in

Pokémon Sleep ile Uykuda Oyun Dönemi Başlıyor

Uyudukça puanlar kazanacağınız yeni Pokémon Sleep oyunu, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir etkinlikle birlikte duyuruldu!

Pokémon başta oyunları olmak üzere animeleri, filmleri, kartları, tasoları diyerek hayatımızda oldukça geniş bir yer tutmayı başarıyor. Bu sene çıkan Dedektif Pikaçhu filmi de bu hızı azaltmaya pek de niyetleri olmadıklarının bir göstergesi. Yakın zamanda gerçekleştirilen bir toplantıda, yeni oyun da duyurulmuş oldu: Pokémon Sleep.

Pokémon Company ve Ninantic tarafından düzenlenen “Pokémon’un Geleceğine Bir Bakış” başlıklı toplantıda tanıtılan yeni oyun, Pokémon GO sonrası sokaklara dökülen kitleyi bu defa yataklara düşürmeyi hedefliyor gibi. Oyunun geliştiricisi olaraksa daha önce Pokémon Magikarp’ı da yapmış olan Select Button harekete geçecek.

Pokémon Go Plus + takip cihazıyla oynanacak oyunda uykunuzu takip etmeniz ve oyunun parçası olmak mümkün olacak. Bu yeni cihaz uyurken yastığınızın altında duracak. Bluetooth vasıtasıyla uyku bilgileriniz telefona aktarılacak ve oyuna işlenecek. Anlayacağınız bu oyunla birlikte uyudukça puan kazanacaksınız!

Pokemon CEO’su Tsunekazu Ishihara yaptığı açıklamada uykuyu eğlenceli bir hâle getirip uyanmayı dört gözle bekleyeceğimiz bir oyun yaratmayı hedeflediklerini açıkladı.

Oyun ve yeni cihaz hakkında henüz fazla bir bilgi yok. Ayrıca bu toplantıda Pokémon Home adlı yeni bir bulut servisinin de yayına hazırlandığı belirtildi. Bu servisle bütün Pokémon uygulamaları tek çatı altında toplanmış olacak.

Son olarak Detective Pikachu’nun Switch versiyonu oyununun ve Pokémon Masters adlı yeni bir oyunun da yolda olduğunu hatırlatalım.

Uyurken puanlar kazandıran bu yeni oyun hakkında siz neler düşündünüz? Size güvenli geldi mi? Hafif bir distopya esintisi yok mu? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!
Kaynak: Engadget

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for OgulcanKara OgulcanKara dedi ki:

    Bana nedense bir distopya gibi geldi. Pokemon’un herkesin rüyalarını kontrol ettiği bir distopya. :smiley:

  2. Avatar for Ronin47 Ronin47 dedi ki:

    Hımmm bence Nintendo, kanser ilacı üreten firmalarla şer ortaklığı falan kurmuş. Adamlar resmen uyurken az radyasyon aldığınızı düşündüğümüz için, yeni bir oyun yaptık demişler :sweat_smile:

The Witcher Dizisinin Çekimleri Tamamladı

Edebiyat

Sosyal Medyanın Fenomen Edebiyat Şövalyeleri