in

Idris Elba’lı Western Filmi Concrete Cowboy’un Netflix’e Geleceği Tarih Belli Oldu

Concrete Cowboy filminin yayın tarihi belli oldu. Başrolünde Idris Elba’nın yer aldığı western temalı yapım Netflix’e gelecek.

Concrete Cowboy Yayın Tarihi Netflix

Yeni bir Western filmi geliyor. Başrolünde Idris Elba’nın yer aldığı Concrete Cowboy için yayın tarihi belli oldu. Popüler dijital yayın platformu Netflix’te yayınlanacak yapım, önümüzdeki ay izleyicinin karşısına çıkacak.

Yapım galasını 13 Eylül 2020 tarihinde Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapmıştı. Sonrasında 16 Ekim’de ABD’de Middleburg Film Festivali’nde gösterilen eser, vizyona giremeden Netflix ile anlaştı. Koronavirüs pandemisi, yapımın yayın macerasını etkileyen en önemli unsur oldu.

Beasts of No Nation, Thor: Ragnarok, Star Trek: Beyond, Prometheus ve 28 Weeks Later gibi filmlerle tanıdığımız Idris Elba’nın yeni filmi için geri sayım başladı. Golden Globe ödülü sahibi aktör, Concrete Cowboy isimli yapımda 15 yaşındaki Cole adlı karakterin görüşmediği babası rolünde karşımıza çıkıyor.

Concrete Cowboy Filminde Idris Elba’ya Stranger Things’ten Caleb McLaughlin Eşlik Ediyor

Vahşi Batı filmlerini özleyenlere, Netflix platformuna yeni bir kovboy yapımı geliyor. Idris Elba’nın başrolünde yer aldığı filmde, Elba’ya Stranger Things dizisinde Lucas Sinclair karakterine hayat veren Caleb McLaughlin eşlik ediyor.

Filmin yönetmenliğini ilk defa bir uzun metraj tecrübesi yaşayan Ricky Staub üstleniyor. Idris Elba ise filmde yapımcı olarak da görev alıyor.

Concrete Cowboy Yayın Tarihi Netflix

Concrete Cowboy, Detroit’teki evinden Philadelphia’daki görüşmediği babasıyla birlikte yaşamak üzere gönderilen 15 yaşındaki Cole’u anlatıyor. Cole, babasının yanındayken bölgenin yerel kovboylarıyla tanışıyor ve babasının topluluğuna dahil olmak üzere harekete geçiyor.

Yapım, Amerikalı yazar Greg Neri’nin ilk olarak 2009 yılında yayımlanan Ghetto Cowboy adlı romanından uyarlanıyor. Roman ise ilhamını gerçek hayattan alıyor: Kuzey Philadephia’da bulunan 100 yıllık Fletcher Street Urban Riding Club’ı; esere ilham veren kulüp olarak karşımıza çıkıyor. Greg Neri’nin romanı ise henüz Türkçeye kazandırılmış değil.

Idris Elba son olarak 2019 yılındaki Cats adlı müzikalde karşımıza çıkmıştı. Caleb McLaughlin ise Concrete Cowboy ile ilk defa bir sinema filminde karşımıza çıkmış oluyor.

Concrete Cowboy filmi 2 Nisan 2021 tarihinde Netflix kütüphanesindeki yerini alacak. O sırada başka kovboy yapımları ile tanışmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Siz de film hakkındaki görüşlerinizi ve beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Games Radar

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Edebiyatın Kalıpları

Edebiyatın Kalıpları: Yazının Rengini Çalan da Ne?

Kendi Kafasını Kopartıp Yaşamını Sürdüren Deniz Sümüklü Böceği

Kendi Kafasını Kopartıp Yaşamını Sürdüren Bir Deniz Sümüklü Böceği Keşfedildi