in

2017 Bilimkurgu Mikro Öykü Yarışması Sonuçlandı

Entropol Kitap’ın düzenlediği Bilimkurgu Mikro Öykü Yarışması’nın bu seneki galipleri belli oldu.

Entropol Kitap tarafından bu sene ikincisi düzenlenen ve geçen seneye oranla yoğun ilgi gören Bilimkurgu Mikro Öykü Yarışması‘nın bu seneki kazananları açıklandı. 403 yazarın 691 öyküyle katıldığı yarışmada, jüriler Esra Ertan, Özgün Muti, Tevfik Uyar ve Yankı Enki‘nin iki aşamalı olarak gerçekleştirdiği incelemeler sonucu ilk etabı geçen 96 mikro öykü tekrar değerlendirildi ve sonunda ilk on ikiye girmeye hak kazanan mikro öyküler duyuruldu.

Erhan Topal‘ın birinci, Nurdan Atay‘ın ikinci ve Recep Akbahar‘ın üçüncü olduğu yarışmada ilk üçe giren öyküler ise şu şekilde:

Yarışmanın resmi sonuç sayfasına ve diğer seçilen on iki öyküye ise buradan ulaşabilirsiniz. İlk üçe girmeye hak kazanan yarışmacıları tebrik ediyor ve hayal güçlerini kullanarak yerli bilimkurguya birer tuğla ekleyen diğer katılımcıları kutluyoruz.

Oyla!

Beyza Taşdelen

1996 yılının Ekim ayında İstanbul’da doğdum. Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde başladığım eğitim hayatımı Galatasaray üniversitesi Karşılaştırmalı Dilbilim bölümünde sürdürmekteyim. Fantastikle Harry Potter sayesinde tanışıp, okuma sevgisi kazanmış çocuklardanım. Aktif olarak Kayıp Rıhtım’da yer almaya ve irili ufaklı yazılar yazmaya devam ediyorum.

Bir Yorum

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öykü Seçkisi Özel Sayıları

FanzineIST Zine Fest Of Istanbul 2017, 21 Nisan’da Başlıyor