in

Game of Thrones Finali Nasıldı? [TARTIŞMA]

Game of Thrones yayınlanan 8. sezon 6. bölümüyle sona erdi. Sıra geldi yorumlara. Rıhtım okurları finali nasıl bulduklarıyla ilgili forumlarda tartışıyor!

Game of Thrones

HBO’nun 10 yıllık epik dizisi Game of Thrones, ilk yayınlanışının üzerinden yaklaşık 10 yıl geçti. Winter is Coming sloganlarıyla gelen dizi bugün (20.5.2019) yayınlanan final bölümüyle nihayet erdi. Ama elbette analizler daha yeni başlıyor.

Bugüne kadar diziyle ilgili birçok haber yaptık. Yazarlardan, kadrodan, farklı ünlü isimlerden birçok yorum okuduk. Teoriler üst üste geldi, dizi başlamadan ya tamamen ya belli başlı bölümleri sızdırıldı. Üstelik 2-3 hafta önce Reddit üzerinden senaryo da sızdırıldı. Okuyanlar, “Hadi canım, böyle saçma bir final mi olur?” dedi. Gelin görün, sızan senaryo tamamıyla doğru çıktı. Birçok izleyici hayal kırıklığına uğradı. Fakat Stephen King gibi düşünen bir kesim izleyici de dizinin gidişatından oldukça memnundu.

Eh, herkes bir şeyler söylüyor. Kayıp Rıhtım okurları olarak bizler de diziyi izledik ve kendimizce yorumlayalım dedik. Bölüme ait genel bir inceleme sunmak yerine özellikle forumlarımızdaki okurlarımız serinin finaliyle alakalı ne düşünüyor, sormak istedik.

Hemen notumuzu da düşelim: Bu başlık altında yazılanlar gerek son sezon, gerekse final bölümle ilgili birçok SPOILER içerecektir. Haliyle okurken bu konuya dikkat etmenizi rica edeceğiz.

Ayrıca, hemen bu konunun altında bulunan ilk yorumda iki adet anket göreceksiniz. Hızlıca 8. sezonu ve final bölümü nasıl bulduğunuzla alakalı bir anket yapalım ve böylece forumlarımızdaki izleyici kitlesinin genel kanısının ne olduğunu da görelim istiyoruz.

Şimdi söz Rıhtım okurlarında. Bakalım, Game of Thrones dizisinin sonu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

63 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for magicalbronze magicalbronze dedi ki:

  Anketlerimiz de hemen burada :v:

  Final bölümü (8x6) nasıl buldunuz?

  Vote in the poll.

  8. sezonu genel olarak nasıl buldunuz?

 2. Avatar for Everfever Everfever dedi ki:

  Temsili ruh halim:
  tenor

 3. Avatar for Mevlevisultan Mevlevisultan dedi ki:

  Jon Snow un Aegon Targaryen olması, ölmesi dirilmesi RL=J ler the true king ler falan filan… Hiçbir amaca hizmet etmedi…

  Yine Jon Azor Ahai gibi sevdiğinin kalbine sıradan bir hançer sapladı. Lightbringer yalan oldu. Uzun geceyi falan bitirmedi. Hatta Arya uzun geceyi bitirmek üzere tinerci modunu açıp milletin bacağına falçata saplarken bu arkadaş ejderyalara bağırıyordu.

  Arya şampiyon olunca ligden düştü. Night King’e tek atan bu hanım kızımız son 2 bölümde ne yapmaya çalıştı ve ne yaptı anlayan beri gelsin.

  Namussuz Stark’lar Jon’u kıçıkırık solucan mıdır nedir ona iki saniyede sattılar. Sen kimsin lan ibiş uza diyemediler. Arya dahil hepsi mal mal baktılar.

  Bran… Suç sende değil kardeşim senin yüzünden ölen onca insanda. Seni hodor falan bırakacaktı biyerde, iki dakikada biyerini keseceklerdi kurtulacaktık senden gerizekalı seni…

  Mal lordlar Varys size söylemedi mi bu adam gerçek kralınız diye? Siz adam mısınız lan?
  Kuzeyinkiler zaten sede maldı da diğerleri de öyleymiş anlamış olduk.

  Tekrar Jon a dönersek, gül gibi kraliçeyi pıçakladın iyi mi oldu? You know nothing bile değil. senin delikanlılığına ben emi… Ygritte i de satmıştın zaten. Siz dededen toruna nesilsiniz heralde böyle bir şey olamaz ya…

  Özetle batırdı attılar güzelim hikayeyi. Martin de böyle yazacaksa yazmasın ben lanet ettim hayatımda bu kadar güzel olup berbat edilen çok az şey biliyorum.

 4. Avatar for frht45 frht45 dedi ki:

  resim

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

58 cevap daha var.

Westworld

Westworld 3. Sezonundan İlk Fragman Geldi

Diskdünya Serisi “İlginç Zamanlar” ile Devam Ediyor