in

“Düşler Diyarı” Bir Kez Daha Bizlerle

Yerli fantastik edebiyatımızın emektar isimlerinden Aşkın Güngör’ün “Düşler Diyarı” adlı ödüllü kitabı yeniden raflarda.

dusler diyari ust

1990 yılından beri gerek fantastik ve bilimkurgu alanındaki roman ve öyküleriyle, gerekse de yaptığı sayısız editörlükle yayın dünyamızın içinde bulunan Aşkın Güngör‘ün ilk kez 1997’de yayınlanan ödüllü genç-yetişkin fantazyası Düşler Diyarı uzun bir aradan sonra tekrar bizlerle.

Üç sınıf arkadaşının okul kütüphanesinde buldukları gizemli bir günlük aracılığıyla Düşler Diyarı denen bir boyuta geçmesini ve orada yaşadıkları fantastik maceraları konu alan kitap, bu kez Bilgi Yayınevi aracılığıyla ve yenilenmiş bir kapakla karşımıza çıkıyor.

Eserin arka kapak yazısı şöyle:
dusler diyariKemerlerinizi bağlayın!..  Çalınan gülücüklerin peşine düşeceğiz. İyilikle kötülüğün savaştığı, serüven dolu bir yolculuğa çıkıyoruz…

Bu yolculuk bizi Düşler Diyarı’na götürecek!.. Zihinlerimizde bir film karesi gibi canlanacak güçlü bir hikâyeye…

Ertan, Bülent ve Kadri isimli üç sınıf arkadaşı kitapların tozunu almakla cezalandırılır ve serüven başlar…

Bir kütüphanenin tozlu rafları arasında başlayan fantastik hikâye için buyurun kitabın sayfalarına…
Kitabın yazım hikâyesini öğrenmek, okur ve eleştirmen yorumlarına göz atmak ve hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Aşkın Güngör’ün sitesine göz atabilirsiniz. Keyifli okumalar…

 

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Futuristik Filmler - Geleceği Tasvir Edenler

Geleceği Tasvir Eden Filmlerin Zaman Çizelgesi

jon snow harry potter

Jon Snow’un Hayali Harry Potter Olmakmış