiyorum.”

Kobayashi, 2019 yılında yayımladığı Black Clover SD Asta-Kun Road to the Magic Emperor isimli bir komedi spin-off yapımı ile dikkatleri üzerine çekmişti. Chibi tarzında küçük vücutlu ve büyük kafalı çizdiği karakterler okuyucular tarafından oldukça beğenilmiş ve benzer eserlerin üretilmesine ilham olmuştu. Spider-Man manga eserinin de yine aynı tarzda olması hayranları sevindirdi.

Siz Spider-Man mangası hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum adresinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

2022 HCA TV Ödülleri kazananları

HCA TV Ödülleri’nin 2022 Kazananları Belli Oldu

Çorak Ülke - T.S. Eliot

T.S. Eliot’ın “Çorak Ülke” Kitabı 100. Yılında Özel Bir Baskıyla Yayımlanıyor