in , ,

What If…? Fragmanı: 6 Alternatif Marvel Hikâyesi ile Tanışın

What If…? fragmanı yayınlandı. Marvel Sinematik Evreni maceralarının alternatif versiyonlarını işleyen animason dizisi geliyor.

what if...? disney plus

What If…? için ilk fragman yayınlandı. Marvel Sinematik Evreni’nin alternatif versiyonlarını anlatacak olan animason dizisi Disney+ ile geliyor.

Dilimize Ya Şöyle Olsaydı…? veya Farzedelim…? şeklinde çevrilebilecek olan What If…?, Marvel Stüdyoları’nın oldukça ilgi çekici projelerinden bir tanesi. Dizi, çizgi romanla aynı konsepte dayanıyor.

1977 yılında Marvel Comics şöyle bir çizgi roman yayınladı: Spider-Man Fantastic Four’a Katılırsa Ne Olur? Çizgi roman okurları, Örümcek Adam’ın Amazing Spider-Man #1 ile ekibe katılmadığını biliyor. Ama ya gerçekten katılsaydı, olaylar nasıl gelişirdi? Hazırlanan çizgi roman macerasında, Örümcek Adam ekibe katılarak Fantastik Dörtlü’yü Fantastik Beşli’ye dönüştürür. Takım tarafından ihmal edildiğini hisseden Sue Storm, kendisine aşık olan Namor ile gider ve takımdan ayrılır. Böylece hikâye mutlu sonla bitmez.

what if...? marvel

İşte 1977 tarihli çizgi roman, hayranlara Marvel dünyasında işlerin farklı bir şekilde sonuçlanabileceğine dair bir bakış sunan birçok alternatif gerçeklik hikâyesinden sadece biriydi. Gelecek yıl içerisinde çıkması beklenen What If…? animasyon dizisi de aynı fikirle hazırlanıyor; ancak bu sefer çizgi roman dünyası ile değil, Marvel Sinematik Evreni ile oynuyor.

Örneğin ortaya çıkan senaryolardan bir tanesinde, Süper Asker serumunun Steve Rogers yerine Peggy Carter’a verilmesi halinde neler olabileceğini işliyor. Pek tabii bu sadece işin görünen kısmı.

Disney Investor Day etkinlikleri kapsamında yayınlanan ilk fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.

What If…? Fragmanı – İlk Bakış | İZLE

Yayınlanan fragman, çizgi romanlarda olduğu gibi Gözcülerin de hikâyede önemli bir rolü olacağını gösteriyor. İlk fragmanın ortaya çıkardığı en büyük iki alternatif gerçek Peggy’nin serumu alıp kalkan taşıyan bir kahraman haline gelmesi ve T’Challa’nın Black Panther yerine Star Lord olması gibi gözüküyor. Doctor Strange ve Thor’daki hikâyenin nasıl değiştiğini görmek de ilginç olacak. Daha önce yayınlanan kısa bir klipte Steve Rogers’ın Iron Man zırhı olduğu ortaya çıkmıştı. Bu yüzden Peggy’nin senaryosunda da izlenmesi gereken bir şey daha olacaktır.

İlk sezonu toplam 10 bölümden oluşacak What If…? dizisi 2021 yaz aylarında Disney+’ta olacak. Ayrıca Marvel’ın daha şimdiden animasyon dizisinin ikinci sezonu için çalışmalara başladığını belirtelim.

what if...? marvel

Beklenen MCU yapımına ait ilk fragmanı sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı ve neler olabileceğine dair teorilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for dieter dieter dedi ki:

    Daha çook var… Bir bölüm Agent Carter izleyeceğim.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Cyberpunk 2077, Atatürk'e Hakaret Çeviri

Cyberpunk 2077, Atatürk’e Hakaret Olarak Algılanan Türkçe Çeviri Tercihi ile Gündemde

Monolit Netflix

Monolit Gizemi Çözüldü: Netflix Komedi Şovu Virali