in

Ünlü Yazar ve Psikolog Doğan Cüceloğlu Evinde Ölü Bulundu

Doğan Cüceloğlu yaşamını yitirdi. Evinde ölü bulunan 83 yaşındaki ünlü yazar ve psikologun ölüm nedeni ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Doğan Cüceloğlu Ölüm

Yazar ve psikolog Doğan Cüceloğlu, evinde ölü bulundu. 83 yaşında hayatını kaybeden Cüceloğlu’nun ölüm nedeni ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı ve araştırmaların sürdüğü belirtildi.

Kırktan fazla bilimsel makalesi yayınlanan 83 yaşındaki yazar ve psikolog, Beşiktaş’taki dairesinde hayatını kaybetti. Olay yerine gelen polisler ve adli tıp ekibi incelemelerde bulundu.

Ünlü psikologun hayatını kaybetmeden birkaç saat önce sosyal medya hesabında yayınlanan paylaşım ile, kısa süre önce öldüğü düşünülüyor.

1938 yılında Mersin’de dünyaya gelen Doğan Cüceloğlu, Ankara ve Kırklareli’nde liseyi tamamladı ve İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü okudu. Ardından Amerika’daki Illinois Üniversitesi’nde Bilişsel Psikoloji bölümünde doktorasını da tamamlayarak ülkeye geri döndü. Hacettepe ve Boğaziçi Üniversitesi’nde görev yaptı. Fulbright bursu ile Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi’nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene çalıştı.

Doğan Cüceloğlu, Sadece Yazdıklarıyla Değil Seminerleriyle de Tanınan Bir İsimdi

Ünlü Yazar ve Psikolog Doğan Cüceloğlu Evinde Ölü Bulundu

Cüceloğlu, 1980-1996 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki California Eyalet Üniversitesi’nde görev yaptı. Kırktan fazla bilimsel makalesi bulunan ünlü psikolog, çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sundu.

1990 yılından bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlayan Doğan Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar kaleme adı. Yıldız Cüceloğlu ile evli olan uzman psikolog Doğan Cüceloğlu’nun Timur adında da bir oğlu bulunuyor.

Cüceloğlu’nun Twitter hesabından birkaç saat önce yapılan paylaşım, katıldığı uygulamaya özel planlı bir gönderi gibi duruyor. Yani, yazarın bizzat yazdığı en son paylaşım, dünkü gönderisi gibi duruyor.
“Geçmişi ve geleceği ile sohbet edebilen bir insan” olmak önemli ve anlamlı bir gelişim aşamasıdır.
Yazarın “Var Mısın? Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler” başlıklı son kitabı, Kronik Kitap etiketiyle geçen ay raflardaki yerini almıştı. Cüceloğu’nun Mış Gibi Yaşamlar, Savasçı, Evlenmeden Önce, Geliştiren Anne Baba, Öğretmenin Bir Bakar mısın? ve Başarıya Götüren Aile gibi birçok kitabı bulunuyor.

GÜNCELLEME:

Beşiktaş’ta yaşadığı dairede ölü bulunan yazar hakkında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden ilk açıklama geldi:

“Kafa kısmında düşmeye bağlı kanamanın olduğu anlaşılmış olup, konu ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.”

Doğan Cüceloğlu’nun katıldığı programları dinlediniz mi? Yazarın kaleme aldığı kitapları okudunuz mu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

10 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for yates232 yates232 dedi ki:

  Yazacak kelime bulamıyorum.:scream: :worried: :slightly_frowning_face: :pleading_face:

 2. Avatar for murgul murgul dedi ki:

  Ne diyeceğimiz bilemiyorum. Duruşuyla, olgunluğuyla, birikimiyle bambaşka bir insandı. Konuşmaları hem insanın huzur bulmasını sağlıyor hem de ufkunu açıyordu. Huzur içinde uyusun. İsminin yaşatılacağından kuşkum yok. :cry:

 3. Avatar for azizhayri azizhayri dedi ki:

  Konusunda uzmandı, değerli bir beyindi. Allah Rahmet Eylesin

 4. Avatar for melih melih dedi ki:

  Haberi buradan okudum ona rağmen inanamayıp internetten baktım. Allah rahmet eylesin. Çok değerli bir insandı.

 5. Avatar for Tobizume Tobizume dedi ki:

  Allah rahmet eylesin.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

5 cevap daha var.

Arincon - Cem Gülbent

Arincon: Cem Gülbent’in Kaleminden Bilinmezlik Dolu Yeni Bir Macera

Ferzan Özpetek, Cahil Periler Disney+ Dizisi

Ferzan Özpetek, Disney+ için Cahil Periler Filmini Diziye Uyarlayacak