in

Yeni Bir X-Men Dizisi Yolda

Yeni bir X-Men dizisi için hazırlıklara başlandı. 20th Century Fox ile Marvel arasındaki ortaklık meyve vermeye devam ediyor.

Yeni Bir X-Men Dizisi

Yeni bir X-Men dizisi geliyor.

Geçen sene yaptığımız bir haberde X-Men çizgi romanlarından uyarlanan iki dizinin yapım aşamasında olduğunu söylemiştik. Başrollerinde Dan Stevens, Aubrey Plaza, Jean Smart ve Rachel Keller’in yer aldığı, yürütücülüğünü ise bize Fargo gibi mükemmel bir televizyon dizisi kazandıran Noah Hawley’in üstlendiği FX dizisi Legion’u yıl bitmeden görebileceğiz. Ancak Fox’ta yayınlanması planlanan Hellfire daha çekimlere dahi başlanmadan rafa kaldırıldı. Fakat üzülmeye gerek yok, çünkü Fox yeni bir X-Men dizisinin yapımına başladı bile.

Henüz ismini bilmediğimiz bu dizinin yazarlığını Burn Notice’ı yaratan Matt Nix yapacak. Dizi, kendileri normal olmasına rağmen çocuklarının mutant olduğunu öğrenince hükümetten kaçmaya çalışan bir aileyi konu alıyor. Aile bu kaçış esnasında mutantların oluşturduğu bir yeraltı örgütüyle karşılaşacaktır. Dizinin yapımcı kadrosunda yazar Nix’in yanı sıra Bryan Singer, Lauren Shuler Donner, Simon Kinberg ve Marvel Television’dan Jeph Loeb ile Jim Chory var.

Yeni Bir X-Men Dizisi için Hazırlıklar Başladı: Yaratıcı Ekip Dikkat Çekiyor

20th Century Fox Television’un yaratıcı işler başkanı Jonathan Davis şöyle diyor:

Marvel ile bir televizyon dizisi üzerinde çalışmak, başta geliştirme başkanımız Michael Thorn olmak üzere tüm stüdyonun profesyonel rüyasıydı. Matt, Lauren, Bryan, Simon, Jeph ve Jim güçlü bir yaratıcı sanatçı ekibi ve kolaylıkla bu sezonun en heyecan verici projelerinden biri olacak bu yapıma başlamak için sabırsızlanıyoruz.”

Jeph Loeb’in açıklaması ise şöyle:

“Marvel Televison olarak 20th Century Fox Television ile ilk projemizi gerçekleştirdiğimiz için heyecan doluyuz. Matt büyük bir X-Men hayranı, onun zengin karakterler ve bol miktarda macerayla dolu X-Men’i tam olarak Fox’ta görmek istediğimiz şey. Bu harika yaratıcı yapımcı takımı tamamen benzersiz bir iş ortaya koyacaktır.”

Dizinin sinema filmleriyle bir bağı olup olmayacağını bilmiyoruz ama yapımcı kadrosuna bakarsak olma ihtimali az değil. Hatta belki kısa süreliğine de olsa birkaç ünlü simayı dahi görebiliriz. Ayrıca bir başka söylentiye göre Marvel, Sony ile yaptığı Örümcek Adam anlaşmasının bir benzerini Fox ile Fantastik Dörtlü’nün hakları için yapabilirmiş. Şimdiye kadar izlediğimiz Fantastik Dörtlü filmlerini düşünürsek böyle bir anlaşma hiç de fena olmaz gerçekten.

Bu yeni X-Men dizisi, muhtemelen önümüzdeki sene içerisinde Fox ekranlarında olacak.

Güncelleme: Dizinin adı The Gifted olarak duyuruldu.

Burak Mermer

1993’te Sivas'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu, ODTÜ Bilim ve Teknoloji Politikası Çalışmaları'nda yüksek lisans öğrencisi. Edebiyatı, sinemayı ve bilgisayar oyunlarını çok sever. Hayatın anlamının Radiohead şarkılarında gizli olduğuna inanmakta, başka dünyalara duyduğu tutku sayesinde yaşamayı sürdürmektedir.

Bir Yorum

Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kayıp Rıhtım

Kayıp Rıhtım Yeni Tasarımıyla Yayında!

Suicide Squad seti

Suicide Squad Setinde Neler Yaşandı?