in

Ece Karaağaç’tan Bir Yakın Tarih Romanı: “Kökler ve Kanatlar”

Ece Karaağaç yeni romanı “Kökler ve Kanatlar” ile okurların karşısına çıkıyor. Mültecilik, aşk ve ölüm temalarını işleyen eser, Holden Kitap tarafından yayımlanıyor.

Kökler ve Kanatlar - Ece Karaağaç

Ece Karaağaç imzalı Kökler ve Kanatlar, raflardaki yerini aldı. Yazarın ikinci romanı, Holden Kitap etiketiyle okurların beğenisine sunuldu.

1989 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen Ece Karaağaç, üniversite eğitimini 2011’de Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. İlk romanı Yarım Kalan Bazı Aşklar 2017 yılında Alakarga Yayınları tarafından yayımlandı. Karaağaç ilk eserinde aşk, dostluk ve aile temalarını bir araya getirmişti.

Yazılarıyla Kayıp Rıhtım, Artful Living, Masa, Gazete Sanat, SabitFikir ve Masa gibi mecralarda yer alan yazar; çalışmalarına Almanya’da devam ediyor.

Ece Karaağaç’ın yeni kitabı Kökler ve Kanatlar, okuru Türkiye’nin yakın geçmişine davet ediyor ve odağına mültecilik, aşk ve ölüm gibi kavramları alıyor.

Kökler ve Kanatlar – Ece Karaağaç | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Yaralı yerlerinden birbirine kaynamaya çalışan bir anne ve öksüz bir göçmen çocuk; Taksim’de patlayan bir bombanın aynı yöne savurduğu Ayfer ve Afra…

Kökler ve Kanatlar sadece herkesin görüp kimsenin fark etmediği mülteci çocukların değil, yası tutulan bir anneliğin de hikâyesi.

Kökler ve Kanatlar - Ece Karaağaç

Kökler ve Kanatlar Hakkında Ne Dediler?

“Ötekinin hikâyesini anlatırken karşımızda duran en tehlikeli tuzak, onu yüceltmek ya da üstten bir bakışla merhametin konusu haline getirmektir. Kökler ve Kanatlar, ’öteki’nin dünyasını içeriden görmeyi başarabilen az sayıdaki eserden biri. Yarayı deşerken yeni bir yara açmamayı başarabilen sarsıcı bir roman. Akıcı ve sürükleyici…” – İsmail Güzelsoy

“Bir bomba, bir kadın, bir çocuk ve kader birliği… Ece Karaağaç, Kökler ve Kanatlar ile okuru, yakın tarihin karanlık olaylarından umuda doğru bir yolculuğa çıkarıyor.” – Elçin Poyrazlar

“Mültecilik, aşk ve bir ölüm yolculuğu… Ece Karaağaç romanının ilk satırlarından başlayarak bizi nefes kesen bir hikâyenin içine alıyor.” – Mario Levi

Yayına hazırlığını Eylül Yılmaz’ın üstlendiği kitap toplamda 200 sayfadan oluşuyor. Kökler ve Kanatlar’ın kapak tasarımı, Holden’in birçok kapağında da imzası bulunan Barış Şehri’ye, sayfa tasarımı ise Deniz Tugay’a ait.

Ece Karaağaç’ın yeni yayımlanan kitabı hakkında sizin yorumlarınız neler? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Vault Comics pride ayı özel ücretsiz çizgi roman

Vault Comics, Pride Ayına Özel Olarak Ücretsiz Çizgi Roman Dağıtıyor

Yeni Açlık Oyunları Filmi Başrolü Rachel Zegler Oldu

West Side Story ile Çıkış Yapan Rachel Zegler, Yeni Açlık Oyunları Filminin Başrolü Oldu