in

Ayarsız Dergi 57. Sayısı Yayınlandı

Ayarsız Dergi 57. sayısı raflarda. Aylık fikir, kültür, sanat ve edebiyat dergisi Ayarsız’ın yeni sayısında Kayıp Rıhtım’dan kitap önerileri de var!

Ayarsız Dergi 57. Sayı

Ayarsız Dergi 57. sayısı ile raflarda. Kasım 2020 tarihli mecmua Aylık Fikir, Kültür, Sanat ve Edebiyat Dergisi alt başlığıyla okurla buluşuyor. Ayarsız’ın yeni sayısında ise Kayıp Rıhtım’dan da ufak bir köşe ve çeşitli kitap önerileri var.

Mart 2016 tarihinden günümüze “Hâlet-i Ruhiyemiz: Ayarsız” diyerek okurun karşısına çıkan dergi, fikir, kültür, sanat ve edebiyat dünyasına yeni bir soluk katmayı hedefliyor.

Yayın Yönetmenliğini M. Ragıp. Vural’ın, Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğünün Mehmet Parlar’ın üstlendiği dergi, 5. yılında da yayıma devam ediyor.

Ayarsız’ın yeni sayısına her sayıda olduğu gibi öyküler, şiirler, düşünce yazıları yer alıyor. Toplamda 48 sayfadan oluşan dergi, arka kapağına Azerbaycanlı şair Ahmed Cevad’ın şu dizilerini konuk ediyor:

“Keçarkan göylardan bir qatar durna
Ağlar buraxdığın gözleri sorma!
Bax, doğru çıxmaqda gördüyün röya,
Basladiyin amal bugün gülümsar!”

Ayarsız Dergi 57. Sayı Konukları

Ayarsız Dergi 57. Sayı

Bleda Yaman, Hakan İlhan Kurt, Gökçe Güneyoğlu, Ahmet Turan Tiryaki, Oğuzhan Murat Öztürk, Rıdvan Yıldız, Kübra Pehlivan, Mustafa Yiğit, Volkan Ekiz, Alparslan Koçan, Merve Sevde Selvi, Fırat Köklen, Savaşkan İlmak, Serap Kılınçoğlu, Emel Bilge Çınar, Metin Savaş, Ali Akar, Göktürk Ömer Çakır, Karo Ekiz, Zeynep Arpacı, Ali Duymaz, Bing Xin, Gözde Karakaş, Veysel Gökberk Mango, Melike Navruz, Mustafa Oğuz Bayat, A. Serkan Selay, Tamer Sağcan, Emrah Ece, Mustafa Nazif, Ahmet Balcı, Tayfun Çelik, Taner Teber, Mustafa Ulusoy, Zuhal Karakoç Dora, Ahmet Afşın Efkarlıoğlu, Burak Süme, Birsen Karaca, İsmet Kılıç, Ahmet Kubilay ve Kayıp Rıhtım.

Yeni sayıda Kayıp Rıhtım’dan da 7 kitaplık küçük bir öneri listesi okuyacaksınız.

Dergiyi dijital ortamdan ya da dergi satan pek çok noktadan temin etmeniz mümkün.

57. sayının tanıtım videosunu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

Peki siz Ayarsız’ı takip ediyor musunuz? Yeni sayıyı görme şansınız oldu mu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Blood of Zeus İncelemesi

Blood of Zeus İncelemesi: Kanlı Bir Yunan Mitolojisi Davetiyesi

İspanyol Uydusu İngenio

İspanyol Uydusu İngenio, Uzaya Çıktıktan Hemen Sonra Kayboldu