in

Kurtlar Ülkesi: Tünde Farrand’dan Black Mirror Ruhunu Taşıyan Bir Distopya

Tünde Farrand’ın okuru 2050 yılına davet ettiği distopya türündeki Kurtlar Ülkesi kitabı Türkçede. Eser, dilimize Timaş Yayınları tarafından kazandırılıyor. | ÖN OKUMA

Kurtlar Ülkesi: Tünde Farrand
- Reklam -
- Reklam -

Tünde Farrand imzalı bilimkurgu ve distopya romanı Kurtlar Ülkesi raflarda. Eser dilimize Timaş Yayınları etiketiyle kazandırılıyor.

Macaristan doğumlu İngiliz yazar Tünde Farrand’ın kaleme aldığı Kurtlar Ülkesi, orijinal dilinde ilk olarak 2018’de Wolf Country adı ile yayımlandı.

Kültürlerarası bir dünyada büyüyen Tünde Farrand, pek çok ülkede yaşama fırsatı bulmuş bir isim. 2005 yılında İngiltere’ye yerleşen yazar, aynı zamanda bu yıldan itibaren dil uzmanı ve modern dil öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Yüksek lisansını yaratıcı yazarlık alanında Sheffield Hallam Üniversitesi’nde tamamlayan yazar, ilk kitabı Kurtlar Ülkesi ile ses getirmeyi başardı.

- Reklam -

2050 yılının Londra kentinde geçen eser, tüketim çılgınlığı ve kapitalizmin gölgesinde işlediği distopya temasıyla dikkat çekiyor.

Kurtlar Ülkesi kitabından tadımlık ön okuma için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Kurtlar Ülkesi – Tünde Farrand | Arka Kapak Tanıtımı

Kurtlar Ülkesi: Tünde Farrand

Londra, 2050.

Son 50 yılın sosyo-ekonomik krizi sona erdi, tüketicilik hareketi zirvede. Şehrin dışındaki toprağın mülkiyeti, küçük bir elit kesimin korumasında. Nüfusun geri kalanıysa İkamet Hakkı kazanmak için daha fazla harcamak ve tüketmek zorunda. Yaşlanma hakkı lağvedildi, artık emekli olmak yerine bir Gurur Evi’nde huzur içinde ötanaziyi bekleyebileceğiniz radikal yeni bir yaklaşım var.

Mimar Philip kaybolduğunda, karısı Alice evini ve statüsünü kaybetme riskiyle karşı karşıya kalıyor ve içinde büyüdüğü toplumu sorgulamaya başlıyor. Philip’i ararken ailesinin kaderi ve yeni sosyal düzenin ardındaki gerçekle ilgili bazı korkunç gerçeklerle yüzleşmek, yolun sadece başlangıcı…

Kurtlar Ülkesi, fenomen dizi Black Mirror ve Kazuo Ishiguro’nun Beni Asla Bırakma romanının ruhunda, güçlü bir distopya.

Kurtlar Ülkesi Hakkında Ne Dediler?

“Kurtlar Ülkesi, böylesine acımasız ve politik açıdan vahşi bir dünyanın olasılığı karşısında kalbinizi soğutacak, tüylerinizi diken diken edecek. Tünde Farrand, inanılmaz üslubu ve anlatımıyla distopyanın ve onun rahatsız edici gerekliliklerini kusursuz bir şekilde yerine getiriyor.” – Buzz Magazine

“Okuru başından sonuna kadar içine alan, tüyler ürpertici ve politik açıdan zekice kurgulanmış bir distopya. Wyndham geleneğinde bir bilimkurgu.” – Jane Rogers, Arthur C. Clarke Ödülü sahibi

- Reklam -

“Farrand’ın çarpıcı romanı mevcut sosyal normları ve kutuplaşmaları, sınıf ayrımını ve eşitsizliği distopik bir forma dönüştürmenin mükemmel bir örneği. [Onun] buradaki gerçek becerisi gerilimi yüksek tutup kitabın dehşetli gerçeği ortaya çıkana kadar okurun merakını hep yüksek tutmak.” – Electric Literature

Tünde Farrand

Kitaptan Tadımlık Satırlar

“Kitaplar başka boyutlara geçiş yoludur… Okumaya başladığında geçiş yolu açılır ve arkasındaki başka dünya seni içine çeker.”

“Bazen diyorum ki keşke geçiş yolunu kapatabilsem de o dünyada tıkılı kalsam.”

“Sevdiğiniz birini kaybetmek hiç de filmlerde anlatıldığı gibi bir şey değil. Öyle paramparça oluyorsunuz ki yürüyen bir iskelete dönüyorsunuz.”

“Aşk vardır, yapıcı ve erdemlidir, Alice… Aşk vardır safi aptallıktır.”

“Sadece acıdan korkmuyoruz, kendimizi kaybetmekten de korkuyoruz.”

M. Emin Baş’ın Türkçeye kazandırdığı eser toplamda 376 sayfadan oluşuyor. Kurtlar Ülkesi kitabı Ocak 2021 tarihi itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.

Kitap hakkındaki görüşlerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Seyyahlar ve Kâşifler Kitabı

Seyyahlar ve Kâşifler Kitabı: İnsanlık Tarihinin En Namlı Gezginleri Öykülerde Buluşuyor

Kong Skull Island anime netflix dizisi

Kong: Skull Island, Netflix Anime Dizisi Oluyor